SME
Piatok, 24. január, 2020 | Meniny má Timotej

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fico v poslednej debate útočil menej, Kiska sa opakoval (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 > >>

Hodnoť

A superman Fico "žiari"

Už v prvej besede tento novinárky nepodarok akýsi Strižinec, či ako sa volá, prihrával Ficovi v snahe, aby mohol Fico potopiť pána Kisku. Vtedy aj dnes čítal otázky z papiera, a môžeme hádať, kto mu ich pripravil. Dnes zasa problémy učiteliek z Dobšinej a nimi navrhované riešenie, ktoré nadhodil pán Kiska, Ficovi muži zmietli zo stola. Preto, lebo poukazujú na neschopnosť Ficovho ministra školstva, riešiť nahromadené problémy. Dôležitejšie sú problémy zahraničnej politiky a EÚ, kde sa Fico môže vyťahovať, čo všetko on "vybojoval." Len tak do vetra hádže miliónmi, zahmlieva pravdu o neschopnosti jeho "sociálnej" vlády, urobiť niečo aj pre občanov, nie ich iba zdierať daňami a poplatkami. Ako sa len vyťahuje úspechom vo vyberaní dani. Dane sa už naučili vyberať. Že by za vybrané dane urobili aj niečo užitočné pre občanov, to nervácky táraj Fico odbíja frázami. LEN ON sa ani nezaoberá myšlienkou, že by vládna moc mala slúžiť občanom. Občania sú tu na to, aby plnili príkazy "vrchnosti," platili dane a držali huby. Takto si retardovaný právnik Fico predstavuje "sociálnu" vládu, a on ako prezident, by ju podporoval. Keby nedajbože vyhral tieto voľby, mohli by sme pripravovať kar našej ešte ako-tak slobodnej republike. Nedalo sa to dopozerať do konca.
 
Hodnoť

 

Je mi na grcanie z celej tejto diskusie.
Ludia zblaznili ste sa.
Co je to za logiku, radsej volit aj vrece zemiakov, len nie Fica.
Tak ste mali prinutit opzicnych politikov aby sa zjednotili na poriadnom kandidatovi a nie teraz plakat a volit tohto hostaplera, co si mysli ze ked ma penniaze tak si moze kupit vsetko, aj prezidentsky urad.
Z dva roky co ohlasil svoju kandidaturu ste si ho mohli prelustrovat a zistit jeho schonosti.
Ved pletie tie tri naucene frazy stale dookola.
Uz teraz sa smeje ako vybabral s narodom, tak ako vo svojich firmach.....
Este je cas, zobudte sa.....
 

Kto je ten hochstapler?

Dnes som rátal Ficove a Kiskove bilboardy 57:23
Okrem toho reklama na Markíze - platená len Ficova
Okrem toho reklama na autobusoch - 3x len Fico
Okrem toho miestne rozhlasy - len Fico
Okrem toho obed pre vraj nejaké osobnosti - za štátne - Fico
Takže kto si kupuje úrad prezidenta?
 

 

Penta
 

:-)

Áno.
 

 

J&T
 

To sú spolužiaci?

.
 

 

toľko dobra, čo už spravil Kiska, si Fico ani nevie predstaviť, pravdaže tomu neverí
 

 

zobudiť by ste sa mali vy...čo tu trepete o frázach. Vy voliči smeru ste úplne zaslepený ak Vám niečo trepne Fico pre vás je to ako sväté.Kto tu vládne takmer 6 rokov a hovorí tie iste frázy ako istoty, sociálny štát a pod.Posledne týždne opakuje len omn viete všetko stojím pred vami nahý. To pre vás niesu frázy? Ja uznavam že Kisku ešte dobre nepoznáme ale odmietam voliť niekoho kto reálne pre tento štát nič neurobil, v živote nič poriadne nerobil, je úplne odtrhnutý od reality a naviše očividne ho niekto roky drží za gule.
 
Hodnoť

Na záver zaznela naša hymna...

Nad Tatrou sa blýska - hromy divo bijú...
Zastavme ich bratia, veď sa oni stratia,
Slováci ožijú...!
To Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo...
 
Hodnoť

...neublížil som nikomu...

tieto slovné spojenie bolo počuť v záverečnej reči a v poslednom slove Fica. K tomu, pripočítať predošlé vyjadrenie, že v r. 2014 už nebude v politike...Klamal 2x, ublížil chudobným rodinám, mladým ľuďom a malým podnikateľom a stále v politike je a ubližuje ďalej. Je notorický klamár.

Fico je od r. 1992 sústavne v politike, teda žije V INOM SVETE a volič je pre neho vhodný iba na jedno použitie a po použití je nezaujímavý, tak ako to bolo u Mečiara.

Pán Kiska je človek ktorý je úspešný podnikateľ, ale zároveň použil svoje peniaze na charitu aká na Slovensku nikdy nebola. Pomohol bežným ľuďom sám, nepomáhal sponzorom a oligarchom, nemal štátne zákazky ani nevyhral vopred určené tendre.
Pán Kiska pozná problémy bežných ľudí, chudobných, chorých, starých, Fico o nich iba hovori...

Ak je niekto dlho v politike ( nielen Fico ale tiež stará garde - Figeľ, Hrušovský, Bugár a iní ) stráca kontakt s reálnym svetom a bežnými ľuďmi. Ficove výjazdy na "pracovné rokovania vlády " do obcí a miest mimo BA boli iba divadlo pre blbých a naivných.

Zahraničné skúsenost u Fica sú tie, že keď príde do Bruselu, alebo napr. tiež predsedda vlády Slovinska, Estónska, Maďarska a iného malého a chudobného štátu, Hollande a Merkelová mu podajú ruku, usmejú sa na seba a vyrobia spoločné foto ( väčší narcista a exhibicionista sa sfotí aj s Obamom s rukou vo vrecku ). To je asi všetko, zásadné rozhodnutia v EÚ robia silné štáty a nie malé, ktoré sú od nich závislé a to je prípad Slovenska.
Takže je jedno, kto zo Slovenska do Bruselu v budúcnosti príde.

Pán Kiska zvládol diskusie a podľa mňa ich vyhral, Fico mal na " main kampf " ťažký úderný štátny aparát, štátne peniaze, ťažké špinavosti, recepcie pozvaných, bol v totálnej výhode, bol v dvojjedinnej osobe - 1/ predseda vlády + 2/ kandidát na prezidenta, čo je unikátne vo svete. Vyliall všetku špinu na Kisku, ale myslím že viac špiny sa mu vrátilo do vlastnej, pokrivenej tváre, ako bumerang, práve jeho zákernými spôsobmi.

Kiska by mal byť prezident, ako nový neobkukaný a neopotrebovaný človek, aj z morálneho hľadiska, v slovenskej politike príde nevyhnutná generačná výmena starych tvári, medzi ktoré Fico patrí a sobota je prvý krok aby na Slovensku začala sa z mrakov arogancie, otrlosti, hrubosti, predierať aj slušnosť a ľudskosť. Nastane dominový efekt a očistný proces, ktorý musí už konečne začať a pokračovať ďalej.
 

Zahranicna reprezentacia prezidentom

hlavy statu za poslednych 10 rokov bola aka?

Moze sa niekto priblizit k tomuto standardu? Aspon kusok? Myslim, ze tuto latku uz asi nedokaze podliezt malokto.
 
Hodnoť

 

inak to bola podla mna zdaleka najlepsia debata. konecne trosku normalne otazky. chvalabohu sa neopakovala sablona krym, kosovo, scientologia, uzera 3x dokola to iste a v nahodnom poradi. toto bolo fajn, ci
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Na záver zazniela hymna

Nad Tatrou sa blýska
na hrad pôjde Kiska...
 
Hodnoť

Podčiarknuté, rozhodnuté: KISKA NA HRAD!

Pokiaľ ide o tie prezidentské voľby - už dlho rozmýšľam o tom, čo konkrétne dobrého pre mňa, ako celkom obyčajného človeka, urobil Róbert Fico za tých 6 rokov jeho pôsobenia na poste predsedu vlády SR.

Nech rozmýšľam ako rozmýšľam na nič také, čo by mňa po dobu jeho panovania potešilo, uľahčilo a spríjemnilo mi život, som zatiaľ skutočne neprišiel.

Ale tých nepríjemných opatrení, ktoré mi život skomplikovali, znepríjemnili, zdražili, mohol by som vymenovať dosť veľa / úžernícko - výpalnícke poplatky za bezcenné cenné papiere; znovuzavedenie výpalníckeho poplatku pre RTVS; zákon o povinnom čipovaní havkáčov, ktorý po vytiahnutí peňazí z vrecák ich majiteľov Ficovláda zrušila, ale škodu, ktorú týmto zákonom ľuďom spôsobili im leží u zadku; zavedenie otrokárskych prác pre chudobných; zavedenie balíka, či súboru úžerníckych opatrení spočívajúcich v jednorazovom úžerníckom zvýšení rôznych stávajúcich poplatkov, či zavedenie nových úžerníckych poplatkov; úžerníctvo za parkovanie motorových vozidiel; úžernícke mýto, ktoré v konečnom dôsledku aj tak zaplatí občan; antimaďarský zákon, ktorý zbavuje štátneho občianstva nie iba občanov maďarskej menšiny; .../. A to stále opakované ubezpečovanie R. Fica, že má silné sociálne cítenie, je iba sofistikovaná pretvárka slúžiaca na oklamanie voliča.

Podčiarknuté, rozhodnuté: Za prezidenta Slovenskej republiky budem voliť pána kandidáta Andreja KISKU! TO JE ONO! ANDREJ KISKA NA HRAD!
 

vavak,

ja ťa musím teraz ozaj poľutovať - ak sa ťa všetko dotýkalo, čo si tu vymenoval /od poplatkov po štátne občianstvo/, tak by som sa ani nečudovala, keby to ohrozilo tvoje zdravie, hlavne to duševné. Ešteže to Kiska na hrade všetko vyrieši. Nič v zlom.
 

Kiska to nevyrieši

ale donúti tradičné strany na zmenu politiky. Ak nie, pôjdu dole aj tie. Ja od Kisku neočakávam žiadne zázraky, ale konečne politiku ako službu občanom.
 

 

Všetko hore vymenované svojim spôsobom doľahlo na našu domácnosť, dokonca aj ten poondiaty antimaďarský zákon - dcéra žijúca 10 rokov v Nemecku si začala vybavovať aj nemecké štátne občianstvo, ale musela tento proces ukončiť, lebo by prišla o občianstvo slovenské, pričom jej deti by paradoxne mali aj občianstvo nemecké, aj slovenské.

A tak žiaľ som nútený prezentovať názor, že Slovensko sa uberá nesprávnym SMERom a nezostáva mi iná možnosť než veriť, že Andrej Kiska na poste prezidenta SR bude počúvať hlas ľudu rovnako ako hlas Boží:

"Nenávidíš /Boh nenávidí/ všech nešlechetných, vyhlazuješ všechny lháře, muže krve a podvodníka Hospodin má v ošklivosti." Ž 5,7

"Kéž by Pán vyplenil všechny úlisné rty, jazyky, jež spupné řeči mluví!" Ž 11,4

"Ohavností Pánu jsou rty lživé, ale tí kdo činí poctivě, líbí je jemu." Přís. 12,22

"Búh má v ruce nad světem vládu, i vzbudí nad ním v čas potřeby užitečného vládce." Sir 10,4

"Nejvyšší panuje nad královstvím lidským, komukoli chce, je dává, a i nejnižšího člověka jím pověřuje." Dan 4,14

"Neboť není vládnoucí moci, která by nebyla od Boha, a ty, které jsou, jsou zřízeny od Boha." Řím 13,1

„Běda těm, kteří vydávají zákony bezbožné, běda písařúm, kteří píší nespravedlivosti, aby úředně utlačovali chudé a znásilňovali ubožáky mého lidu, vdovy aby kořistí jejich byly a siroty aby olupovali.“ Iz 10,1;

„Jaký je panovník, takoví jsou i úředníci jeho; a jaký je správce města, takoví jsou i obyvatelé jeho. Král neukázněný na zkázu přivede svúj lid, a města rostou opatrností svých správcú.“ Sir 10,2

"Neukřivdíš svému bližnímu a nebudeš ho násilně utiskovati. Nezadržíš svému dělníku mzdy do druhého rána." Lv 19,13

"Každému, kdo ti bude něco pracovati, vyplať ihned mzdu, ať mzda dělníkova se u tebe nikterak nezdržuje." Tob 4,15

"Běda tomu, kdo staví dúm svúj s nespravedlností a své pokoje s bezprávím; kdo žádá práci od bližního bezplatne, mzdy příslušné mu nedávaje!" Jer 22,13

"Neodpírej mzdy potřebnému a chudému bratru svému nebo cizinci, který s tebou sídlí v zemi a jest ve tvých branách; ale téhož dne před slunce západem dej mu mzdu za jeho práci - jeť chudý a tím udržuje život svúj - aby nevolal proti tobě k Hospodinu a bylo by ti to počteno za hřích." Dt 24,14
 
Hodnoť

 

Uz nech je po tych volbach. Lebo uz ma nebavi stale citat clanky a blogy iba o Ficovi a Kiskovi :-)
 

<< < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov