SME
Streda, 21. august, 2019 | Meniny má Jana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Podozrenia voči Tibenskému od tajných ešte preveria (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

3/3

Len taka technicka poznamka. Z clanku: "Polícia sa bude zaoberať tým, či vyšetrovateľka postupovala správne, keď prípad odmietla."
Len pre informaciu. Nieco podobne nie je mozne, lebo rozhodnutie vysetrovatela moze posudzovat len prokurator, iba on moze dane rozhodnutie bud zrusit, alebo potvrdit. V ziadnom pripade to nesmie posudzovat iny policajt, preto je ta veta nezmyselna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zaoberat sa moze, ale

bez výsledku - tak ako si napísal, maximálne urobí personálne zaávery
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujímavé je vôbec už len to, že sa do rúk radového policajta vkladá právomoc prípad odmietnuť čisto z jeho subjektívneho pohľadu čo sa mu zdá. A ak polícia vyšetruje spôsobom že sa pýta páchateľa (alebo jemu pracovne blízkych osôb) či niečo spáchal a keď ten povie nie, tak prípad zamietne tak to už naozaj smrdí tuposťou ...

P.S.
Právomoc "zamietnuť trestné oznámenie" sa zdá byť hodne hodne zneužívaná. Vari niekto očakáva od radovej policatky odvahu postaviť sa proti najmocnejším luďom v tomto štáte vyznačujúcim sa najmä pomstichtivosťou a bezcharakternosťou? Zjavne je tu zlý už samotný systém ktorý umožňuje ten alibizmus. Asi by sa samotným podaním v prípade odmietnutia jeho vyšetrovania políciou mal každý prípad považovať už za nepremlčateľný až do jeho riadneho vyšetrenia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to sa veľmi mýliš

dáš trestné oznámenie, skorumpovaný policajt ho odmietne. Sťažuješ sa, odpovie ti okresný prokurátor, zamietne. Sťažuješ sa ďalej, krajský prokurátor takmer vždy potvrdí to, čo napísal okresný prokurátor (korupcia v okrese je riadne krytá). V tom prípade dáš sťažnosť na generálnu prokuratúru a podľa mojich skúseností, takmer vždy prokurátor z generálnej prokuratúry dá pokyn na opätovné šetrenie prípadu - spis sa vráti na okres, je určený nový vyšetrovateľ. U mňa toto x-krát dopadlo tak, že tú istú vec mali z generálnej prokuratúry vrátenú 4-5x, vždy boli ustanovení noví policajti, nikdy však nič nepreverovali, vždy napísali na chlp rovnaké zamietnutnutie korupcie - dopredu sa vie, že korupciu za úplatky policajti na okresoch kryjú. Policajtov kryje Kaliňák a kryla ich inšpekcia ministerstva vnútra. Skús si pozrieť, koho menuje Kali do funkcií generálneho riaditeľa inšpekcie - vždy vydierateľného, ktorý musí!!! kryť chrbát okresným šéfom policajtov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kaliňákové policajné komando sa postará o to aby Tibenského zlikvidovali , nemôžu predsa dovoliˇť aby tento človek čo poukázal na podvody vo vedení tajných obišiel beztrestne.Kaliňák a Smer mu to spočíta , dôvod sa najde ako di našli komunsti keď popravili slanskeho a Horákovu. Obirmovaný kominista Fico sa postará aby na jeho strane ostal čo i len Biľak podozrenia ako v Moldave.Zavrú hubu ako Dubobcovej a zavrú ju aj nám všetkým keď po prezidentských voľbách bude mať Fico okrem predsedu konferencie biskupov v rukách všetky funkcie , ale keď má tu birmovku možno by mohol zastávať aj toto.Už Vám došlo učastníci novembra 1989 že ste poslali do vedenia štátu komunistických zločincov sale s podporou 4
0% voličov.To je číslo ktoré schvaluje zločin vo vedení štátu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Viacmenej ide o rovnaký článok ako tu bol pred pár dňami. Tak sa mi zdá, že sa niekto snaží z tých smiešnych obvinení vykonštruovať nejakú kauzu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Porušiť zákon, predpisy, smernice

To sa ti zdá smiešne?
Ano ficovcom sa to zdá smiešne oproti tomu čo sa ešte neprevalilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyšetrovanie?

Vyšetrovanie? Buhahahahahaha!!!!!!!!!!!! To nemyslíte vážne. Ešte ste nepočuli termín nepotizmus? Ale rodinkárstvo a klientelizmus určite áno. Tu každý pozná každého a drží každého svojho. Na spravodlivosť TU MôžETE NAVŽDYYYY ZABUDNÚŤ. LEBO TU JE SLOVENSKÓÓÓ hej hej Slovensko!!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

strkanie hlavy do piesku

Glváč by mal ihneď konať a nečakať na stanovisko polície. MO nie je účastníkom konania, takže ani žiadne info nedostane. Glváč a jeho podriadený Skuhra musia na základe zákona 215/2004 otvoriť bezpečnostnú previerku Tibenského, vykonať bezpečnostný pohovor a ak sa budú rozchádzať tvrdenia oficiálne z trestného oznámenia a tvrdenia Tibenského, tak by mal podstúpiť aj vyšetrenie na polygrafe. Ak odmietne, tak z hľadiska zákona 215/2004 sa neho pozerá ako na bezpečnostne nespoľahlivú osobu a musí mu byť odobraná previerka so všetkými dopadmi na kariéru v OS SR. Pán minister, neskrývajte sa za vyšetrovanie políciou. Vy ste povinný konať na základe zákona 215/2004!!! Samozrejme, taktiež z hľadiska zákona 215/2004, nehospodárne nakladanie s majetkom štátu nie je utajovanou skutočnosťou a tak by nás mal aj informovať o výsledku vnútorného vyšetrovania! Aspoň sa tak tváril, keď prepukla kauza tunelovania VSS, že bude veľmi otvorene vyšetrovať... :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Smeráci konať nebudú

Obaja vieme aký je postup pri prenájme bytu, vyúčtovaní prevádzky mot. vozidla a nákupoch.
Takže by zo sebou musel stiahnúť aj ďalších alebo tých čo by sťahoval zo sebou by sa bránili a kopali Čičo by robili.
Stačí keby vtedy ale aj teraz dodržali vnútornú smernicu a zaužívané a predpísané postupy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sucho sucho

Ahoj Sucho ako tak čítam tvoje diskusné príspevky zdá že si cez Kerna riešiš nejaký osobný problém s Tibenským.. a čudujem sa Kernovi že ti na to skočil a necháva sa takto zhovadiť. Žasnem keď tu vystupuješ ako záchranca zemegule a účelovo cez médiá podsúvaš všelijaké panflety na bývalých kolegov z VSS. Prečo nepíšeš o prúseroch do roku 2005 keď si bol za Venda riaditeľom odboru? Z toho čo tu komentuješ je cítiť len silnú pomstu alebo snahu o veľký návrat najčestnejšieho človeka vo vesmíre po roku 2016 na funkciu najlepšie minister obrany, vnútra, riaditeľ NBÚ, SIS, VS, som len zvedavý za akú politickú stranu ? tipujem že s Kernom už máte v tom jasno ? Želám ti krásny deň a teším sa že si nám takto vyšiel von z Ulity ? PF2014
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fero a vy ste kto. Jediny prispevok tento. Dnes zalozeny profil. Vlado Suchodolinsky aspon vystupuje pod svojim vlastnym menom. Ty tie gule nemas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Predpokladám

že sa Ferovi tak isto zaplietli prsty na klávesnici ako mne ked píše uprostred vety velké písmeno :-)
Lebo to sa píše len v menách , názvoch a tak.
Mňa by však zaujímalo prečo jeden má 765 a druhý 699?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Lebo 007 je uz obsadene.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov