SME
Utorok, 12. november, 2019 | Meniny má Svätopluk

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Štát stáli externí advokáti za tri a pol roka 30 miliónov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Zosobniť podľa zodpovednosti

viacej ako 30 mil.- € na externé právne služby je príliš veľa. Treba poznať v akých arbitrážnych sporoch vystupovali právnici, KTO tieto spory vyvolal ( ...rozdajte si to so štátom ...) a aká je úspešnosť Slovenska ako štátu pri takýchto enormných nákladoch.
Je isté, že boli vyberané advokátske kancelárie a na základe akých kritérií, to vie iba Fico a spol. Princíp bude podobný ako v piešťanskej nemocnici predražené CT...a iné "výberové konania". Táto banda rozhadzuje kde sa dá, však je z čoho, zvýšil sa výber daní...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Verejne známych investičných arbitráží proti SR bolo od r. 1993 cca 8-10, z toho štát prehral dve: CSOB a Achmea. Z toho posledná menovaná sa podľa mojich zbežných info ešte stále rieši niekde na súde v Nemecku. Keď si vezmem, že v arbitrážach bežne žalujú investori štáty o desiatky až stovky miliónov eur, môže si každý zvážiť, či sa oplatí mať právnikov na tieto spory.
.
Podľa mňa je skôr otázne, či sa štátu oplatí mať zmluvy o ochrane investícií, a osobitne či je rozumné strkať hlavu do niečoho takého, ako bude TTIP.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A koľko stáli interní?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1% z tej sumy a oni to aj odmakali, externí len fakturovali....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To percento, ktoré uvádzate je reálne, alebo iba Váš odhad? Celkom ma to zaujalo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ná, čo by ste steli od judr fico_landu,

aký ficiak, taký štát, alebo aj naopak...heh...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nepochybujem,

že ide o ďalšiu zlodejinu. Čo platí štát, nemôže byť čisté alebo aspoň lacnejšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zrejme

len nedopatrením sa neuvádza koľko tí externisti pre štát vysúdili. Lenže bez tejto informácie je to o ničom. A pokiaľ je mi známe, tak v prípade výhry hradí náklady právneho zastúpenia strana, ktorá prehrá. A tu ani náznak percenta úspešnosti. Hlavne, že si tiežodborníci môžu zanadávať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čomu vlastne rozumejú doktori práv Fico, Kaliňák, Procházka,.....Jeden rieši istoty, druhý pištole a ten tretí sieťoviny. Ďalšia sa venuje bufetom v školách, iná strave v polepšovniach, ďalší, ten z organizácie spojených nádorov si pletie balkón s Balkánom, tí najdrahší v Košiciach riešia toho doktora, čo trávi pracovnú dobu pri skartovačke...No je to unikátna množina pablbov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

istoty
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

post moderna v praxi...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tuším sme vlastne bohatý štát, len bežní daňoví poplatníci to necítia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sme bohatý štát

Hej, my si môžeme dovoliť vlaky "zadarmo" s prenájmom starých vozňov z Česka, nové lietadlá za dvojnásobok ceny, ako ich kupovala Litva, diaľnice dvakrát drahšie ako v Rakúsku, tisícky nových zbraní pre políciu a armádu, pričom niektoré pušky sú natoľko mierové, že poriadne nefungujú, CT-čka dvakrát drahšie ako v Česku, cesty sú u nás úplne super, lebo ich udržiavame za drahšie peniaze ako susedia, aj benzín si môžeme dovoliť mať drahší, ako susedia...
No proste kam sa hrabe Švajčiarsko!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najkrajsi je pripad prehrateho sporu s Union. Za prehru Slovenska republika zaplatila svojim pravnikom 15 mil a holandania tym svojim za vyhru 3 mil. Treba lepsi dokaz tunelovania ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo ste si zvolili,

to máte. Tak nenariekajte. Na budúci rok budete toho chudáka aj s jeho suitou voliť znova.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Koľko pre1ebala Slovenská pošta

na právnikov keď za vlády s. Fica I. a za ministrovania s. Vážneho bránila monopol pošty na tzv. hybridnú poštu ktorú aj tak dodnes nerobí? Slovensko sa vtedy začalo súdiť so zlým Bruselom ktorý od nás chcel iba rešpektovať smernicu ktorá bola známa predtým 5 rokov...
Jej podarený riaditeľ L. Chrást (nominant SNS) do krvi bránil postoj pošty aj pred verejnosťou spolu s hovorcom Danielisom až dostal pokyn aby sa na to vy3ral. Lebo si Slovensko urobí v Bruseli iba hanbu a vykrmuje nenežraných advokátov.
Kolesíkovia v TASR si už na to nepamätajú?
Výkrm advokátov zo strany štátu pokračuje . Zverejnite koľko má štát naplánované tento rok na spory okolo Slovenských elektrární! A pripočítajte k tomu tretinový podiel protistrany !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bránili monopol

Slovenská pošta prišla v roku 2009 kvôli liberalizovanému trhu v tzv. hybridnej pošte na tržbách zhruba o 10 mil. eur. Minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Ľubomír Vážny plánuje v tomto roku predložiť vláde návrh novely zákona o poštových službách, zameraný na liberalizáciu hybridnej pošty.

"Je to podľa mojej analýzy nekalá konkurencia, pretože zatiaľ čo pošta musí zamestnávať a platiť odvody, alternatívni operátori väčšinou zabezpečujú služby brigádnikmi alebo načierno platenými ľuďmi, takže zobrali pošte všetku smotanu," povedal minister Vážny pre agentúru SITA.
http://ekonomika.sme.sk/c/5176...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

brigádnici a načierno platení sú všade,

v Ficolande, aj v IT biznise kde sú platy 1600 eur! Daj tento fakt do pozornosti s. DrKondomovi keď tak s. Vážny neurobil!
Chcem poslať starej mame poštu - klasický list. Nemám čas ísť na poštu v úradných hodinách lebo v našom meste sú už len dve schránky. Preto by som chcel využiť hybridnú poštu t.j. mailom poslal text providerovi a dám mu adresu kam to má doručiť. Poraď mi na koho licencovaného sa mám obrátiť a koľko ma to bude stáť!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hybridná pošta a jej poskytovatelia na slovenskom trhu
2 Poskytovatelia 6
2.1 Slovenská pošta, a.s. 6
2.2 Selecta cee, s.r.o. 8
2.3 Kolos, s.r.o. 9
2.4 Cromwell, a.s. 11
2.5 Tatra billing, s.r.o. 11
2.6 Accalio s.r.o. 12
http://www.zadania-seminarky.s...
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov