SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vyšetrovateľ: V polícii vládne strach, nadriadení ma nepodržali (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Za socializmu koloval vtip,
že kedy bude komunizmus? Keď bude mať každý všade známeho. No a my budujeme aj takýto kapitalizmus. Novátorstvo - implantácia komunistických a eštebáckych metód do prostredia podnikania, daní, štátnej kasy. Vraj november poskytol príležitosť všetkým... Čo cirkev napáchala na ľudstve za dve tisícročia, to komunisti stihli za 50 rokov a naši novodobí kapitalisti za 10 či 20 rokov. Toľko hnusu a hnisu, koľko vyšlo z ľudí po novembri... a to píšem ja, oňahdy zarytý antikomunista. Naši československí komunisti mali v ekonomike, zdá sa, viacej sebareflexie a zodpovednosti ako dnešní lotri.
findo
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Za komunistov sa kradlo ešte viac

http://petrcech.blog.idnes.cz/...

Inak povedané,dnes kradnú tí istí čo za komunistov max. / roky nezastavíš / ich synkovia....

..Za komunistov kradli / v tom lepšom prípade / ,v tom horšom/ strielali na nás na hr. s AT a vešali našich dedov sedliakov,fabrikantov / tí istí čo za nacistov kolaborovali s Gestapákmi...
 
Hodnoť

Toto je pravá tvár polície.

Takto ako to načrtol bývalý vyšetrovateľ Milan, to fungovalo ešte za Mečiara s Lexom. Ak sme po nástupe v októbri 1998 chceli začať vyšetrovať zločiny mečiarovskej éry, tak to nemohol realizovať nejaký dovtedy zriadený policajný útvar (odborná neschopnosť, korupcia, únik informácií, strach), ale bolo treba nanovo personálne vybudovať nový špecializovaný vyšetrovací tím, voči ktorému neboli žiadne priame väzby nadriadených policajtov, ale tím bol priamo podriadený ministrovi. Tvrdím ako bývalý šéf tohto tímu i riaditeľ Úradu boja proti korupcii, že toto bolo jediné pracovisko, kde sa od roku 1998 do začiatku roka 2005 vykonávalo seriózne odhaľovanie a vyšetrovanie najzávažnejšej ekonomickej kriminality a nehľadelo sa na nikoho, aké má v politike, v podnikaní postavenie, na majetky či kamarátov. Mojím odvolaním z funkcie riaditeľa a nahradením Tiborom Gašparom, takýto spôsob vyšetrovania okamžite skončil, čoho výsledkom bolo zastavených asi 200 vyšetrovaných prípadov z mečiarovskej privatizácie, rôznych bankových podvodov (VÚB, Devín Banka...) a podvodných konkurzov.

Od tejto doby boli vždy do vedenia polície dosadení policajní funkcionári, ktorí boli spojení s vládnucou politickou garnitúrou, najmä na osobu ministra vnútra a ktorí robia všetko tak, aby sa najťažšie zločiny, ktoré sú prepojené s politickými špičkami, ich mecenášmi, veľkými finančnými skupinami buď vôbec neodhaľovali alebo keď už uzrú svetlo sveta, tak aby vyšetrovanie zasiahlo len tie najspodnejšie poschodia a bolo zdokumentované len minimum. Každý rok sa len odmietnu (pred začatím trestného stíhania) alebo sa zastavia vo veci tisícky prípadov, medzi nimi i množstvo rozsiahlych, závažných a zložitých s politickým prvkom, pričom sa vedenie ministerstva i polícia tvária a tvrdia, že nastal trend znižovania kriminality (roky 2014 a 2015 každý rok zníženie počtu prípadov o 8000!) dobrou "preventívnou" prácou polície.

Predpokladám, že príde čas a za tieto zločiny sa budú musieť títo "páni" zodpovedať.
 

 

Každý, kto volí SMER, je s týmto stavom zjavne spokojný.
 

 

Len toto ti ubohý dôchodcovia ani netusia - F.I.CO im zabezpečil band & film a oni su spokojný.
 

 

tino jedna otázka. pred smerom to takto nebolo ???
 

 

odpoveď nájdeš hore v príspevku J.Šáteka - do roku od 1998 do 2005 to tak nebolo. Smer tu vládne tuším od 2004, nie? (teda s krátkou prestávkou 2010-11)
 

 

a na Ficka v SDL si zabudol?
 

 

tak to sa musím zasmiať.... bola to práve dzurindova vláda, ktorá zmenila tak geniálne zákony.....
 

 

A koho že ste to zavreli Mečiara ? nejakého iného politika ? nejakého privatizéra s mečiarovej éry ? také iste nič ako aj teraz......
 

ak si spominam dobre,

tak ho odvolal najkrestanskejsi minister vnutra vsetkych cias a bojovnik proti korupcii Vladimir Palko.
http://domov.sme.sk/c/1893600/...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

pán Šátek

ďakujem Vám,je to otrasné,ale nádej zostáva...snáď sa ešte dožijem toho,že to bude naozaj tak...prajem Vám pekné sviatky
 
Hodnoť

Po tomto článku by sa mal Kaliňák

vzdať miesta ministra aj poslanca a mala by byť vymenovaná špeciálna vyšetrovacia skupina na polícii - pod dozorom špeciálneho výboru parlamentu.
 

 

Presne tak. A vyšetrovanie by malo byť verejné, výsluchy kompetentných osob pred parlamentým výborom by mali byť verejné tiež.
Neposkytnutie plnej súčinnosti k prešetreniu veci, vedomé zatajovanie sktuočností či odmietnutie vypovedať by mali pre každů povinnú osobu znamenať okamžité prepustenie zo služobného pomeru.
Čo bráni zriadeniu takejto komisie okrem ***** SMERu?
 

Stačilo by ak

by sa len vzdal .
 
Hodnoť

DPH,

by mala byt okamzite zrusena...je to dan,ktoru zaviedla ,ak ma pamat neklame , Meciarova vlada,dovtedy nic take nebolo a nasa krajina normalne fungovala a bola i menej zadlzena.Je smutne,ze ziadna strana ,ktora sa tvari ako pravicova nemala jej zrusenie v programe a nadalej tento uplny nezmysel podporuje...
 
Hodnoť

DPH je celoplošná daň (VAT)

A funguje na odsávanie peňazí do správnych schránok na Belize.
Karuselové podvody nie je problém vypátrať. Ani dodatočne.
Iba by ich nemala prepátrať polícia a daňové riaditeľstvo ale osobitná zložka
českej polície alebo úradu pamäti národa.
U nás nejestvuje žiadny orgán, ktorý by nebol zhora ovplyvniteľný.
Ale stále platí Kristovo, nič nie je také tajné aby nemohlo byť odhalené.
Nádej umiera posledná.
Zrušiť paternalizmus v prokuratúre (zaviesť nezávislosť nižších zložiek)
Stačí vyšetriť Ficove zverejnenie dokladov k daňovému "podvodu" Matoviča.
 
Hodnoť

Škoda,že je to s krížkom po funuse!

Fico by s takýmto niečím vyšiel v januári pred voľbami,aby to mohlo horieť! Ale teraz? Keď tí chrapú...ponechali Kaliňáka vo funkcii spolu s Ficom? Je to plač nad rozliatym mliekom! Hlavná vec,že nás chránia a "likvidujú" extrémizmus! Dostál si miesto Dávidovej hviezdy mal dať na sako gorilu!
 
Hodnoť

A co podvody s chorobami?

Vtacia , sialenych krav...
Pricom sa crta dalsi podvod s trubkami a Tesla ? :)

Pripadne preco bolo na fotke malinovej odzaciatku vidno volnym odbornym okom ze ju nikto nezbil a nikto nic nepovedal ? nanajvys jej fotky zmizli .

O tom nic?

Preco stale len taky povrchny konspiracny pohlad :D ?
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME Domov