Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fedor Gál: Od Kisku musíme chcieť viac, Fico je Mečiarov klon (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

pohľad inakvejší,

rozmer silnejúci a potvrdzujúci fakt, že reliéf kryptokomunizmu vyčerpáva všetky možnosti pre svoje ďalšie "spolunažívanie", ktoré väčšina ľudí musí akceptovať, kým kryptovoliči dostanú podhodenú ohlodanú kosť a niekoľko dukátov k tomu....
súčasný mechanizmus moci je desivá spomienka na budúcnosť, ktorá ešte nebola odhalená a pachuť vojny drží celý svet v strehu. Populizmus je moderný machiavelizmus a nemôžeme od neho očakávať nič dobré. A dobrovoľne sa nevzdá. On nie je ochotný po prehreškoch odstúpiť, ale neprehrať. A urobí pre to všetko. Marec 2016 poodhalí, či voličský výlet za Kiskom bola len náhoda, alebo ide o trvalý stav, vlastne postoj k vlastnému pudu sebazáchovy. Alebo prdu sebazáchovy ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrovoľne sa nevzdá, to je fakt, ale bojovať proti nemu je ako stínať hlavy hydre - namiesto odťatej nastúpi po krátkej chvíli oddychu zase ďalšia. Po Gottwaldovi Husák, po ňom Mečiar, po ňom Fico... a medzi nimi veľa malých "hlavičiek" - niektoré majú ľudskú tvár, iné goriliu - a každá si čosi odhryzne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Gál ? nie je to...

ten čo ušiel z boja ?
„Má pocit, že Slovensko má konečne skvelého prezidenta.“ ZBOHATLÍKA , ktorý sa tvári ako SAMARITÁN a v skutočnosti je "Piatou kolónou prozápadnej propagandy, ktorý objavil ruskú agresiu na Ukrajine", napriek tomu, že sa tam NANOMINOVALI USA vojaci, ktorí spôsobili že po DEMOKRATICkÝCH revolúciách (Irak, líbya, Sýria...), Európu zaplavujú utečenci z Afriky?
Skutočne "jasnozrivý nahrávač KAPITÁLU" !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kapitál ?

nenapísal to kajko marx ? čo s tým má kiska ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Zbohatlikov mas v SMERE ty mental.. ukaz mi JEDINEHO SMERaka, ktory zarobil peniaze cestne.. aspon jedneho.. Alebo tebe to ze 99,9999 percnetna celnych predstavitelov SMERu su zbohatlici nevadi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bilak, usiel si z pekla,

alebo ani tam to uz s Tebou nevydrzali
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ej ale si mu teraz dal

mal si tam byt namiesto neho ty ... preco si tam vlastne nebol?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hm,

a nie je to tak, že tu len píšeš informácie, ktoré sa ti hodia ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja nepíšem informácie ktoré sa mne,Tebe alebo Putinovi príp.Obamovi hodia.
Ja uvádzam holé a kruté fakty ,ktoré sa udiali ako napr. aj záhadné úmrtie v máji 1990 / teda tesne pred prvými slobodnými volbami/ Mečiarovho protikandidáta na post SK premiéra VPN-kára Slavomíra Stračára - počas služobnej cesty v Brazílii/ žalúdočné problémy - paralela s K.Gottwaldom počas jeho návštevy v Moskve pár dní pred jeho smrťou čisto náhodná...
...alebo paralela s haváriou A.Dubčeka/ked riaditel BMW kategoricky vyhlásil,že dvere BMW-čka sa pri takom náraze nemožu samovolne otvoriť/ ..a čuduj sa svete v ten istý týždeň bol zavraždený vo svojom byte tiež jeden bývalý vysoký komunista v PL resp. býv.afg.popredný komunista Nadžibulláh.....
...všetci 3 -aja mali ísť o týždeň do Moskvy svedčiť na súd ohladne zákazu KSSZ...
..a o Litvinenkovom čaji ani nehovoriac...
..takže preto ten strach hovoriť otvorene pán Fedor Gál však ...?

..preto tá priposratosť birmovaného v Moskve kde sa išiel v Putinovej , Medbvedovovej a Nariškinovej/na kt. sú tiež uvalené sankcie/prítmnostou doslova Ficiak potrhať ..
...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

F. Gál a zmysel Novembra 1989

Vážený pán Coural,
som veľmi rád, že vnímate situáciu podobne ako ja.

Niekoľko myšlienok o tom, čo som zažil, čo som chcel, o čom som sníval.
November 1989 bol aj o hľadaní spravodlivosti a o zodpovednosti za svoje činy.

V Novembri 1989 sme nechceli nič iné, len aby o nás a o našich deťoch ďalej nerozhodovali bývalí komunisti - presadzovali sme legitímnu požiadavku - máme Vás dosť - stačilo - žite vedľa nás, ale už o nás nerozhodujte.

Kto sa hrabe do politiky a chce rozhodovať o osude miliónov ľudí, musí na to mať - má mať charakter, česť a morálku, má byť vzdelaný, má "vidieť" do budúcnosti, má si uvedomiť, že jeho dnešné činy ovplyvňujú budúcnosť miliónov ľudí.

V. Havel od svojho prejavu 10. decembra 1989 pohŕdal spravodlivosťou, dohodol sa s bandou komunistických vrahov o tzv. hrubej čiare za zločinmi komunizmu od Februára 1948 až do Novembra 1989.
V. Havel sa po jednomyseľnom zvolení komunistickým FZ 29.12.1989 stal garantom nepotrestania vrahov občanov ČSR z gulagov, vrahov z hraníc železnej opony, vrahov z politických procesoch v 50-tych rokov, vrahov - okupantov - z ulíc v auguste 1968, "našich" vrahov z augusta 1989, vrahov katolíckych kňazov.

Snažil som sa ovplyvniť bod zlomu, v ktorom sa rozhodlo na 30 až 40 rokov o našej budúcnosti .
V čom dodnes vidím problém v postojoch bývalého vedenia VPN v Bratislave, ale aj Občianskeho fóra v Prahe?

Šanca a čas na zmenu bola krátka, len od 27.11.1989 - od generálneho štrajku (v ten deň som mal 50 rokov) do tajnej dohody V. Havla s M. Čalfom (medzi štyrmi očami) a s Adamcom, ktorá sa upresňovala asi do 20. decembra 1989.
Dohodu o menovaní V. Havla ako kandidáta za prezidenta ČSSR schválilo KGB.

Jedinú šancu na zmenu sme videli v postupe:
- zakázať činnosť KSČ a rozpustiť ho po 10. decembri 1989.
- usporiadať voľby do FZ ČSSR, do SNR a ČNR do konca januára 1990.
Tento postup sme navrhovali aj na pôde VPN v decembri asi týždeň (napr. aj na prvom sneme VPN v polovici decembra 1989 v bratislavskom Dome odborov), potom sme prehrali.
F. Gál a ďaľší mali záujem v SSR aj vo VPN udržať kontinuitu komunistickej moci, neskôr s ňou celoživotne kolaborovali.
Niektorí z nich krátky čas čudne podnikali, za odmenu zázračne zbohatli, dnes o svojom majetku cudne mlčia.

Po tajných dohodách s komunistami skupina, ktorá riadila OF v Prahe, navrhla M. Čalfu (predsedu ZO KSČ na Úrade vlády ČSSR!), aby zostavil tzv. vládu národného porozumenia.
A OF ju potom schválilo.
VPN poverilo zostavením vlády M. Čiča. Potom ju schválili bez vedomia zástupcov VPN z 33 okresov v SSR.
V Bratislave nás postavili pred hotovú vec a smiali sa nám do tváre.
Po zvolení V. Havla za prezidenta 29.12.1989 bol koniec tzv. revolúcie, boli sme porazení.
To som konštatoval aj vo filme Z. Piussi Muži Novembra.
Voľby v júni 1990 už boli o ničom. O všetkom bolo už rozhodnuté.

Zostávali nám ešte zúfalé ústupové boje. Napr. cez Učiteľské fórum Slovenska sme spolu s ministrom prof. RNDr. J. P. DrSc. presadili odvolanie asi 4 300 komunistických riaditeľov základných a stredných škôl v SR.

Tzv. lídri Novembra v SR žijú vo svojom svete ilúzií o tom, ako tzv. riadili tzv. pád komunizmu na Slovensku.
Paradoxne ciele bývalého vedenia OF a VPN a bývalého vedenia KSČ i státisícov komunistov v ČR a SR sú už 25 rokov totožné – ignorujú fakty o minulosti, zľahčujú a relativizujú komunistické zločiny.
Ignorujú realitu, v ktorej bývalí komunisti už 25 rokov ovládajú Slovenskú republiku.
Ak sa vedenia OF a VPN v decembri 1989 dohodli s komunistami, ani dnes nemôžu pripustiť, že sa dohodli s bývalými organizátormi vraždenia.

Ivan Mačura
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

jaky pamflet :)
Stare zname - musi sa objavit volitelna protistrana (ako koniec Meciara), inak neni sanca. Fico z tronu nezostupi, musi byt zhodeny, udupany, psychicky zlomeny (ako ked prehral prezidentske) Jeho volicska zakladna je stabilna a vzdy bude. Uz som spozoroval u niekolkych "osobnosti" slovenskeho zivota, ze dufaju, ze sa niekto objavi aspon tesne pred volbami. Ja zasa dufam, ze nieco spolu chystaju...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

premýšľam so známymi,

či niečo nezaložíme. Veď čo, schránku už mám na dome, aj na firme, aj v zahraničí nejakú primontujem - nie ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Musíme chcieť od Kisku oveľa viac?

Toto hovorí človek, ktorý odmietol akúkoľvek zodpovednosť v akejkoľvek vládnej funkcii a tým daroval Slovensko Mečiarovi. Navyše potom zo Slovenska úplne odišiel.
Kiska urobil pravý opak - na Slovensko sa vrátil a porazil Fica.
Čo si ten Gál o sebe vlastne myslí?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fedor nikomu nic nedaroval. On len triezvo uvazoval a bol si vedomi toho ako na niektorych ludi pôsobi. Vsetci vieme o com pisem. Jeho jedina sanca by bola, keby sa mohol s kazdym osobne stretnut, porozpravat, co samozrejme je nemozne. Zazila som s nim x situacii, kedy sme sa museli vyhnut rôznym skupinam tiez "ludi" a ver mi, nebolo to nic prijemne. Fedor si nemohol dovolit ani taky luxus , ist sam po ulici. Kto to nezazil, nepochopi. Ani strane za ktoru by kandidoval, by nepomohol. Bol to triezvo uvazujuci clovek a tak spravil len to, co musel. Bohuzial, odist odtialto.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sosimple,

"atram" to napísala aj za mňa, nebudem sa opakovať. Aj tak by som to lepšie nenapísala. Môžem len potvrdiť, že to bolo tak, ako napísala, tiež som bola pri tom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A vari to nebolo aj tak, ako som napísal ja?
Pravdu má aj atram. Ale pozri na Havla, na toho tiež hádzali v Bratislave vajcia. Ale povzniesol sa nad to. A Kiska - myslíš, že to mal ľahké, s nálepkou milionára a úžerníka? Ale neušiel z boja.
Fedor neurobil NIČ, aby to zmenil - myslím to, ako pôsobí na ľudí. Mohol spraviť hodne a keby prijal nejakú oficiálnu funkciu a nielen manipuloval z pozadia, bolo by mu to paradoxne pomohlo, lebo na Slovensku máme úctu k funkcii. TO bol dôvod, prečo HZDS vysoko vyhralo nad VPN, prečo nás mohol Kňažko zmanipulovať prejavom o "cenzúre".
Vážime si úrad, ale nie tých v pozadí, čo ho riadia. Preto taká nenávisť k Pente a Širokému (oligarchom), pričom Smer stále vyhráva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

dakujem. Boli to krasne casy, hned by som si ich zopakovala, verim, ze aj ty :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Atram, viem, že je to tak, ako píšeš. Slovensko vyštvalo nejedneho skvelého človeka a najmä tých, ktorí niečo dokázali a mohlo by byť na nich hrdé. Ale prekážali tým, ktorí sa vynorili a s nimi revolúcia požrala svoje deti. Treba čítať o tej dobe, napr.i od F..G. Ľudia, ako Fedor nebažili po moci. Proti zlu je veľmi ťažké sa brániť.
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov