SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Uznávanie titulov medzi Slovenskom a Poľskom sa zmení, vypadnú docent a profesor (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

To je správa pre tých čo seno žerú

Poľsko už niekoľko rokov protestuje proti "výrobe" docentov a profesorov na Katolíckej univerzite v Ružomberku (pre poľské univ.) Bolo "vyrobených" niekoľko 10-tok doc a niekoľko prof., o PhD ani nehovorím. Ich kvalita nezodpovedá kvalite, ktorú vyžadujú Poliaci. To sa ani nečudujem.Poľská tlač zverejnila aj cenník za titily PhD, doc a prof na KU Ružomberok. MŠ Poľska pohrozilo, že vyvodí z tohoto stavu pre SR vážne dôsledky. A našqa vláda to týmto spôsobom zamietla pod koberec. KU Ružomberok je verejná VŠ a spadá pod ministra Draxlera.
 

 

Ranny opar zo strany MS SR. KU v Ruzomberku je velkovyrobnou na tituly,s tak mizivou urovnou absolventov uz mala byt davno zrusena.
 

problém s chápaním napísaného textu?

na Slovensku je zamestnanie vysokoškolského učiteľa regulovaným zamestnaním, teda tituly získané v zahraničí, musia byť na Slovensku "nostrifikované".
v Poľsku toto neplatí.je ich problém, že podpísali dohodu, ktorá tituly automaticky akceptuje (tituly ekvivalentné našim titulom docent a profesor, Slovensko automaticky neuznáva).
podobne je to s Českom - na základe dohody Česko musí uznávať naše tituly docent a profesor, ale u nás sa musia "nostrifikovať"
 
Hodnoť

 

A ja som bol docent, ale keďže mám okolo 120 kg, tak už som nadcent...
 


Najčítanejšie na SME Domov