SME
Streda, 29. január, 2020 | Meniny má Gašpar

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vlaky zadarmo? Radšej kvalitné nemocnice a školy, ukázal prieskum (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Výška učiteľských platov by mala byť priamo úmerná kvalite vzdelávania a to je priestor, kde by ministerstvo v súčinnosti s akreditačnou komisiou malo urobiť poriadok. Zoštíhlenie školstva bude určite nepopulárne opatrenie, ale čím neskôr sa pristúpi k racionalizácii v školstve, tým môžu byť dôsledky horšie.
 

 

Nie je tak jednoduché povedať 30% učiteľom že ste vlastne nadbytoční, ale raz sa to bude musieť spraviť ak chceme smerovať k lepšiemu školstvu. Veľké množstvo hlavne stredných škôl.
 

 

Práve že tam je ten problém že oni si neuvedomujú že ak chceme kvalitné školstvo tak kvalitný musia byť aj učitelia čo sa v podstate povedať nedá lebo väčšia časť z nich je nadbytok. A po pravde nemyslím si že by to matovič zaplatil, skôr davová psychóza vidia šancu na vyššie platy tak to chcú a vytvárajú ,,krásne" reťaze na námestí a reper Poliačik sa tam chodí s nimi fotiť ...
 

 

To že sa rodí menej deti a ešte viac ľudí končí VŠ ako pedagóg a nemá koho vyučovať a predsa chodí štrajkovať to je snáď zlý sen vlastne ja by som ich postavil pred otázku o chcú lepšie a kvalitnejšie školstvo alebo im stačí len zvýšiť plat a ukázalo by sa komu ako záleží na školstve a budúcnosti
 
Hodnoť

 

článok zaplatení Matovičom asi...nemám slov fakt
 

 

Matovič stvára rôzne veci... platí si prieskumy, články. bohužiaľ. voľakedy som o ňom mal celkom dobrú mienku, ale musím skonštatovať, že ma ten človek naozaj sklamal. čo sa týka vlakov zadarmo, tie prinášajú celkom dobrú výhodu ekonomicky najslabším skupinám obyvateľstva - dôchodcom a študentom. takže si povedzme na rovinu. určite sme všetci za fungujúce školstvo aj zdravotníctvo, to je jasné... ale čo pre tieto dve domény spravila Radičovej vláda? nič... dokonca nám aj unikalo celkom dosť prostriedkov vďaka Miklošovmu neefektívnemu výberu daní.
 
Hodnoť

 

Tu aspoň môžme vidieť akú silu majú média. Všade sa píše ako sa Fico snažil založiť svoju kampaň na migrantoch a že zastrašuje a do popredia sa dostali otázky zdravotníctva a školstva. Zdravotníctvo ok, ale školstvo ? Učitelia pri protestoch, teda tie necelé 3 percentá čo protestovali chceli zvyšovanie platov, to bola ich hlavná požiadavka. Media písali akú veľkú majú učitelia podporu od verejnosti. Teraz sa dozvieme že väčšina podporujúcich je za zlepšenie školstva, ale nie za platy :D Toto je prosím pekne dôležitý boj, ale vlny nelegálnych migrantov ktoré sa majú v najbližšom období iba zintenzívňovať ( na čom sa zhodujú viacerí predstavitelia štátov EU), sú len Ficova hra a zastrašovanie LOL. Pravica to tentokrát zahrala s médiami výborne.
 
Hodnoť

 

ja osobne som student a vlaky zadarmo vníma pozitivne, skoly niesu na tom az tak zle, pozrime sa na niektorých vyučujucih ak osa spravaju ku studentom arogatne, namisleno a ako keby si liečili svoje koplexy, kvalita školstva porastie s kvalitnými učiteľmi ;)
 
Hodnoť

 

Ak sa niekomu nepáči, že sú vlaky zadarmo nech ich nepoužíva. Tieto tendenčné články chcú navodiť pocit ako keby na slovensku existovalo iba školstvo a zdravotníctvo.
 
Hodnoť

k tomu štrajku

iba to že všetcí tí dnešní podporovatelia z pravice sú veľmi za, ale keď bola pravica vo vláde, tak štrajky zakazovala.
 
Hodnoť

 

Názory ľudí treba rešpektovať. Ale kedy sa vlastne ľudia na Slovensku dozvedeli že máme nekvalitné školstvo a zdravotníctvo ? Bolo to presne 6 týždňov pred voľbami.... A kde boli pravicové strany, učitelia a zdravotné sestry doteraz ???? Alebo potrebovali pohuckať...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov