SME
Piatok, 6. december, 2019 | Meniny má Mikuláš

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Učitelia prerušia štrajk, vystriedajú ich univerzity (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

> Podľa (Viktora Križa) zlyhal ... aj predseda školského odborového zväzu > Pavel Ondek. "Premárnil možnosť rehabilitovať sa po neúspešnom štrajku > v roku 2012," povedal o predsedovi odborov. Zároveň vyzval učiteľov, ktorí sú > v odboroch zaregistrovaní, aby prehodnotili, či sú ich záujmy zastúpené. Konečne to zaznelo. Ďakujem. Hoci mnohí učitelia, ktorí sa zúčastnili a zúčastňujú štrajku, nie sú v odboroch vedených Ondekom, ten je vládou vnímaný tak, ako keby týchto učiteľov zastupoval. Preto je úplne na mieste, aby aj učitelia, ktorí nie sú členmi odborov, uplatňovali voči Ondekovi svoju kritiku a nároky. To, čo im Ondek vyjednal (resp. nevyjednal), znášajú všetci. Či už sú v odboroch, alebo nie.
bugmenot1
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

 

mohol by ten neschopak ondek zastupovat aj mna a mi vybavit 22% zvysenie platu za 4 roky?

To co si napisal si myslel ironicky, alebo este viacej strapnujes ucitelov a obvinujes ich z nesudnosti - ani jedno ani druhe nie je pekne - kolko teda ma mat obycajny clovek zvysovany plat kazde 4 roky aby bol spokojny? Ked uz sa ani netvarime ze ide o nieco ine ako o platy.
 

 

Zdá sa, že sa konečne našiel niekto, kto zareagoval miesto toho, aby len klikol mínus.

> mohol by ten neschopak ondek zastupovat aj mna a mi vybavit 22% zvysenie platu za 4 roky?

a) vieš z akého základu bolo tých 22%?
b) ak by si bol učiteľ, tak ťa zastupuje. Či chceš alebo nechceš. Keďže učiteľ nie si, tak ťa zastupovať nemôže. Ani keby si ty alebo on chcel.

> kolko teda ma mat obycajny clovek zvysovany plat kazde 4 roky aby bol spokojny?

Nejde o to "o koľko", nejde o to "koľko krát" a nejde ani o to "ako často". Ide o to "na akú sumu". 22% neznie zle, ale 22% z almužny je stále len almužna. Každý zamestnanec má právo žiadať vyšší plat - od svojho zamestnávateľa. Či už je to robotník na stavbe, za pásom , predavačka alebo paholok na salaši. Každý, kto tak urobí, má moju plnú podporu. Musí to ale robiť u svojho zamestnávateľa. Zamestnávateľom učiteľa je štát.
 
Hodnoť

Sestričky a učiteľky sú tie posledné,

ktoré majú dôvod na štrajk. Sa im nepáči? Nech idú preč. Je kopec nezamestnaných, čo by boli šťastní na ich miestach.
Nič nerobia, žiadny úžitok , pricicané na štátny rozpočet a ešte sú nespokojné. Chodte mimo socialistickú dotovanú sféru do kapitalistickej nedotovanej a hned uvidíte rozdiel.
Aj na urade prace uvidite ten rozdiel!
Ste nespokojní? Vypadnite , dajte výpovede.
 

 

"Nič nerobia, žiadny úžitok , pricicané na štátny rozpočet a ešte sú nespokojné. "

Co potom taki poslanci, policajti, uradnici...?
 

Aj tí,

ale oni neprotestujú, práve naopak, držia sa tam ako blchy v kožuchu a cicajú a hostiteľovi znepríjemňujú život.
 

 

Sa prebuď. Koľko zarobia pedagogickí zamestnanci v "kapitalistickej sfére"? By ani záchody v škole za ten nástupný plat neumývali...
 

Ty sa prebuď

U nás absolvent vysokej školy pedagogickej obehá celý okres aj susedné okresy a pokiaľ nemá niekde známosť ani si neškrtne. Pred časom som bol svedkom jedného výberového konania na zastupujúcu učiteľku, kde sa na jedno miesto okamžite prihlásilo päť záujemkýň.Všetky miesta sú beznádejne obsadené. Jednoznačne ponuka vysoko prevyšuje dopyt po učiteľoch. A ak ponuka vysoko prevyšuje dopyt jednoznačne cena padá dole. Je to jeden zo základných ekonomických pravidiel. A v takýchto podmienkach štrajkovať znamená absenciu akejkoľvek znalosti prostredia mimo Bratislavy. Od začiatku bolo jasné ako to dopadne a ani neprekvapuje že časovo neobmedzený štrajk skončil keď sa objavili prázdniny. Od začiatku do konca fiasko.
 

 

Si to nejak pomiešal. Napísal si, že na jednu zastupujúcu učiteľku sa hneď prihlásilo uchádzačov. Čiže by to malo byť naopak, či? Dopyt prevyšuje ponuku...
 

zaujímavé

ani jedna výpoveď učitela,asi majú takú vysokú dôležitú školu,že iné nedokážu robiť,okrem utierania zadkov v rakúsku !
 

 

učitelia formujú budúce generacie , ale su inidivdua ako ty pri ktorých to proste nejde a zostanú tupí
 

 

"učitelia formujú budúce generacie" nestras, to je na sirenie poplasnej spravy. Aj ked mas pravdu, ludia sa zvycajne z toho nakoniec pozbieraju.
 
Hodnoť

 

tupa slovac. este ani strajkovat nevie. mam pocit, ze ak by si papalasi tu neznu pseudorevoluciu nedohodli, tak by ani ziadna nebola...
 
Hodnoť

1/3

V poho, môžu štrajkovať do volieb, veď o to im ide. Miešať v kýbliku hov.o
 
Hodnoť

Lipšic píše

Čo sa týka krajiny, kde došlo k výraznej zmene, a to je aj nádej pre Slovensko, spomeniem Rumunsko. Nový rumunský prezident vymenil vedenie antikorupčného úradu, ktorý má vyšetrovacie aj prokurátorské právomoci a za posledný rok bol obvinený socialistický premiér, ktorý musel odstúpiť, rovnako aj viacerí ministri poslanci a sudcovia.

Na Slovensku by sa situácia výrazne pohla vtedy, keby sa simultánne vymenili štyria kľúčoví ľudia: generálny prokurátor, špeciálny prokurátor, prezident policajného zboru a šéf Národnej kriminálnej agentúry.

Ak by na týchto štyroch pozíciach boli nezávislí, odvážni ľudia, tak by veľké ryby veľmi rýchlo skončili vo väzení. Aj preto bola v roku 2010 začiatkom konca Radičovej vlády voľba generálneho prokurátora. Vtedy mala polícia voľné ruky a keby sa podarilo zvoliť slušného generálneho prokurátora, ktorý nebude blokovať závažné trestné stíhania, tak by sa Slovensko stalo inou krajinou. V čase voľby boli mnohé biele goliere, mnohí oligarchovia zalezení v Karibiku alebo v Thajsku, pretože sa báli, že ich už nebude mať kto chrániť. Keď na generálnej prokuratúre zostalo pôvodné vedenie, tak sa vrátili domov.
 

lipšic je kto?

To je ten Igorkov LIPICAN?
 
Hodnoť

Hurá prázdniny!

Jasné že končia. Veď by boli blbí štrajkovať cez jarné prázdniny. Treba si oddýchnuť na horách.
 

 

Hej, z učiteľského platu a po štrajku :D. To chce veľkú dávku ignorancie faktov o platoch a realite učiteľského povolania.
 
Hodnoť

Zle

učitelia by nemali ukončiť štrajk. Vysoké školy by sa mali pridať. Chce to generálny štrajk učiteľov až do víťazného konca. Ak štrajk ukončíte sa vám vláda vysmeje, ako sa vysmiala setrám.
Vydržať aj za cenu, že nebudú maturity a nebudú diplomy.
 
Hodnoť

Slovensko sa nemalo osamostatniť

Nie sme schopní si seriózne a čestne vládnuť. Aj tí Maďari by asi boli lepší. No a čo sa stane ? Začnú štrajkovať univerzity - je otázka- potrebuje Slovensko toľko univerzít ? Teraz sú platené od počtu študentov. Aj odbory, ktoré nikto nepotrebuje v tomto štáte ani v EU. Ale štrajkom nedokážu svoju potrebnosť. Študenti nebudú mať uznaný semester- polovička odíde, lebo nebude mať na štúdium. Ani robotu si na Slovensku nenájdu. Asistenti, profesori budú zbytoční - pôjdu tiež do Nemecka za sestrami - ale koľkí ? Ostatní budú bez roboty, pokiaľ ich nezamestná niektorá montážna linka v automobilke. Ináč je všetko obsademé. Štát nebude dávať na VŠ toľko peňazi. Usporí. A to už bude jedno, či ficovláda- či neficovláda. Obidve sa zachovajú rovnako. Myslel som si, že komunisti aspoň Slovensko po vojne zindustrializovali - čo je dokázateľná pravda, a vzdelali národ- čo je tiež dokázateľná pravda. Nemal som nikdy červenú knižku a vlastný názor mi ostal. Môžu porovnať len tí, čo to zažili. Niekto trpel, ale národ ako celok prežil a rozvinul sa. Nenosí súkenky a kapce aj v lete. Lenže teraz v rámci slobody ľudia zdiveli a nevedia čo zo sebou a ostatní sa premenili na stádo oviec. Stratili súdnosť a úctu k samým sebe. Je to smutné. Je to aj z toho, že na Slovensku nebola vláda, ktorá by to s celým národom myslela celkom dobre. Len sa na stoličkách striedajú ti istí - no je ťažké odísť od koryta, kde je stále nejaký žvanec. Lenže takýmito hlúpymi štrajkami dochádza stále len k prerozdeľovaniu stoličiek medzi tými istými ľuďmi a skupinami. Stoličkárom nerobí problém prezliecť kabát a snažiť sa zase robiť svinstvo v novom kabáte. A ľudia "zabudli, že aj tamtí nás už okradli. Alebo je to lepšie, keď kradnú naši ? Každé svinstvo je svinstvo. A voliť zakaždým - len menšie zlo - akosi nedáva zmysel. Toto všetko je len pre voľby. Treba ten štát znovu prestavať. Treba použiť hoci technokratickú vládu. Unavuje ma pozerať každý deň Matoviča, ktorí okajdí každého, aby sedel v parlamente a Kaníka- ktorý zákonom okradol veľkú časť dôchodcov Slovenska. Každý mesiac má okráda doživotne o 350€ dôchodku. A ešte stále žije a natriasa sa v televízi bez hanby a strachu. Taký Sulík, aspoň občas povie niečo rozumné a pochopiteľné. Myslím si, že vysokoškolskí učitelia štrajkom svoju potrebnosť pre štát a nenahraditeľnosť nedokážu. Pokiaľ majú čas štrajkovať = nie sú potrební. Aby študenti išli štrajkovať proti učiteľom- poďte nás učiť, sa určite nestane. Nebude semester = pôjdú do čerta. Aj my sme v 68 štrajkovali - ale učilo sa normálne. To bolo o niečom inom. Bude menej škôl - nebudú potrebné a národ bude nevzdelaný. Nakoniec v automobilke sú potrebné fyzické zručnosti.
Toto nie je dôvodný štrajk- je to len premyslené predvolebné vydieranie- ktoré ale pre štrajkovačov neprinesie nič. V konečom dôsleku skončia rovnako či bude Fico, alebo neFico. To žiaľ - s prepáčením ľudské stádo ovládateľných učiteľov, ktorí sú výkvetom spoločnosti - chcejúce si z dlhej chvíle zaštrajkovať , vyhodnotilo a chápe úplne zle. Nie sú hlúpi, alebo nesúdni - sú len ovládateľní. A je v nich to slovenské prejavenie nátury, preložiteľné : sused má pohreb. tak chcem mať aj ja. Skončí to ako so sestrami- špatne - len preto, že - prepáčte porovnaním - pár sliepok chcelo na dvore robiť kohútov. Ale dokázali len kotkodákať. Žiadna nekikiríka.
 
Hodnoť

 

predvolebný štrajk...zúfalstvo pravice oblbovať krajinu pred volbami.je to osvedčený spôsob napr štrajk autodopravcov.....

ak sa pridajú vysokoškolský pedagogovia bez vlastných požioadaviek bude sa jednať o bezprecedentnú politickú agitku....a úplne zbytočnú.... Fico bude mať 35 % či budete vytrubovať a vyštekovať...a zabudate na jednoduchú rovnicu akcia - reakcia. Takže efekt politických tárajov môže byť aj opačný ako dúfajú.
Stát nie je ani Fico ani pravica...takéto nezmysly len do ludí vtlkajú ludia typu Schutza,tento štát bude fungovať rovnako,korupcia bude tak či tak,školstvo bude mať vyššie zdroje ked sa zruší tretina škôl a v zdravotníctve bude poriadok ked sa zrušia komplet Zajacovo-pentacke "reformy" a to nebude ebo ani Fico si netrúfol na Dôveru hoci tak chcel.....
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov