SME

Diskusia k článku: Organizátori podujatí budú nahlasovať zoznam hudobných diel dvakrát

S takýmto postupom počíta nový autorský zákon. Organizátori po novom nahlásia zoznam predvedených diel aj po skončení podujatia.

chevron-downchevron-up
Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený predplatiteľ.
Prihlásiť sa
13 príspevkov

  • PhSnake1978
    soza, ozis, slovgram... su zlodeji. Anton skreko: mozno to budes citat: ***** ti? ja som v 3rocniku na soze praxoval. Cele je to o statistike. Xujovina. Soza bere peniaze za napr. hudbu k filmu za ktoru zaplatil napr Warner Bross pri tvorbe filmu. Autor, vykonny umelec... uz ma $$$ vo vacku. Preco maju ist $$ aj SOZE napr(slovgramu, lite...).Viem ze s USA ochrannym zvazom nie je zmluva - tj peniaze ostanu v SR a dostane ich napriklad durinda...Ale distributor aj ked ma prava MUSI platit vypalnikom. Mas napalovacie CD/DVD/HDD/USB kluc/papier do tlaciarne platis vypalnikom zo zakona. NEEXISTUJE moznost vyvinit sa - aj ked dokazem ze na CD medium som napalil vlastny sw(mam faktury za kupu prazdnych medii, a faktury za predaj mojho SW na danych CD-povedzvme zo 100CD je 95OK-chyba pri napalovani) a musim platit tusim 4%.
  • Linet

    SOZA je jedna VÝPALNÍCKA organizácia

    ktorá zdiera verejnosť! Napríklad zdiera: a) podnikateľov v turizme: Za každý televízor (či rádio), ktorý je v izbe v nejakom penzióne si účtujú poplatok. To je na hlavu postavené!!! Povedzte mi, kto ide do penziónu počúvať hudbu??? Keď som naposledy bola v penzióne v na horách na Slovensku a mala som izbu s telkou a pripojením na internet, určite som nepočúvala hudbu! (maximálne večer po túre nejakú detektívku alebo romantický film)- a rovnako tak 100% iných hostí. Podnikatelia v hotelierstve nevyužívajú hudbu na prilákanie zákazníkov. Prečo od nich SOZA vyberá poplatky? b) SOZA ZDIERA aj NÁS, čo si kúpia akúkoľvek elektroniku, s možnosťou zvukového záznamu, keď požaduje nejaké percento z ich sumy. c)SOZA zdiera obecné úrady, ktoré jej platia paušál, že používajú hudobnú zvučku pri hlásení dedinského rozhlasu (väčšinou ide o tú istú repeťácku oddrhovačku - u nás je zvučkou Diridonda). Ja byť starostkou, tak ako zvučku použijem nahrávku nejakej ľudovej pesničky v podaní detí miestnej ZŠ, len aby som tým výpalníkom nedala ani cent. d) SOZA zdiera obchodníkov. Napríklad pýtali poplatok od známeho - majiteľa malej drogérie, ktorému hralo v predajni malé rádio (aby sa nenudil keď má málo zákazníkov a je sám v predajni). Sú to fuj! praktiky.

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 441
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 622
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 405
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 449
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 6 044
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 636
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 555
  8. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 4 086