SME
Streda, 13. november, 2019 | Meniny má Stanislav

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Draxler: Žiakov má vyberať test (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem

Čo vlastne povedal? Čítal len o koncepciách, diskusiách a že si to musí premyslieť :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veď je to jasné, naťahuje čas. Tento rok sa už nedá nič, budúci sú voľby, takže zasa nič.
Ale to je ten lepší prípad, horšie by bolo, keby začal niečo naozaj reformovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Objektívne, 1 rok nie je obdobie, v ktorom sa dá očakávať reforma celého školstva. Každopádne Draxler chce evidentne naštartovať zmeny a riešiť predovšetkým preplnené gymnáziá. Aby vyhovel Ústavnému súdu musí hľadať iné riešenia ako stanoviť výber žiakov. Osobne si myslím, že aj tak je až príliš gymnázií v dôsledku čoho kvalita vzdelania žiakov upadá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Skonkretizujte tohtoročné kritériá, na základe ktorých sa budú žiaci na stredné školy prijímať.
„Jedna možnosť je, že hlavnú úlohu zohrajú štandardizované testy, teda že sa zoberie Testovanie 9 a zmodifikujú sa jeho testy a budú zohrávať dominantnú úlohu. V najbližších dňoch rozhodneme, či sme schopní ísť touto cestou už teraz na jar. Ak zistíme, že to nestihneme, tak jednoducho budú prijímačky nastavené tak ako doteraz."
TAK TO TEDA FAKT SKONKRETIZOVAL :)
Treba si v prvom rade uvedomiť, že tento minister je tam len vďaka totálnej neschopnosti Čaploviča a kauzám Pašku. Nie je tam preto že by si snáď v Smere mysleli že je dobrý, resp. reálne zhodnotili situáciu a zistili že Čaplovič bol lepšia voľba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tak na tohto lavicoveho intelektuala sa velky myslitel Blaha ani omylom nechyta...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Už niekoľko krát som v televízii zachytil vyjadrenie zástupcov ministerstva školstva, že zavedú systém, aby sa na gymnázia dostali len tí schopní a tí ostatní pôjdu na školy odborné. Táto rétorika teda hovorí, že na ostatné školy pôjdu tí neschopní. Tomu sa teda hovorí motivácia ako hrom, aby sa začali obsadzovať školy, ktoré sú pre zamestnávateľov tie najdôležitejšie! Ktorý s rodičov dobrovoľne prizná, že jeho dieťa nie je schopné?
Problémom školstva je, že rozdeľuje žiakov na dobrých a zlých. Ale je tomu tak? Sú žiaci dobrý a zlý? Nie! Žiaci sú odlišní a je len slabosťou školského systému, že nedokáže v jednotlivých žiakoch podchytiť a rozvinúť to najlepšie, čo v nich je a pripraviť ich tak na život.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

staci si precitat medzititulky

"""
Reorganizácia a zľučovanie
"""

zĽučovanie??? to čo má byť, prosím vás?

rozumiem, že redakcia žije v Bratislave a záp.sl. mäkké l necíti. a jazykového korektora sa boja ako liberál referenda.
návrh pre redakciu: zamestnajte nejakého stredoslováka. niekoho od Zvolena alebo od Bystrici alebo tak.

k obsahu článku: je mi blivno. nakoniec budú vo vláde za najschopnejších Lajčák s Kalim, a to teda tiež žiadna výhra nie je. ak tento ... (nechcem porušiť kódex diskutéra) ... má byť zodpovedný za školstvo a vedu... radšej nech nič nerobí (alebo len svieti a kúri -- ak to zvládne)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

s tym Kalim

si to prepalil. Naozaj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PODLA MNA

najčistejším riešením pri prijímaní na slovenske vysoke školy, predovšetkým na spolocenskovedne studia, by bol štandardizovaný test - najlepsie 100% pamatovych otazok, kedze je na slovensku nadbytok nadpriemerne inteligentnnych, o com svedci skola carnogurskeho sovietskch priatelov alebo sovietska sladkovicovska skola - vizove vstupenky do unie :)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je zaujimave?

>za posledných pätnásť rokov klesol počet žiakov v dôsledku demografického vývoja o 250­-tisíc, no počet učiteľov sa >znížil len o 11-tisíc. Priemerný počet žiakov na jedného učiteľa na základnej škole tak klesol zo 16,4 na 14,3.“

>Dostal som otázku ohľadom optimálneho počtu žiakov v triedach. Moja celá odpoveď bola, že odporúčania
>OECD sú, aby na úrovni základného a stredného školstva mali krajiny menší počet učiteľov, ale kvalitnejších.

Isto to odporuca SR? Potom co odporyca Sarskej univerzite v Sarskych Mostoch Saarbrucken


Why study Computer Science at Saarland University?

At Saarland University Computer Science, there is one teacher for every four students – a ratio that enables optimal support and inspiration towards obtaining an excellent degree.
https://www.cs.uni-saarland.de...

V GER ma ucitek 3 predmety, cim na jednom predmete su 3 ks ucitelov na 4 ks studentov, co je optimlany pomer pre IT/matematicke/fyzikalne a pod. predmety,,

U nas stat plati v 1. rocniku VS v IT - computer science jedneho ucitela na 15 studentov... Z dovodu finacovania prechdzame na nemecxky system a teda budem mat 1 ks ucitela na 45 studentov oproti sarskym 1ks ucitela na 4 ks studenta...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ide o to, aké tie testy budú, či len pre bifľošov s množstvom našprtaných vecí, alebo otestujú aj to, či niekto rozmýšľa. Jeden test sám osebe samospasiteľný nie je, žiak ho môže zvrzať, pomôcka pri rozhodovaní to však môže byť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mne sa ten rozhovor dost pacil. Myslim, ze Draxler chape aj jeden zo zakladnych slovenskych problemov - ludia prichadzaju s koncepciami, reformami atd, ale nikto to nedotiahne do konca - nezvazi, ake su konkretne dosahy na subjekty ci vedlajsie ucinky. V tomto mi pride jeho pristum sympaticky - ziadne ohnostroje, skor diskusia s ucitelmi a ciastkove zmeny, ktore v suhrne mozno urobia viac ako nejaka grandiozna reforma.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov