SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Martin je v nútenej správe, vláda pre neho vyčlenila 2,5 milióna eur (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Vagabund a sieťkársky zradca dostal do vačku. Na neschopnosť vagabundov a ich tupovoličov zasa raz doplácajú všetci daňoví poplatníci.
 
Hodnoť

 

och, kolke prekvapenie.. a ani to tak dlho netrvalo..
 
Hodnoť

 

Vymeny za povolebnu servilnost sa zacinaju vyplavovat na povrch. Hrnciar dostane miliony pre Martin (ktory keby mal smerackeho primatora tak tento problem ani nevznikne), a ktovie ake toky este a kam vsade (a komu za ake kampanove dlhy), no a Sietka otrci zadok.. smutne.
 

 

Ani ich nemusel ukradnúť cez nejaký tender na diaľnici.
 
Hodnoť

Andrej Hrnčiar

Andrejko, pre toto si sa dal do paktu so Smerom?
 
Hodnoť

 

Som zvedavy, ci by tak promptne pomahali napr. aj BB.
 

 

Alebo Bratislave.
 
Hodnoť

 

uz vam dochadza, mili VOLici?
 
Hodnoť

Lex Martin

Táto kauza je tak mediálne rozostrená a rozostrovaná, že sa v tom už dnes nik nevyzná. Ale podstata je v tom, že tieto pozemky pôvodne vlastnil Spolok slovenských turistov a lyžiarov. Po r. 1948 tento vlastník o tieto pozemky či majetok prišiel.

Po 89. si istá skupina založila spolok, ktorý si nazvala tak isto, teda Spolok slovenských turistov a lyžiarov. Táto skupina za vyhlásila a konala ako právny následník pôvodného vlastníka. Vraj išlo o reštitúciu. Čo je pochopiteľne právny nezmysel. Nemôžete sa reštitučne zmocniť nejakého majetku na základe toho, že sa nazvete tak, ako sa volal pôvodný vlastník. Nemôžete napr. založiť s.r.o. Baťa a dožadovať sa fabriky v Partizánskom. De facto ide o podvod.

A až potom táto podivná firma vložila tento majetok, ktorý vlastne nevlastnila, do Lyžiarskeho strediska Martinské hole. Teda jej vklad bol vlastne nulový. Preto potom mesto Martin nevložilo de facto do tejto spoločnosti hotel Turiec a chatu Magistrát a vklad a podiel Martina v spoločnosti Lyžiarske stredisko bol a zostal taktiež nulový. Chyba mesta Martin bola snáď v tom, že mesto malo súdne napadnúť a poprieť reštitučný nárok podvodnej spoločnosti t. j. tohto "nového z hrobu povstalého" Spolku slovenských turistov a lyžiarov. A ísť s tým až do parlamentu, ktorý mohol prijať zákon - povedzme - lex Martinské hole - ktorým by sa odmietol takýto podivný reštitučný nárok.

Teda primátori Martina sa nemali zaoberať tým, aby parlament prijal zákon o Martine ako kultúrno-historickom centre, ale mali sa skôr venovať ochrane majetku mesta Martin. Nie teraz bedákať a žiadať, aby za túto hlúposť, ktorú vyviedla miestna samospráva, zaplatil štát, teda my všetci.
 

jedna fakticka chyba

podiel mesta Martin vo firme LSMH nebol nulovy. Mesto za svoj vklad (ktory nevlozilo) dostalo akcie v nominalnej hodnote 103 mil. Sk. Chybou mesta bolo, ze po nerealizovani vkladu inych akcionarov netrvalo na znizeni zakladneho imania, zruseni akcii a zruseni povinnosti tie akcie splatit. Jednoducho sa na to vyflakli, nechali to tak, firma ma v obchodnom registri zapisane zakladne imanie 348 milionov korun, to zakladne imanie nebolo dodnes splatene (a ani nikdy nebude), mesto sa tvarilo, ze je to v poriadku. Nebolo to v poriadku a za to sa dnes plati.
 


Najčítanejšie na SME Domov