SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sestry prehrali svoj boj o vyššie platy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Podiel výpovedí bol jednak nízky vo vzťahu k ich celkovému počtu, ale pravdou je aj to, že aktivita sestier vzišla z politicky motivovanej akcie so zlým vedením. Vedenie sestier samo nemalo predstavu, aké požiadavky vláde predloží a s čím by sestry mali súhlasiť. Kavecká a spol sestrám viac uškodila ako pomohla.
 

je to jednoduchsie

4 roky ich Fico tahal za nos a aj napriek tomu mu tie naivne sliepky uverili a zaklincoval ich strajk do zeme ked sa od nich vcera distancoval.
 

aby tie "sliepky" raz nepomahali ti

zachranit zivot...
 

xx

Kavecká sa potrebovala zviditeľniť abzneižila na to sestry, ktoré jej verili. Bez nej by možno dopadli lepšie.
 

 

Ano, je to značne nesympatická osoba bez akejkoľvek pozitívnej charizmy, skúr naopak. Také nedokážu niekoho strhnúť, presvedčiť, niečo vydobyť....
 
Hodnoť

 

po marcových volbách môžu pokračovať a zúžitkovať skúsenosti mafian Fico bude zrejme zostavovať vládu a nesmie mať ani deň, žiadnych 100 dní , ten mafian a bezcharakterný chrapúň je schopný osočovať Radičovú, ktorá bola premierkou v skutočnosti ani nie celý rok a zlikvidovali ju Mikloš s Dzurindom - súdruh Fico už dnes velebí a chváli Mikloša a Dzurindu a nemá gule svoje idijotiny , ktoré proti ním vrdil opakovať a zo všetkých súdnych sporov s nimi tento ničomník potichu vycúval
 
Hodnoť

Odborníci sa zhodnú ....

Novinári však tie výpovede nafukovali tak, akoby tie výpovede dali všetky sestry.
A u štrajku učiteľov ani nehovoriac, zatvorené 2% škôl a médiá to nafúkli , pritom 98% škôl neštrajkovalo.
 

lebo majdan

a vdaka Bohu sa nekonal...
 

 

Na organizovanie majdanov treba zásah a podporu (hlavne dolárovú) zvonka a na tom tu nebol záujem. Slovač sa sam na nič také nezmôže. Rozvadí sa o všetkom.
 

hlavne...

keď im opozícia aj pravicové média pomáhali ako to zrezáva Ficove percentá...
Prehľadné, ale hlavne že my sme považovaní za tých jednoduchších..
 
Hodnoť

to je tak

ak ich zastupuje niekto kto je starostom a nemá záujem , tak zboho m zdravý rozum
 
Hodnoť

Nevyhrali túto bitku,

ale na víťazstvo vo vojne už nie je pripravený ani fico - vidíme ako kope a mece okolo seba.
 
Hodnoť

Nemyslím si ,že sestry a učitelia pre-

hrali.Upozornili spoločnosť na vážné problémy v ich rezortoch,prinútili občanov uvažovať a tí vidiac,kto tu 10 rokov vládol,mal všetko v rukách,kto je teda zodpovedný za tú platovú hrôzu v školách,nemocniciach to dajú pocitiť Smeru v parlametných voľbách.Smer zásluhou nich,bude mať pod 30 %,bude mať problém vytvoriť koalíciu,možno dostane práve preto šancu vládnúť pravicová vláda.Inak.Ak bol plán 6 %,tak len zásluhou výpovedných sestier a odvážných štrajkujúcich učiteľov Smer stratí nad 10 %. Vďaka učitelia,vďaka sestry robili ste viac pre Slovensko,pre zmenu vládnutia,odstavenie Smeru od moci podstatne viac ako opozičné strany ,ich politici,poslanci dokopy!
 

Naivný optimista

Tak si si zasníval a teraz sa zobuď. Ten štrajk učiteľov len odhalil, že s učiteľmi to nie je také zlé, ako sa snažili (aj s masívnou podporou protivládnych médií) prezentovať. Okrem iného je v školstve hlave prezamestnanosť. A spolu so sestrami si týmto „vyslúžili“ akurát tak nesúhlas prevažnej väčšiny obyvateľstva. Nemýľ si to s tu prezentovanými názormi nenávisťou zaslepených fanatických odporcov R. Fica. Tí majú väčšinu len v tomto plátku (aj to nie vždy).
 
Hodnoť

 

Dá sa povedať, že prehrali bitku, ale nie vojnu. Ak si to nabudúce lepšie pripravia, už nebude také ľahké ignorovať ich požiadavky. Jasne ukázali biedu zdravotníctva, o ktorom vychádza na povrch stále viac alarmujúcich vecí, takisto učitelia, ktorí ešte bojujú, zlú situáciu školstva. A celkovo upozornili na pokrytectvo vládnej moci, ktorá nerieši, čo má.
 
Hodnoť

Odborárky zneužili sestry politicky

Kaveckej to celý čas kričalo z očí. Sama je poistená dvoma mzdami - starostovskou a poslaneckou vo VUC v Žiline. Aj táto skúsenosť naučí tých čo chcú myslieť, že len silné odbory, ktoré korektne rokujú v prospech svojich členov majú šancu niečo presadiť. Behať po námestiach, vykrikovať a robiť politiku sa dalo v 89. Išlo totiž o politický boj proti systému. Teraz je demokracia a že sa niekomu nepáči, lebo v nej nerozkazuje on je irelevantné.
 


Najčítanejšie na SME Domov