Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Šimečka: SME nehľadá pravdu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 9 10 11 12 13 14 15 16

Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo sú vlastne noviny?

A čo sledujú, alebo by mali sledovať ? Alebo aké je vlastne ich poslanie...? Primárne - asi priniesť správu a ponúknuť ju čitateľovi. Záleží ale, v akom prostredí sú noviny vydávané, v akom režime, v akej hospodárskej a historickej dobe a množstvo ďalších faktorov... A samozrejme aj záujem a snaha "modelovať" čitateľa k svojmu obrazu... Dosť logické a principiálne pochopiteľné. Noviny neboli, nie sú a ani nebudú charitou. A že sú "podelené" a to aj podľa politických názorov a miery prospešnosti a výhod od tej - ktorej vládnej moci je tiež realita, aj keď s ňou mnohí nebudeme súhlasiť, nesúhlasíme a kazí nám to vlastné svedomie... Milan Šimečka (ktorého poznám z revolúcie) si musí proste vybrať - v tejto dobe a v tomto čase, čo je pre neho najlepšie riešenie, z hľadiska jeho pohľadu na žurnalistiku, v tomto reálnom čase a v tomto reálnom živote, ktorý žije práve teraz. Aj ja by som rád zmenil niektoré veci radikálnejšie a veľakrát mám pocit, že to, čo mnohí urobia, alebo robia skončí presne tam, kde to predpokladám, ale to neznačí, že zmením krajinu a jej obyvateľov za 24 hodín... Otázka stojí aj tak, či môžem a chcem veci meniť zásadne, politicky, hodnotovo a masovo - a ak áno, tak bez "vstupu" do politiky to asi nepôjde. A to vie aj Šimečka. Nie je namieste ani porovnanie, že ak chce byť novinár viac kvalitný, tak by sa mal "učiť" trebárs od New York Times, alebo od iných. Poukázať na anglosaskú "novinársku kultúru" a aplikovať ju na Slovensku jednoducho nejde, lebo to by sme museli mať ich právny systém a ich obyvateľov a vlastne by sme už museli byť oni...:) A to nie sme. Čitateľa nič nenúti noviny kupovať a ani novinára v novinách, ktoré sa mu nepáčia pracovať. Čitateľ - občan, by si mal zo všetkého, čo má k dispozícii vybrať, posudiť reálny stav a reagovať občiansky na veci, ktoré sa mu nepáčia ná rôznych úrovniach štátnej správy a samosprávy. Volá sa to jednoducho svojprávny občan a demokracia (vrátane novín) toto v princípe zabezpečuje... Reči o "zlom" Dzurindovi a "dobrom" Ficovi sú od Šimečku dosť absurdné a ak už politicky nevidí rozdiely, tak nech si len preštuduje ekonomické výsledky SR za posledných 20 rokov... Kedy a ako a za koho. Pre mňa osobne, ktorý nikdy nebol v žiadnej strane, okrem hnutia VPN je rozdiel medzi týmito osobami a výsledkami ich práce jasný, aj keď osobne mám výhrady k Dzurindovi v politickej rovine. Podľa môjho sromného názoru mal skončiť v roku 2006 a politický stav na SK mohol byť niekde inde. Ale ak chce Milan Šimečka ovplyvniť vývoj SR viac a systémovo, mal by sa začať politicky realizovať na SK. Jeho filozofické úvahy sú mi často veľmi blízke, ale politika je niečo reálnejšie (aj hnusnejšie) a on to dobre vie... A noviny a aj SME sú toho len súčasťou. Pre mňa - v prípade SME tou lepšou súčasťou, aj keď som k nim sem-tam kritický. Pekný deň všetkým. :)


p
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prečítal

som si celý tvoj príspevok až tri krát a ničomu nerozumiem. Vyjadruješ sa ako Vasiľ Biľak. Nebudeš ty ten známy opilec Šimečka? Alebo dajaký iný Hranolov kamarát? Priznaj sa!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ej chrústik, chrústik.

A či Vy chcete starého antikomunistu postaviť na úroveň Biľaka, či súdruha Fica? Parom Vám do duše chrobák lesný... :):) Čítajte ešte štvrtý raz a skúste pochopiť, že aj keď Šimečku poznám na "slovenskú realitu" mám diametrálne odlišný názor ako on. A aj na formy jej liečenia. Boľševik sa nezmení nikdy, na túto diagnózu sa len umiera... A tam patrí aj súdruh Fico a jeho banda. A ak sa Milan Šimečka do jeho "politických a nadčasových ekonomických geniálnych ťahov a stratégií" zamiloval, tak mu už len prajem príjemnú jazyčkovú, ako Brežnev s Honeckerom... Hold láska si nevyberá chrústik. :) Take care buddy.:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

..z mého pohledu...

...tenhle zpravodajský server si dovolí mnohem více,než naše CZ zpravodajství. Přesvědčila mě o tomhle scénka :novoroční rozhovor p.prezidenta! Na tohle naše infoservery nemají...
Za mně: SME-palec nahoru !

dobrou všem.

ostravak :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ktorá generácia prakticky nie je

Slovenská žurnalistika je zrejme zdegradovaná aj preto, že staršia generácia prakticky nie je.

„To je pravda. Dôvodov je viac.“

Ako staršia a bývalá novinárka mám skôr pocit, že slovenská žurnalistika je zdegradovaná aj preto, lebo mladšia generácia prakticky nie je. Šimečka uznáva, že pokiaľ ide o staršiu generáciu, dôvodov jej absencie v médiách je viac. Bolo ich treba pomenovať, aj preto, lebo bez medzigeneračnej spolupráce skúseností a rozvahy s našením a dravosťou bude slovenská žurnalistika degradovaná zo siedmej veľmoci na skupinku kamošov z dvora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrý rozhovor. Vďaka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

SME si s pravdou robí čo chce

Ak si chcete urobiť vlastný názor na praktiky SME, tak si prečítajte môj príspevok, ktorým som reagoval na článok o protestoch proti homosexuálnych manželstvách vo Francúzku. Príspevok som napísal 14.1.2013 o 19tej hodine. Službu v SME mal vtedy pravdepodobne novinár, ktorý vo svojej homosexualite nie je schopný prijať názor, ktorý nie je totožný s tým jeho. Alebo som možno trafil klinec po hlavičke a on nechcel aby si to niekto prečítal. Príspevok bol totiž v priebehu hodiny vymazaný, napriek tomu, že neporušil kódex diskutujúceho.V priebehu tej istej hodiny sa všetky moje príspevky ktoré som dovtedy napísal prepadli do mínusových hodnôt. Paráda demokracia ako lusk. Keď si tieto noviny dovolia toto pri neškodnom príspevku čo si potom dovolia pri vážnych politických, alebo ekonomických témach? Ako sa dá takýmto novinám veriť ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ján Mojžiš, Miloš Žiak, Martin M. Šimečk

Šimečka Skupinkar-izraelskej obchodnej komory na čele s predsedom Žiakom urputne bojuje za 10 miliardovu zákazku od slovenskej rmady pre Izrael.
Sú to ľudia, ktorí vedia v skratke vyprodukovať svoj názor prakticky na všetko.Tento názor je potom prezentovaný na úrovni faktov.
Zľava doprava: Ján Mojžiš, Miloš Žiak, Martin M. Šimečka na plese denníka SME
Zaujímavejšia je však skutočnosť, že ako vyvažujúci protinázor sú prizvaní ďalší "nezávislí" politológovia, odborníci a analytici z toho istého názorového prúdu, ktorí vyjadria to isté z iného uhla pohľadu. Často sa vzájomne poznajú a sú dokonca osobnými priateľmi. Viac odporúčam v článku Kto za koho kope.

Dnes chcem napísať pár slov u tzv. skupinke, ktorá už dlhšie čerí vody slovenskej politickej scény. Neviem presný zoznam ľudí, ktorí do skupinky patria a tak budem písať o ľuďoch o ktorých viem s istotou, že do nej patria, tak ako to potvrdzuje aj výpoveď premiéra Mikuláša Dzurindu. Autenticitu tejto výpovede potvrdil prokurátor. Podľa nej sú v skupinke Martin M. Šimečka - šéfredaktor denníka SME, Ján Mojžiš, dnes už bývalý riaditeľ Najvyššieho bezpečnostného úradu a Miloš Žiak, predseda Izraelskej obchodnej komory na Slovensku. Zhodou okolností sa všetci traja dobre poznajú.
Ovládajú informačné kanály (Šimečka), sú prepojení na politické špičky (Mojžiš) a obchodné skupiny (Žiak) a stojí za nimi najväčšia lobistická mašinéria v dejinách ľudstva - americké židovstvo - to všetko sú veci, ktoré vieme a ktoré sa dajú ľahko dokázať.

Dokážu však tiež majstrovsky namiešať polopravdu a pololož spôsobom, s ktorým sa bežný Slovák, čitateľ SME, veľmi ľahko identifikuje a dostať ho tak na svoju stranu.

Čítajte viac: http://*****/Skupinka.html#ixzz2I8a7RNhq
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

?

"Lidove noviny su devstujuco konzervativne"
:-))))
a Vas Respekt je aky? Istenem,ved je to miesta organizacia TOP09. Neviem, ci tie clanky v nom pise ksindl Kalousek alebo dement Schlafenberg, ale vyzera to na krizenca tych dvoch. S cestnou vynimkou tych Machackovych.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako to,

že mu spovedajúci novinár nekladie konzekventné (závažné) otázky - "na telo".

Iba taká priateľská návšteva v redakcii. Posedenie pri samovare.

Veď je toho až-až - na čo by mal tento likvidátor pravicovej alternatívy na Slovensku (po roku 1989) - priamo odpovedať.

Veľmi konkrétne jeho zlyhania.

Či už tu,
alebo v Prahe.


Toto už nie je ani tzv.dvojaký meter.
Ale kamufláž.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A

tento v rozhovore rozvážny intelektuál ospevoval chirurgickú presnosť amerických rakiet v Belehradea a písal o idealizme americkej zahraničnej politiky.Sláva mu !!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

On - ako hovoríš, s maskou "rozvážneho intelektuála" čo mu v gubernii slepí a jednookí papajú,
dnes nevie.

Sám je v úzkych (aj nervná reč i občasné tiky - tomu nasvedčujú).
Lebo nevie. Nechápe...
Ako všetko mohlo dopadnúť diametrálne odlišne - ako On predpokladal, a ako si On želal.

A takéhoto zmäteného človeka - čo sa už na Olympe videl (a aj chvíľu ocitol),
čo nechápe už ani to, čo sa v Čechách deje... duplom, na Slovensku,
takúto kreatúru - nám predstavujú - ako proroka.

Proroka - čo nič nechápe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Možno je to aj tým,

že ako zodňa-nadeň "svetový spisovateľ" (viac ako závratnej kariéry),
čo nezvládol ten pretlak v kabíne, pri náhlom výstupe na nebesia,
čo - ako "svetový spisovateľ" - hodlal odpinknúť, ako v počítačovej hre Milana Kunderu,
jedným patrónikom zo vzduchovky,
čo v dobe - keď nositeľ Nobelovej ceny za literatúru - Harold Pinter,
bol v Sme najcenzurovanejším autorom (a v riadených a barbarsky manipulovaných diskusiách - obzvlášť), iba preto, že zaujal etický postoj.
Voči násiliu.

V časoch chameleónovej veľkej kariéry.

Nezávidím mu jeho - ani kariéru - ani pád.
Pre takého významného Slováka, akým je - to musí byť nepríjemné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

problém slovenčiny

že nemá člen THE ! Potom by bolo jasné, že "the pravica je myšlienkovo bezmocná" a "the pravica nemá čo ponúknuť v súčasnosti" a nie pravica ako taká !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ano, pan Simecka

SME je PRAVICOVIM dennikom a dufajme ,ze takym aj zostane. Z Vasimi nazormy by Vam tu asi nebolo dobre. Kedze, sa ispirujute lavicovym platkom, ako su NEW YORK TIMES, uz mi je to Vase mudrovanie viac pochopitelnejsie. Ze vraj trhove hospodarstvo zlyhalo. Pytam sa, ako mohlo zlyhat nieco co neexistuje uz od dob Roosvelta. To bol on co zacal zo socializmom v USA. Momentalne dominuje tkz. " crony kapitalizmus ".
Ale to uz je na dlhu debatu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pro mě je p. Šimečka P&L

Kolikrát se donutím začít číst jeho článek, ale to vždycky nakonec nevydřžím. To jsou většinou názory "ušlechtilého stylu Havlovy "intelektuální elity"". To je z většiny o emocích, ne o realitě. Oni pořád o vizích, nikdy nepřijmou, že svět není ušlechtilý, že jsme každý jiný, a VŠICHNI jsme uzlíčkem kladů i záporů. A záleží, do jaké situace se dostáváme, okolnosti se neustále mění. A člověk nějak reagume.
A je logické, že všichni reagují tak, že nejdříve ostražitě hlídají své zájmy, nebo své skupiny, země. A na tom není nic zlého, tak to vždy bylo, je a bude.. To jenom různí intelektuálové mají tendence být Spasiteli, kteří nás musí "uvést na správnou JEDINOU cestu". Podle jejich jediné pravdy. Stávají se, bohužel, Pachateli Dobra, a takovým je lepší se vyhýbat, nebo prosít jejich myšlenky sítem reality... Třeba o Havlovi je jeden naprosto drsně pravdivý článek, se kterým obrovsky souhlasím. Byť je článek k jiné události.....
Pravda o odcházení - http://jdem.cz/9gut4

Tady tkví většina problémů současnosti -
Politická korektnost - fenomén dnešní doby - http://jdem.cz/26my4
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

O päť minút dvanásť v RTVS 20. 9. 2015

Pán Šimečka, vaše vystúpenie v dnešnej debate ma veľmi sklamalo a o to viac sa skláňam pred ministrom Lajčákom. Len preto, že Slovensko odmietlo kvóty a prerozdelenie utečencov, čo je teda dosť veľké pokrytectvo západných krajín - my sme tí dobrí humanisti, ale utečencov si vezmite vy - zadupete Slovensko pod čiernu zem? Nemáme právo prejaviť svoj názor? Či sme iba poskokovia Európskej komisie? EU pôvodne vyzerala ako spolok rovnocenných členov, ale toto je absolútne nepochopenie dejinných súvislostí Strednej Európy - vždy sa tu niekto snažil rozkazovať! V roku 1938 nás západná Európa nechala napospas nacistickému Nemecku, v roku 1968 zasa Rusku - po vstupe do EU sa nás Nemecko a Rakúsko tak báli, že si vyžiadali prechodné obdobie na zamestnávanie - a zrazu sme im dobrí iba na to, aby sa zbavili horúceho zemiaku? Zase nám tu niekto rozkazuje? Sklamanie, hlboké sklamanie - a bohužiaľ nič z toho tým úbohým utečencom nepomáha - lebo príde chvíľa, keď aj západné krajiny budú musieť priznať farbu a to, že im to množstvo migrantov tiež nevonia...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

<< < ... 9 10 11 12 13 14 15 16

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov