SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Minister Drucker hovoril s lekármi, odchádzali s nádejou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

ambulantnych zaujimaju asi iba poplatky , pritom bez nich ani nevedia objednat pacienta na urcitu hodinu pritom vo vyspelej europe je to samozrejmost
 

 

Veru tak. To čo sa často (sú aj výnimky) odohráva v čakárniach ambulancii (a aj v skorých ranných hodinách pred zamknutými dverami) je hrôza. Neschopnosť a nezáujem organizovať návštevy pacientov je to hanbou lekárskeho stavu!
 

hanbou je, že na Slovensku robí lekár

za dvoch alebo za troch. Buď rád, že vôbec takto dokážu fungovať. To je na vyznamenanie. Nemecký alebo rakúsky by si to vyprosil.

" Pokiaľ ide o tvrdé dáta, v Rakúsku je 19 326 ambulancií na 8,5 milióna obyvateľov, čo predstavuje jednu ambulanciu na 439,8 obyvateľa a 4853 zubárov, čiže jeden na 1751 obyvateľov. V Nemecku bolo v roku 2013 spolu 74 905 ambulancií, čiže jedna ambulancia na 1078,229 obyvateľov a 42 383 zubných ambulancií, teda jeden zubár na 1905,719 obyvateľa. Na Slovensku máme 3402 ambulancií, čiže jednu na 1586,41 obyvateľov a 2348 zubných ambulancií, teda jednu na 2298,551 obyvateľov. Rakúšania teda majú trikrát viac ambulancií na počet obyvateľov, Nemci dvakrát viac."


Organizuj keď si rád, že ako tak vieš, kde ti hlava stojí z toho množstva pacientov ak zoberieme do úvahy, že Slováci chodia oveľa častejšie k lekárovi ako napr. Nemci. Je to aj kvôli zdravšiemu a vyššiemu životnému štýlu. Môžu sa viac venovať seba, svojmu zdraviu, môžu si dovoliť zdravšie potraviny, dovolenky...
 

 

Martina,

ako je to v Čechách?
 

Statistika nuda je,

má však cenné údaje. (to nebylo z mé hlavy, to bylo z české pohádky pro malé děti) Děkuji za vyčerpávající informaci. Ještě kdyby se dal porovnat počet sester, údajně jich je více než 10000 (deset tisíc) podstav. Děkuji:)
 
Hodnoť

Lekari nech si radsej urobia poriadok u

seba. Uplatky, nech si manazuju cakacie doby, nepredpisovaju kvanta a potom doja reprezentantov liekovych firiem.
 


Najčítanejšie na SME Domov