SME
Utorok, 20. august, 2019 | Meniny má Anabela

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ozval sa proti plytvaniu, vyhodili ho. Učiteľa ocenili Bielou vranou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

PÁN ŽARNAY HOVORTE PRAVDU A NESKRESĽUJT

AD 1 – „O zmluve nikto nevedel. Ani učitelia, ani školská rada. Bolo mi podozrivé, prečo ju pán riaditeľ zatajil,“ hovorí.

O akom zatajovaní zmluvy pán Žarnay hovoríte? Veď v tom istom článku je uvedené, že ste na internetovej stránke košickej župy zistili faktúry. Takže ak by ste na tej istej stránke košickej župy potiahli myšku trošku vyššie a klikli nielen na záložku „faktúry“, ale na „zmluvy“ … až by ste zistili aj zmluvu. Áno ZNLUVA BOLA ZVEREJNENÁ na web stránke župy KSK, tak o akom zatajovaní hovoríte?
(pozn. Podľa zákona 211/2000 o slobodnom prístupe k informáciám - § 5a ods. 1 povinne zverejňovaná zmluva je písomná zmluva, ktorú uzaviera povinná osoba a ktorá obsahuje informáciu, ktorá sa získala za finančné prostriedky, s ktorými hospodária právnické osoby verejnej správy7aa) … - §5b ods.1 povinná osoba zverejňuje na svojom webovom sídle, ak ho má zriadené, v štruktúrovanej a prehľadnej forme najmä tieto údaje…)

AD 2 - Rozčúlila ho aj suma, ktorú advokátke vyplácali, hoci škola neviedla právny spor.

Po prvé: Zmluva za externé právne služby /právnu pomoc. Právne služby sa nerovná právne zastupovanie (právny spor). Do právnych služieb patrí okrem zatupovania, aj spisovanie listín o právnych úkonoch, poskytovanie právnych rád, spracúvanie právnych rozborov, iné formy právneho poradenstva. Netreba si pliesť pojmy z dojmami. Právnik by asi vedel bližšie a viac vysvetliť.
Po druhé: Pripomeniem z článku „vo februári učiteľ zistil, že na internetovej stránke košickej župy sú faktúry, podľa ktorých škola vyplácala za externé právne služby advokátskej kancelárii Aleny Rudohradskej mesačný PAUŠÁL 550 eur“ Ešte raz zdôrazňujem ten paušál. Predpokladám že väčšina z diskutujúcich má zmluvu s mobilným operátorom na paušál (paušálnu zmluvu). Takže ak ja tie predplatené minúty cez svoj mobil nepredvolám (nevyužijem na 100% jeho služby, lebo momentálne nepotrebujem), tak asi nebudem môcť pýtať od operátora peniaze nasmeť, že? Tak neriešte tu preukazovanie služieb – išlo o paušál!!! paušál !!! Nie o zmluvu za jednorazovú právnu službu hradenú podľa cenníka ministerstva spravodlivosti, kde je každý úkon ocenený a teda musí právnik preukázať túto službu.

AD 3 - „Postoj župana je alibistický. Som presvedčený, že keby chcel, našiel by páky a urobil by poriadok. Koniec koncov v školskej rade má zriaďovateľ svojich zástupcov. .... „
Ako predseda školskej rady (v súčasnosti ex) dobre poznáte našu školskú legislatívu, tak opäť nezavádzajte ľudí, ktorí to bližšie nepoznajú. § 3 vyhlášky MŠSR č. 291/2004 Z. z. ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení :
(1) V stredných školách, v špeciálnych stredných školách, v odborných učilištiach a v praktických školách radu školy tvoria
a) dvaja zástupcovia pedagogických zamestnancov zvolení vo voľbách pedagogickými zamestnancami školy alebo školského zariadenia,
b) jeden zástupca nepedagogických zamestnancov zvolený vo voľbách nepedagogickými zamestnancami školy alebo školského zariadenia,
c) traja zástupcovia rodičov zvolení vo voľbách rodičmi školy alebo školského zariadenia,
d) jeden zástupca žiakov zvolený žiackou školskou radou a
e) štyria delegovaní zástupcovia zriaďovateľa.
Takže PODĽA VYHLÁŠKY MÁ ZRIAĎOVATEĽ 4 z 11 ČLENOV v školskej rade. TAK o akej PÁKE ZRIAĎOVATEĽA HOVORITE? ŽE 4 prehlasujú 7, aby nastal Vami spomenutý poriadok?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

AD 3?

AD3 - Žarnay nepovedal nič o hlasovaní, ale o iniciovaní hlasovania a to zástupcovia zriaďovateľa môžu.
A nielen to. Župan trebuľa mohol odvolať riaditeľa na základe tohoto:
V zmysle § 3 ods. 7 Zákona o štátnej správe v školstve zriaďovateľ je povinný odvolať riaditeľa v nasledovných prípadoch (kopírujem tu len bod tri č. 596/2003 Z. z § 3 ods. 7)
- za závažné porušenie všeobecne záväzných právnych predpisov (napríklad zákona č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy v platnom znení, zákon č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v platnom znení, zákon č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci v platnom znení, zákon č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v platnom znení)

V súlade s § 3 ods. 8 Zákona o štátnej správe v školstve zriaďovateľ môže odvolať riaditeľa aj
na návrh rady školy v súlade s § 24 ods. 5 písm. c) Zákona o štátnej správe v školstve,

A ešte aj náš pán minister Čaplovič sa mohol prestať tváriť ako mŕtvý chrobák...

V súlade s § 3 ods. 8 Zákona o štátnej správe v školstve zriaďovateľ môže odvolať riaditeľa aj
- na návrh ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, ak budú zistené závažné nedostatky (§ 14 ods. 6 písm. j) a l) Zákona o štátnej správe v školstve); riaditeľa strednej zdravotníckej školy na návrh ministra zdravotníctva Slovenskej republiky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nechcem obhajovat "pausaly na pravne sluzby" spominane vyssie :)
...
ale mohol by si rozvinut svoje tvrdenie:
je povinny odvolat riaditela "za závažné porušenie všeobecne záväzných právnych predpisov"?

Ako riaditel zavazne porusil predpisy? Kto moze zodpovedne potvrdit porusenie tychto predpisov?
(alebo tu len tak sekas uryvky zo zbierky zakonov bez toho, aby si rozumel, co kopirujes)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

súdruchovia vyhadzujú

ako za husáka...
.
Za poukázanie na porušenie zákona strata pracovného miesta

Mladá právnička Mariana Vavrová, ktorá pracovala na ústredí Sociálnej poisťovne, si za svoj podnet vyslúžila výpoveď. Bývala pracovníčka sa postavila proti internému predpisu poisťovne, ktorý nariaďoval, ako mali byť vypočítavané dôchodky bývalých vojakov a policajtov. Podľa nej však predpis nemal oporu v zákone. Vavrová spísala petíciu, ktorú podporilo 86 ľudí z ústredia a následne dostala výpoveď.
viac tu:
http://www.hlavnespravy.sk/pri...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fico-Široký-Trebuľa púšťajú štátu žilou

Ďalší dôvod zbaviť sa za každú cenu Smeru dal pred pár dňami opäť eštebák Široky s Ficom. Za jeden deň pripravil Fico so Širokým štát o desiatky mil. Eur. Vyradili až 3!!! troch uchádzačov na tender časti dialnice aby zákazku dostal Široký.

Tieto peniaze by stačili na zvýšenie platov učiteľom nielen v Košickej župe.

Dostane ich však eštebák Široký. Smerácka kohorda mafiánov plieni a drancuje túto krajinu viac, ako keď trpela za nájazdov Turkov. Fico púšťa krajine žilou, treba ho voľbami v II. kole zastaviť kde sa to dá.
http://ekonomika.sme.sk/c/6998...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ok, kontrolná skupina na OA Polárna skonštatovala toto (klikni na odkaz)
http://peniazedoskol.blogspot....
Pán riaditeľ nepreplácal učiteľom nadčasové hodiny, porušil smernicu MŠ.
Vždy sa nájde nejaká úradnícka, alebo právnicka finta, ktorá zakamufluje očividnú nehospodárnosť pri používaní verejných prostriedkov, teda našich daní.
Uvedomte si, že tieto dohody boli podpísané na viacerých školách. Môj naivný odhad je taký, že pani Rudohradská mohla mesačne zarábať na školách cca 4 000 - 5000 €. A je otázne, či vôbec tá právnička niečo robila, polícia už zaistila na škole dôkazy a bude vykonaná ďalšia kontrola. Tentokrát hlbková, teda sa zameria na to, za čo vlastne platili Rudohradskej.
Inak mechanizmus je jasný.... Trebuľa kryje Kandráča, Kandráč riaditeľa školy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno toto robia

GorilY.

Súdruhovia a iná chátra sa spojili!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

už je jasne,

na čo su župy dobre-na nabľovanie sa enuspešnych, ale "aktivnych" funkcionarov!!!Kachličkar, si dosadil na vyznamne posty svojich konikov-Kandrača,Farkašovskeho, tlčhubu Jenčovu.....a ti sa sparavaju horšie, ako stalinisti!!!Tak to pototm vyzera, kleď dame moc AKTIVNYM HLUPAKOM!!!
Ale oni padnu, tak, ako mečiaristi, len medzi tym, ešte ubližia mnohym ľuďom!!!Banda smeracka
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...a ešte pridám informáciu, ktorá sa v tlači neobjavila. Kolega Žarnay bol oficiálne prepustený pre nadbytočnosť. Za neho ale mala do školy nastúpiť kolegyňa, ktorej končila materská dovolenka. Tá kolegyňa ale nakoniec nenastúpila, pretože prijala miesto na inej škole. Zákonite tak mal riaditeľ Ivan prijať kolegu Žarnaya späť. Miesto toho upravil úväzky učiteľom (pridal, ubral hodiny, poveril zastupovaním). Teraz riaditeľ počká mesiac dva a je všetko právne ok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

socialisticky pajac

vsak pan pausalny pedagog...500 eur sem, 500 eur tam...jedna skola, dve skoly...100 skol...potichucky, potajme...pytam sa zaco ten pausal?...na rozky pre pravnicku? ide tu o princip ale to vasej socialistickej gebuli asi nic nehovori
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ty

si jeden z tych charakterov, co sa "zastali" kolegu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To hádam ani nemysliš vážne ?!!

...škola vyplácala za externé právne služby advokátskej kancelárii Aleny Rudohradskej mesačný PAUŠÁL 550 eur“ Ešte raz zdôrazňujem ten paušál. Predpokladám že väčšina z diskutujúcich má zmluvu s mobilným operátorom na paušál (paušálnu zmluvu). Takže ak ja tie predplatené minúty cez svoj mobil nepredvolám (nevyužijem na 100% jeho služby, lebo momentálne nepotrebujem), tak asi nebudem môcť pýtať od operátora peniaze nasmeť, že? Tak neriešte tu preukazovanie služieb – išlo o paušál!!! paušál !!! ...

To už rovno mohol riaditeľ školy uzatvoriť zmluvu na aspoň 5000€. Načo by sme sa zaujímali, aké služby boli v tejto cene zrealizované, že? Veď to je paušál!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ad 1

Áno, aj nástenkový tender bol zverejnený na nástenke.

Ad 2

Áno je to paušál, ale to nie je kúzelná odpověď na všetko, podstaté je, či tá škola potrebovala paušál , keď sa ix rokov s nikým nesúdila. Riaditeľ má postupovať hospodárne, určite nebolo hospodárne dojednávať si paušál v situácii, aká na trhu právnich služieb existuje na Slovensku. Keby sa vyskytol problém, zbehlo by sa mu 10 právnikov. Porovnanie s operátorom je mimo, tam tie služby využívam, a nikto nehovorí, že tá advokátka to má vrátiť, z jej strany to bolo právne ok. Problém je na strane riaditeľa, predstav si, že by si kúpil telefón s predplateným roamingom do Číny, šak, čo keby sa niekto ozval časom z Číny a chcel by s nimi niečo dojednať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dôkazy a spolitizovaní

Čo tu teraz rozoberáte právne služby, veď nikto nehovorí, že to bolo OK. Veď aj kontrola zistila pochybenie.

Len ide o to, či tie zistenia sú tak závažné, aby bol riaditeľ odvolaný, či tie zistenia sú naozaj tak závažné, alebo je to len spolitizovanie tesne pred voľbami.

Príspevok do diskusie od pedagoga47 bol o tom, že sa nafukujú veci a pán Žarnay , aj keď v primárnej fáze mal pravdu: poukázal na nehospodárnosť, ktorá bola potvrdená aj kontrolou, teraz sa dopracoval do fázy spolitizovania – rozumej: začal sa správať ako ten správny a ostrieľaný politik - teda začal hovoriť prinajmenšom polopravdy.

Teda keď pán Žarnay sa vydal cestou ešte stále nafukovania tej zmluvy (aj keď kontrola to potvrdila a urobili sa opatrenia, aby boli chyby odstránené: školy už nebudú uzatvárať zmluvy s externými právnikmi, ale budú im radiť právnici z úradu župy) a hovorenia A a nedodanie B (polopravdy) – ako mu v príspevku od pedagóga47 bolo vyčítané, tak musí prijať aj riziko, že bude postupne zaradzovaný k „naším bežným politikom“ a pre časť ľudí sa postupne stane nedôveryhodný!!!

Ak to nie je spolitizovanie, tak potom nech mi niekto vysvetlí:

1. Prečo sa tak mediálne nerozoberali nedostatky organizácií , ktorým boli vytknuté porušenia napríklad za rok 2011 (keď ešte neboli voľby!!!) v desiatkach a niektorých prípadoch stovkách tisíc €?
Pozrite Správu o kontrolnej činnosti Útvaru hlavného kontrolóra Košického samosprávneho kraja za obdobie roka 2011 (tabuľka na konci dokumentu)
http://zastupitelstvo.vucke.sk...

2. Prečo v tom čase (február 2012) pán poslanec Bauer neapeloval na odvolávanie riaditeľov za nedostatky, ktoré urobili vo svojich organizáciách? Prečo túto správu kontroly zobral len na vedomie a zahlasoval „ZA“ ?
http://zastupitelstvo.vucke.sk...
http://zastupitelstvo.vucke.sk...
Prečo až teraz kričí a pred rokom a skôr len bral správy na vedomie? Lebo teraz sú voľby?

TAKŽE DAJTE MI DOVODY, ABY SOM SI NEMYSLEL, ŽE TOTO NIE JE SPOLITIZOVANIE PRED VOĽBAMI.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rozoberá sa to preto, že sa zistilo, že to nebolo jedno pochybenie, ale vyzerá to tak, že pani advokátka mala takého paušálne zmluvy s mnohými školami, ktoré spadali pod jej rodinného príslušníka na kraji. To už potom nie je len nehospodárne nakladanie s prostriedkami, to može byť regulérny podvod, ak sa im dokáže, že nikdy nikto neplánoval poskytovať podľa tých zmlúv akékoľvek právne služby.

Áno, máš pravdu, že ten riaditeľ v tom je menej namočený, ako tá advokátka, on to možno dostal "straníckym doporučením". Ale aj tak je to dovod k odvolaniu, keďže to vyzerá ako organizovaná zločinecká skupina na vyciciavanie štátu.

Prečo sa tak mediálne nerozoberali neviem, to ale neospravedlňuje toho riaditeľa. Možno to ale bude preto, že inde nevyhodil toho, kto na to poukázal. Vobec by sa to nemedializovalo toľko, keby toho učiteľa nevyhodil. A áno, asi je objednávka v sme, trochu to zdorazniť pred voľbami, ale to nič nemení na tom, aký je to hnus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z coho sa ty tu snazis vykrutit ty komun

je uplne jedno ci je to pausal alebo nie...ci zmluva bola zverejnena alebo nie...to je len take chytanie sa slamky...proste tych 550 Eur mesacne islo tam kde nemalo...

Riaditel skoly ma sam zo svojej zodpovednosti hladat efektivne vyuzivanie "verejnych zdrojov" od toho tam je od toho berie plat aby to zariadil a aby z usetreneho zvysoval platy ucitelom ale tvojej komunistickej gebuly je to samozrejme jedno...

Kym tu bude taka cvarga ako ty ktora nema absolutne vztah ku verejnym financiam a kuska sudnosti tak sa tento stat daleko nepohne...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PÁN ŽARNAY HOVORTE PRAVDU A NESKRESĽUJT

AD 1 – „O zmluve nikto nevedel. Ani učitelia, ani školská rada. Bolo mi podozrivé, prečo ju pán riaditeľ zatajil,“ hovorí.

O akom zatajovaní zmluvy pán Žarnay hovoríte? Veď v tom istom článku je uvedené, že ste na internetovej stránke košickej župy zistili faktúry. Takže ak by ste na tej istej stránke košickej župy potiahli myšku trošku vyššie a klikli nielen na záložku „faktúry“, ale na „zmluvy“ … až by ste zistili aj zmluvu. Áno ZNLUVA BOLA ZVEREJNENÁ na web stránke župy KSK, tak o akom zatajovaní hovoríte?
(pozn. Podľa zákona 211/2000 o slobodnom prístupe k informáciám - § 5a ods. 1 povinne zverejňovaná zmluva je písomná zmluva, ktorú uzaviera povinná osoba a ktorá obsahuje informáciu, ktorá sa získala za finančné prostriedky, s ktorými hospodária právnické osoby verejnej správy7aa) … - §5b ods.1 povinná osoba zverejňuje na svojom webovom sídle, ak ho má zriadené, v štruktúrovanej a prehľadnej forme najmä tieto údaje…)

AD 2 - Rozčúlila ho aj suma, ktorú advokátke vyplácali, hoci škola neviedla právny spor.

Po prvé: Zmluva za externé právne služby /právnu pomoc. Právne služby sa nerovná právne zastupovanie (právny spor). Do právnych služieb patrí okrem zatupovania, aj spisovanie listín o právnych úkonoch, poskytovanie právnych rád, spracúvanie právnych rozborov, iné formy právneho poradenstva. Netreba si pliesť pojmy z dojmami. Právnik by asi vedel bližšie a viac vysvetliť.
Po druhé: Pripomeniem z článku „vo februári učiteľ zistil, že na internetovej stránke košickej župy sú faktúry, podľa ktorých škola vyplácala za externé právne služby advokátskej kancelárii Aleny Rudohradskej mesačný PAUŠÁL 550 eur“ Ešte raz zdôrazňujem ten paušál. Predpokladám že väčšina z diskutujúcich má zmluvu s mobilným operátorom na paušál (paušálnu zmluvu). Takže ak ja tie predplatené minúty cez svoj mobil nepredvolám (nevyužijem na 100% jeho služby, lebo momentálne nepotrebujem), tak asi nebudem môcť pýtať od operátora peniaze nasmeť, že? Tak neriešte tu preukazovanie služieb – išlo o paušál!!! paušál !!! Nie o zmluvu za jednorazovú právnu službu hradenú podľa cenníka ministerstva spravodlivosti, kde je každý úkon ocenený a teda musí právnik preukázať túto službu.

AD 3 - „Postoj župana je alibistický. Som presvedčený, že keby chcel, našiel by páky a urobil by poriadok. Koniec koncov v školskej rade má zriaďovateľ svojich zástupcov. .... „

Ako predseda školskej rady (v súčasnosti ex) dobre poznáte našu školskú legislatívu, tak opäť nezavádzajte ľudí, ktorí to bližšie nepoznajú. § 3 vyhlášky MŠSR č. 291/2004 Z. z. ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení :
(1) V stredných školách, v špeciálnych stredných školách, v odborných učilištiach a v praktických školách radu školy tvoria
a) dvaja zástupcovia pedagogických zamestnancov zvolení vo voľbách pedagogickými zamestnancami školy alebo školského zariadenia,
b) jeden zástupca nepedagogických zamestnancov zvolený vo voľbách nepedagogickými zamestnancami školy alebo školského zariadenia,
c) traja zástupcovia rodičov zvolení vo voľbách rodičmi školy alebo školského zariadenia,
d) jeden zástupca žiakov zvolený žiackou školskou radou a
e) štyria delegovaní zástupcovia zriaďovateľa.
Takže PODĽA VYHLÁŠKY MÁ ZRIAĎOVATEĽ 4 z 11 ČLENOV v školskej rade. TAK o akej PÁKE ZRIAĎOVATEĽA HOVORˇITE? ŽE 4 prehlasujú 7, aby nastal Vami spomenutý poriadok?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...ááá - trafená župná hus

zagágala ! Sa bojíš o ministerské bakšiše, čo ?! Však už aby VÁS zrušili - nenažrané, zbytočné, byrokratické hyeny !! :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neurážaj

Neurážaj ale vyvráť, to čo napísal pedagog47.

Veď tu ide o PRAVDU a NIČ LEN PRAVDU a teda potom hovorme úplnú PRAVDU, alebo tu ide o niečo iné?

Ide o to, či pán Žarnay hovorí PRAVDU a NIČ LEN PRAVDU, jeho tvrdenia sú vierohodné a potom mu verme v plnom rorzsahu, alebo TO PRIFARBUJE a potom mu ide o čo?
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov