Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Malinovú súd vracia Čižnárovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prokuratúra dostala ďalšiu šancu prestať sa strápňovať, ale ako obvykle ju nevyužije...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tu sancu

prokuratory sa prestat strapnovat zlikvidovalo jeho velicenstvo prezident hlavy statu Ivan Nesvojpravny. Cez spoluziaka cesta nikdy nevedie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie a nie to na ňu napasovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Napasovat ano, ale nie a nie to dokazat...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jedná sranda sa ťahá

úradmi 8,5 roka ? kto to platí...aha ! my všetci; zase z cudzieho krv netečie...tak sa súdujme,..doslova o nič, alebo ide o niečo, čím sa zmení pohľad na SK ?
že vytiahnu Hedvigu pre Novým rokom... :) :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak má Čižnár

trochu chochmesu, tak sa na to už vykašle.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Leze, take zadanie nedostal...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto je tak komunistickosmerácky

Im nejde vôbec o pravdu a spravodlivosť, ide im len o preferencie a moc za každú cenu. To že sa pri tom kradne je OK ak im na to nik nepríde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

dajte jej konecne pokoj...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

veď dajú...

2083 - pri príležitosti stého výročia narodenia Hedvigy Malinovej oznamuje predseda najvyššieho súdu Herbert Čonka, že súd definitívne uzatvára kauzu Malinová. Pred budovou nadšene ujúka niekoľko generácií potomkov Malinovej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďalší dôkaz o porušovaní zákona

zo strany prokuratúry - teda inštitúcie, ktorá má dohľad nad zákonnosťou v základnej náplni práce.
Ako má potom vyzerať tento štát, keď zákon porušuje ten kto má jeho dodržiavanie chrániť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ved prave tak ten stat aj vezera...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

?

Emócie a politiku bokom, bavme sa iba vecne. Proces je pridlhý, čo je hanbou nášho justičného systému. Tiež teraz nesúdim, či je Hedviga vinná v tom, že klamala v prípade svojho napadnutia alebo nie. Problém je však v tom, že náš právny systém neumožňuje niekomu zabudnúť na jeho možné protiprávne konanie. Teda malo by to tak byť...

V prvom rade je ale treba rozlíšiť, že sa jedná o dva skutky, ktoré sa tu stále motajú dokopy. Jedným skutkom je napadnutie Hedvigy, k čomu mohlo teoreticky dôjsť. Nevylučuje to však automaticky spáchanie druhého skutku, teda toho, že Hedviga mala o svojom napadnutí v niečom podstatnom klamať. A to sa jej dáva za vinu a v tejto veci bola podaná obžaloba. Nechápem, prečo sem Hedviga alebo jej právnici už dávno nedali niečo z uznesenia o vznesení obvinenia, tam je jasne napísané v čom mala údajne klamať aj s dôkaznou situáciou. Neustále sa tu iba špekuluje a emotívne píše naprázdno bez uvádzania konkrétnych faktov. Dokonca som sa minule dočítal, že Hedviga ani nevie z čoho je obvinená. To je tak zavádzajúce, až si kladiem otázku komu majú takéto tvrdenia prospieť. Veď keď som nevinná uvediem, že som obvinená z toho a z toho. A potom vysvetlím prečo je to blbosť a prečo s tým nesúhlasím. Ale takto som sa o tomto prípade nikdy nedočítal, čo je celé zle.

Je dôležité si uvedomiť, že súd žalobu nezamietol kvôli tomu, že by bola nedôvodná. Zamietol ju preto, lebo asi „iba“ neboli dodržané všetky postupy čo sa obhajoby týka. Teda ak sa tieto úkony, ktoré neboli urobené vykonajú, pravdepodobne zase dôjde k podaniu obžaloby. Je viac ako isté, že obžalobu by prokuratúra nepodávala bez dôkazov, inak by prokurátor zastavil trestné stíhanie už dávno. Ale o tom zase nič nevieme, aké silné dôkazy sú.

Prečo teda právnici Hedvigy alebo Hedviga samotná už dávno nedodala podstatné fakty z trestného spisu médiám? Stále sa tu iba poskytovaním neúplných informácií vytvára priestor na špekulácie. To nie je dobre pre objektívne posúdenie veci... Takže počkajme si na doplnenú žalobu, nejaké informácie zo súdneho procesu (hádam bude verejný) a potom vynášajme súdy...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

co ak

oni "prokuratura" naschval zadala zle podanie, s nedostatkami lebo nemaju ju ako realne obvinit? a musia nieco vykazat, nevies aka je politicka objednavka. Maj na pameti ze stale je tu garnitura ktora nema zaujem mat PR take ze vtedy ju obvinili krivo. Ja viem ze je to sialena konspiracia, ale nemozes vychadzat z toho ze to hedviga nevyvratila, obvinenia, ze klamala, to by mal urcit az sud na zaklade dokazov, a ten sa stale nekonal...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

?

Ja keby som nevinný a mám Hedviginu podporu v médiách, tak sú mojich vyjdrení k vymyslenému obvinenieu bez dôkazov plné noviny. Nesedí mi na tomto, že Hedviga mlčí. ALe ako som napísal, súd ešte nebol, tak až potom uvidíme aké mala prokuratúra silné dôkazy a ako ich Hedviga so svojimi právnikmi dokázala spochybniť. Preto zatiaľ nevyslovujem zásadný postoj o vine alebo nevine ako poniektorí tu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Normálny človek nemusí čakať so

svojim súdom 8,5 roka. Mne to bolo jasné, hneď keď keď sa do prípadu okamžite zapojil Kaliňák a jeho nitriansky nohsled, vtedajší policajný prezident. V Nitre pôsobia totiž veľmi špeciálne policajné zložky, podľa ktorých sa tam žiadne "skutky" nestávajú - Keby nebol Mariachi bar pod kamerami, zatajili by aj to...
Táto republika sa môže len hanbiť za to, ako sa správa k tejto príslušníčke maďarskej menšiny. Gro celého prípadu, teda napadnutie prokuratúra vôbec nevyšetrila, ale zato 8,5 roka vyšetruje niečo, čo vyšetriť evidentne nevie a podáva obžalobu, ktorej chýbajú základné veci, takže ju súd ani neprijal. A to sa ešte ani nedostal k meritu veci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

?

Ako som už písal. Náš justičný systém má ešte ďaleko od dokonalosti, o tom sa nepriem. Zasahovanie politikov do tohto prípadu mu veľmi uškodilo, to je jasné. Pre objektivitu si je ale treba spomenúť, že k tomuto trestnému činu sa vyjadroval kde kto z oboch strán politického spektra. To bolo veľmi nekorektné a naštartovalo to špirálu, ktorá sa točí do dnes.
Tiež som písal, že sa jedná o dva prípady. Prvý prípad sa skončil, lebo sa nepodarilo preukázať, že ten skutok spáchal konkrétny páchateľ. Ten druhý prípad ešte skončený nebol. V tejto poslednej obžalobe nechýbalo už nič, len nebol preložený. Nemám pocit, že by Hedviga nevedela po slovensky. Sám si teda polož otázku, či Hedviga potrebuje mať preložené dokumenty v Maďarčine alebo či je to len naťahovanie času...
Ale opakujem na vynášanie súdov máme strašne málo informácií...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prokuratúra - fiasko a hanba!

Prokuratúra ponechala bez povšimnutia množstvo nezákonností, ktorých sa dopustil vyšetrovateľ pri vyšetrovaní prípadu lúpežného prepadnutia poškodenej H. Malinovej a zubami nechtami bránila nepodložené závery o zastavení tohto prípadu. Na tomto vyfabulovanom "základe" v máji 2007 polícia obvinila H. Malinovú z prečinu krivej svedeckej výpovede. Po štyroch mesiacoch t.j. v septembri 2007 vtedajší generálny prokurátor SR D. Trnka zriadil veľký vyšetrovací tím, ktorý viedol prokurátor GP SR. Vyšetrovanie prokuratúra naťahovala neskutočných sedem a pol roka, aby po podanej obžalobe utŕžila prvé a určite nie posledné KO, keďže sudca musel konštatovať, že práva obhajoby obvinenej ako aj právo na spravodlivý proces boli zo strany týchto orgánov porušené. Je absolútnym fiaskom a profesionálnou hanbou, že v banálnom prečine, na ktorého vyšetrovanie sú určené len policajné orgány, ani nie vyšetrovateľ, prokurátor GP SR pod dohľadom svojich vedúcich, najmenej námestníka pre trestný úsek, neboli schopní vykonať a predložiť obžalobu na súd v zákonom požadovanej kvalite a rozsahu. Pritom si museli byť istí, že tento prípad bude aj naďalej stredobodom pozornosti médií a verejnosti. Som presvedčený, keďže chabé a nezákonné dokazovanie pôvodného prípadu veľmi dobre poznám, že tento prípad vojde do dejín prokuratúry, ako veľký výkričník a memento.

PS : ako potom chcú orgány činné v trestnom konaní vyšetrovať skutočne závažné a zložité zločiny ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presny popis pripadu - bohuzial. Co sa dalo cakat, ked na zaciatku sa oznami na tlacovke "vysledok" a neskor sa to cele roky "dokazuje"... Zostava len dufat, ze aspon niketo nakoniec pochopi, ze sa to moze stat kazdemu z nas.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov