SME
Sobota, 25. január, 2020 | Meniny má Gejza

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zákon o občianstve pripravil o slovenský pas doteraz 984 ľudí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

My sme strašne sprostý národ
Bijeme sa vlastenecky do hrude do odpadnutia, hlavne v krčme sme pripravení okamžite nasadať do "tankoch" neviem za čo, lebo v otočke odpíšeme vlastných ľudí. Vo väčšine prípadov sú to múdri, pracovití ľudia, ktorí niečo vonku dokázali, žijú tam, ale tu majú svoje korene. A my ich odpíšeme, už nie sú Slováci, pretože všetko podriaďujeme maďarskej karte. Koľkože Maďarov žijúcich u nás si vybavilo aj maďarské občianstvo? dvaja, dvadsiati, dvesto? Kvôli tomu pripravujeme Slovákov o ich slovenské občianstvo? Civilizované krajiny sa starajú o svojich krajanov, ktorí žijú v zahraničí, len my ich zbavíme občianstva. Je ešte primitívnejší národ od nás?
medvedikčistotný
< 1 2

 

Narod nemože byt ani sprosty ani mudry, to može byt jednotlivec...v tvojom pripade je to jasne.....inak podobny zakon maju aj ine štaty.
Lemn SME o tom nepíše..nehodi sa do propagandy....
 
Hodnoť

Dobre sa mi číta táto diskusia

Je pre mňa minimálne úsmevné čítať príspevky k tejto problematike. Hlavne tie, v ktorých odporcovia nášho zákona o občianstve vyvreskujú o nejakej nespravodlivosti spáchanej na nich. Môžu to byť iba dve skupiny :

prvá - ***** ktorým niekto klepol "po paľčiskách ".
druhá - naivkovia, ktorí si nedokázali spočítať, že prijatím cudzieho občianstva prídu o to slovenské.

Najväčšia sranda na tom však je, že obe skupiny si za to môžu samé, nikto ich do toho nenútil, všetci mali možnosť sa slobodne rozhodnúť a oni sa aj slobodne rozhodli. Preto je ich terajšie vyvreskovanie osobitne zaujímavé. Kedže podľa zverejnených počtov ich je všetkých niečo menej ako tisíc, z viac ako 5 miliónov, tak je zaujímavé, aká pozornosť sa im venuje a akú dostávajú publicitu. Bolo by zaujímavejšie poznať konkrétne dôvody, konkrétnych osôb, ktoré ich viedli k tomu, že sa rozhodli pre stratu nášho občianstva a potom aj dôvod, prečo by to občianstvo chceli naspäť. To sa už nikde nespomína a diskusia o tejto problematike je vždy zahltená drístačmi zo SME, ktorí si tu ventilujú svoje mindráky z Fica.
 

ja sa priam nahlas musim rehotat

ked citam prispevky oslavujuce pravny paskvil ktory sa nazyva zakon o obcianstve.

Citat zo zakona:
(16) Štátny občan Slovenskej republiky stráca štátne občianstvo Slovenskej republiky dňom, ktorým na základe výslovného prejavu vôle, ktorým je žiadosť, vyhlásenie alebo iný úkon smerujúci k nadobudnutiu cudzieho štátneho občianstva, dobrovoľne nadobudne cudzie štátne občianstvo.

(17) K strate štátneho občianstva podľa odseku 16 nedôjde, ak štátny občan Slovenskej republiky nadobudol cudzie štátne občianstvo v súvislosti s uzavretím manželstva so štátnym občanom cudzieho štátu, a to za predpokladu, že cudzie štátne občianstvo manžela nadobudol za trvania spoločného manželstva

Takze ak Imre a Ibolya z Dunajskej Strey su manzelia a v rovnaky den dostanu madarske statne obcianstvo, k strate obcianstva Imreho nedojde pretoze madarske nadobudol pocas trvania manzelstva s cudzou statnou obciankou Ibolyou a Ibolya nestraca slovenske pretoze madarske obcianstvo nadobudla pocas trvania manzestva s madarskym obcanom Imrem (samozrejme len vtedy ked pravoplatny den udelenia madarskeho obcianstva je u oboch manzelov rovnaky).

Tupi nackovia, ktori nevedia citat ani samostatne rozmyslat, jasaju nad pravnym paskvilom, za text ktoreho by sa hanbil student po uvodnej prednaske na pravnickej fakulte.
 

 

Kto tento zákon prijal ? Prijala zlepená koalícia , ktorú tvoril opilec zo Žiliny , najväčší zločinec v dejinách Slovenska , ktorý si svoje zločiny ošetril amnestiou a bývalý komunista , ktorý má birmovku a v prezidentských voľbách ho porazilo ako on povedal : vrece zemiakov. Tento zákon sa ide novelizovať len preto , lebo sa zistilo , že jediný Slovák čo vie hrať basketbal má Nemecké občianstvo a nemôže reprezentovať/ Gavel/ potrebuje lovenské občianstvo. To je také slovenské pravidlo , keby sem prišla prepitujem opica z Burkina Faso a skočí do dialky 8 metrov , dostane občianstvo ,ale slušný človek ktorý tu roky pracuje a odvádza dene , tomu sa občianstvo zoberie.Typická komunistická rétorika. Všetci sme si boli rovní , ale komunisti boli rovnejší . Mohli porušovať zákon , strana sa za nich postavila. Nič nové 90 % členov Smeru sú vlastne bývalí komunisti a oni sa riadia komunistickou rétorikou .Tento zákon a jeho novela len tomu nasvedčuje
 

reforme :

takýto primitívny príspevok som už dávno nečítal. Môžem ti pogratulovať - vedieš v hlúposti na celej čiare. Vraj slušnému človeku sa občianstvo zoberie. Prečo nazývaš hlupáka slušným človekom ? Však ten hlupák mal na výber a vybral si to sám a demokraticky . Chceš to poprieť ? Zrejme to postihlo aj teba, keď takto reaguješ. No vieš čo je zaujímavé ? Predstav si, že mne nikto občianstvo neberie. To vôbec nie je o nejakom birmovanom, alebo o nejakom Gavelovi. To je a bude stále iba o hlupákoch, ibaže hlupáci si to buď nechcú, alebo nemôžu priznať. Tak fiam a teraz buď múdry a daj ešte niečo o Ficovi, v tom ti ide karta ...
 
Hodnoť

 

Tento zákon sa dá komentovať jedným výrokom : Hlúposť hodná autora. Najskôr sa príjme zákon a teraz sa ide novelizovať. Všetky náklady spojené s prijatím tohto zákona by som dal k náhrade tomu demontovi čo ho navrhol am všetkým čo ho schválili.Takýto zákéon mohol prijať len slaboduchý trulo .Teraz ideme dávať výnimky a udelovať dvojité občianstvo ? Vidno že je to zákon ktorí navrhli bývalí komunisti , tiež kadrovali občanov na rovných a rovnejších.Fico povedal : Len idiot zo SME ... na to treba dodať : Len idiot zo SMERU mohol prijať taký dementný zákon a teraz ho ide novelizovať. Aká strana taký zákon
 

< 1 2

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov