SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Drucker nechce v dozorných radách krikľúňov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

bude to mat dost tazke.
Penta dala totiz zmenit zakon tak, ze v predstavenstve a v dozornej rade mozu byt iba ludia, ktori v zdravotnej poistovni posobili poslednych 10 rokov.
toto rozhodnutie bolo prijate preto, aby sa poistovni Vivia a.s. neudelila licencia. Taky clovek, co by splnal uvedene kriterium totiz v SR neexistuje.
Mimochodom Vivia zaluje Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou o cca 300 mil eur. A majitel Vivia a.s. Flow sro o cca 2 mld eur za zmarenu investiciu.
Navrh dohody o urovnani za celkovu sumu 150 mil zatial Sefka uradu neprijala. Treba aby sa na to pozrel prokurator, aby zistil, preco nechcu zamestnanci statu usetrit cca 2,150 mld eur!!!
 
Hodnoť

 

spoľahlivo, poctivo a bez porušenia všeobecne záväzných právnych predpisov vykonávala v posledných desiatich rokoch svoje funkcie alebo podnikala a so zreteľom na tieto skutočnosti poskytuje záruku, že bude spoľahlivo, poctivo a bez porušenia všeobecne záväzných právnych predpisov vykonávať navrhovanú funkciu vrátane plnenia povinností vyplývajúcich zo všeobecne záväzných právnych predpisov, zo stanov zdravotnej poisťovne, prípadne z ich vnútorných predpisov a aktov riadenia.

teda ani pokuta v doprave. inak je tato osoba porusovatelom vseobecne zavazneho pravneho predpisu. chore
 
Hodnoť

Pán Aviváž nechce kritiku

Pán Aviváž si teda nepraje kritiku. V tom si určite bude rozumieť s pánom Kaskadérom, ktorý už od roku 2006 ruinuje túto krásnu krajinu a brzdí jej vývoj.
 
Hodnoť

 

nebol som schopny to docitat. pocas poslednych rokov som si za posobenie v ramci slovenskej posty tomasa druckera vazil. skocil vsak do zumpy a bolo to jeho rozhodnutie. z toho, co som docital, je zrejme: 1. priority koalicie su zdrap papiera 2. opozicia sa nedostane ani len k takej kontrolnej cinnosti, ako v minulom volebnom obdobi 3. zdravotnictvo pojde uplne do.... gratulujem robovi ficovi, ze si zadarmo kupil cas na podporu svojej tretej vlady. ak sa mu este podari zrusit zverejnovanie zmluv, tak je priam genius a absolutny vitaz volieb. obdivujem ho a pri najblizsej prilezitosti z tejto smutnej republiky odchadzam...
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

Snad si niekto nemyslel ze SMER si pusti do "zlatych bani"opoziciu.Nooo.
 
Hodnoť

Nič iné som nečakal.

Drucker nechce ľudí ktorí by chceli zamedziť rozkrádaniu. Tak už vieme čo to bude za ministra.
 
Hodnoť

Držať hubu a krok!

To je jediná predstava dozornej rady súdruha nového ministra.
Čistý smerácky prístup.
Veď jedine preto ho za nového ministra vybrali.
Asi tak.
 
Hodnoť

 

V článku sa nesprávne uvádza "košický gang". Ani jeden z nich nie je košičan. Rád by som to upresnil : "Gang z košického okolia"
 
Hodnoť

Keby nebolo rozkrádanie

také jasné a neodškriepiteľné, nebolo by ani krikľúňov.Že pán minister...
 
Hodnoť

 

Je šokujúce, keď si myslíme, že problém zdravotného systému leží v ekonomike, či práve.

To sú síce významné, ale skôr sekundárne a terciárne problémy.

Zdravotný stav v SR je ale skôr výsledkom systému rozloženia lekárskych výkonov medzi okruh prvotného lekárskeho kontaktu a špecializovaných lekárskych výkonov.

K tomu je naviazaný organizačno- ekonomický systém, ktorý urobil zo zdravia ( či skôr z choroby) tovar.


Dovtedy, kým nedôjde k systémovej zmene a lekár prvého kontaktu nebude mať lekárske právomoci liečiť a nie robiť poštára pre odborníkov - špecialistov, ktorý sa zaoberajú síce diagnózou ale nie liečením pacienta, tak ťažko dosiahneme stav, ako je v Holandsku alebo Luxemburgu. ( parametre by mohli byť kritériom úspešnosti riešenia)

Prepojenie psychiky a organických chorôb je dnes uznávanou skutočnosťou aj v medicíne našej kultúry.

Nie je ale zavedená do praxe, skôr je tu stále systém, ktorý nielenže delí psychiku a fyzické telo, ale aj fyzické telo delí na orgány a diagnózy skôr stanovujú primárne liečbu orgánov s minimom prepojenia na celok.

Komplexný systém človeka ale vyjadruje chorobou celé spektrum porúch organizmu, pričom existujú zvyčajne primárne nerovnováhy. Od nich sa odvíjajú sekundárne, terciárne až choroby v štvrtej rovine, čo sú chronické choroby.

Čo je príčina a čo je následok je často veľká neznáma.

A tak zákon , ktorý hovorí, že zdravie je tovar motivuje liečiť následky a nie odstraňovať príčiny.

Dobrý pacient je ten, čo nezomrie a je potrebné ho opakovane liečiť ( teda fakturovať oprávnené výkony).

Dovtedy, kým zmena systému nepovedie k odstraňovaniu príčin a nie liečenie následkov, nedôjde k zlepšeniu zdravotného stavu obyvateľov a zároveň nedôjde ani k stabilizácii ekonomických výdavkov s dôrazom na znižovanie nákladov pri zvyšovaní kvality poskytovaných služieb.


Zásadný obrat bude trvať dlho - ale princíp je v systémovej zmene podloženej skutočne výskumom v lekárskej oblasti - problematika manažementu - organizačného a ekonomického - je závislá od kvality pochopenia podstaty rozvoja chorôb v organizme.

Predpokladám, že výskum príčin a následkov s určovaním primárnych nerovnováh povedie k predefinovaniu úlohy poistenca v prevencii a úlohy lekára v primárnom kontakte a úlohy lekárov - špecialistov.

Budeme sa musieť zaoberať výživou ako prevenciou k zachovaniu zdravia.
Mnohé sa bude týkať aj samotného potravinárskeho priemyslu a spôsobu výživy obyvateľstva - významnú úlohu tu zohrá aj rezort poľnohospodárstva.
Typický príklad - chov oviec v rozsahu 4,4 mil kusov v SR sa zredukoval na 400 000 kusov a kvalitná jahňacina za primeranú cenu zmizla z jedálneho lístka a nahradili sme ju mäsom s výrazne nižšou kvalitou.


Otázky korupcie a ich riešenia sú síce podstatné, ale jednoduché a v zásade ide o politickú vôľu a nie o odborný problém.


Vyjadril to pán Horský nasledovne:

...volíme podvodníkov miesto straníkov...... o straníkoch už vieme že kradnú a nikto ich nesúdi, ale o týchto ( podvodníkoch) nevieme a tak ich volíme......

Pobavte sa, pán Horský sa zaradil do absolútnej špičky humoristického popisu našej reality :


http://www.ta3.com/clanok/1079...

Môžeme čakať reformu, ktorá sa bude týkať len ekonomiky a nákladov s tým, že sa bude argumentovať systémom "za cenu lístka na električku sa nemôžeš viesť v taxíku značky mercedes" alebo budeme skutočne riešiť problém zdravotného stavu obyvateľstva, kde bude tlak na kvalitu a znižovanie ekonomických nákladov.

Parametre sú známe, len nikto o nich nediskutuje.
 
Hodnoť

kriklunmi nazval

tych co by ho kritizovali a poukazovali na zlodejiny?
 

Veru tak

A vraj špičkový manažér. Ktory špičkový manažér moze fungovať bez spätnej väzby a poukazovania na chyby jeho resp pracovníkov alebo procesov ním riadenej organizácie? Nakazil sa ficoidiozou, este riadne ani nezačal.
 
Hodnoť

 

Pán Drucker veľmi rýchlo pochopil podstatu Ficovho vládnutia, ako prvé vyradiť kontrolu.
 
Hodnoť

Pan Drucker

myslim ze Zmajkovičová a Ego Straka su prave voľní, uz maju prax v pritakavani, tak sup s nimi do DR VsZP.
 
Hodnoť

A je to vonku,

podobne ako Bugárovo: "Nebudeme sa pozerať do minulosti". Podpísali zmluvu s diablom, tak mu budú slúžiť až do rozvarenia v kotloch smoly...:o)
 


Najčítanejšie na SME Domov