SME
Sobota, 14. december, 2019 | Meniny má Branislava, Bronislava

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Harabin o páde lampy nehovorí pravdu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Kovošroťák situáciu zľahčuje, snaží sa byť vtipný. To vypovedá o mnohom.
 

všetci by mali ísť tam

kam jeden posiela jednu
 

 

To je pre Slovakov reprezentativne, ked sa cele roky v najvyssich sferach justicie pohybuje nevychovane arogantne a vsetkych urazajuce prasa?
 
Hodnoť

Kaliňákovi - červenú kartu.

Odhliadnuc od osoby Š. Harabína a ním naznačovaných podozrení "útočiacich na jeho život", je absolútne neprijateľné, aby štátna inštitúcia a to ministerstvo vnútra SR zverejnilo písomné stanovisko, ktoré dehonestuje v očiach verejnosti pozíciu tohto ústredného orgánu štátnej správy, svojím obsahom je urážajúce a ponižuje nielen sudcu Najvyššieho súdu SR ale v konečnom dôsledku aj túto vrcholnú súdnu inštitúciu.

Uvedené stanovisko ministerstva k danej veci nemohlo byť s takýmto textom zverejnené bez súhlasu samotného ministra R. Kaliňáka. Spôsob, akým sa ministerstvo vnútra a jej minister k trestnému oznámeniu podaného sudcom NS SR postavili, len dokazuje neschopnosť ministra zachovať si nevyhnutnú mieru nadhľadu, vážnosti a úcty pred občanmi, čo je nevyhnutnou podmienkou nezávislého výkonu štátnej moci a osobná nevraživosť ministra prekročila akékoľvek etické ale možno i trestnoprávne normy, k čomu bolo zneužité i ním riadené ministerstvo. Takto minister vnútra SR a ním riadené ministerstvo ako vzor správania určite nevychovávajú ostatných občanov k rešpektovaniu práv občanov a dodržiavaniu základných pravidiel slušného správania sa.
 

Jozef Šátek

si ty ale gašpar !
Kaliňáka by som ja nikdy nešetril, ale na to, čo stvára Harabin je tá reakcia úplne adekvátna. Tváriť sa neustále ako super seriózny, ako ťažký diplomat, lebo veď ide o ŠTÁTNY ORGÁN, to je požiadavka dopopuku. Veď sa poobzeraj po svete - na bizarné situácie reagovali netradične, povedzme nediplomaticky, iné kalibre ako jeden slovenský Kaliňák !
 

 

To nie je dopopuku, ale do plaču, keď nám začnú vadiť ľudia, ako Šátek, ktorí len apelujú na princípy morálky a dodržiavania zákonov. To, že im Harabín vybočil z jednotného šíku neznamená, že svoju zúrivosť a stratu kontroly budem prezentovať tlačovými vyhláseniami typu kto ďalej dociká. Aby nás tento úlet nestál, ako daňových poplatníkov ďaľšie prašule v prospech Harabínovho spokojného úsmevu.
 

Mne Šátek nevadí

iba mi je smiešny ten jeho kŕčovitý postoj požadujúci držať dekórum štátneho orgánu nech to stojí čo to stojí. Opakujem, že na také bizarné, hysterické vyhlásenia ako ten štetináč produkuje, mi vôbec nevadí tomu primeraná reakcia, a že nie je vo svete ojedinelá. Nejako som nepostrehol, že by bola zúrivá a so stratou kontroly.
Skôr sa pýtam, čo ide tento štát a občianska verejnosť robiť, aby také správanie sudcu najvyššieho súdu, aké zažívame, nebolo viac možné. Či sa ho ideme ďalej báť ?!
 

 

Celé je to pod úroveň, aj Harabinove urážky a obvinenia, a rovnako aj reakcia Kaliňákovho ministerstva, načo sa k tomu znižoval, veď ide o dianie v Súdnej rade, o ľudí z Najvyššieho súdu, nemôžu si vymieňať odkazy ako gauneri z ulice.
 

suhlasim,

len chcem dodat, ze co cakame - oni su gauneri....
 

Jozef Šátek

Pán Šátek, ako vždy, máte pravdu!
Môžeme mať ten najhorší názor na Štetináča, môžeme si o jeho vyjadreniach myslieť čokoľvek, len ne dobre,
ale ministerstvo musí postupovať v súlade so zákonmi, morálkou a etikou. Vyjadrenie ministerstva je presne v duchu "Ako sa do hory volá..." a to je neprijateľné. Ale u Kovošroťáka nič prekvapivé. Ako jedinec je rovnaký ako Štetináč, možno ešte horší.
 

Pravdivo povedané

Napĺňa ma smútok a rozhorčenie že musím žiť v krajine kde sudcovi ani náhodou neprísluší titul "ctihodnosť" a ministrom je hulvát ktorý bez škrupulí znásilňuje silové zložky v prospech mocných tejto džammahírije. Nedotknuteľní si v tomto štáte neuvedomujú že napríklad v takej Indii má pojem nedotknuteľný úplne iný význam. Myslím že u oboch aktérov platí ten indický....
 
Hodnoť

Pekná čeliadka

sa nám tu pretriasa v tom našom ľavosúdí. Treba im všetkým pravidelne pozvyšovať platy, aby sa nemuseli medzi sebou súdiť a strápňovať právnický a sudcovský stav. My, občania to už voľajako prežijeme. Veď do smrti vydrží každý. Snáď...
 
Hodnoť

 

Keď už aj tento paranoidný deprivant mohol byť ministrom či dokonca šéfom najv. súdu, so Slovenskom je to v poriadnej p*rdely.
 
Hodnoť

prešetrenie duševného stavu?

Tiež nesúhlasím s tým, aby ministerstvo zosmiešňovalo niekoho, kto sa naňho obráti. Odtiaľ je už len krôčik k trápnym tlačovkám ako vtedy, keď Kalińák zosmiešňoval Hedvigu M. Ministerstvo má reagovať vecne, so všetkou vážnosťou.
.
Na druhej strane, takáto reakcia na náhodne spadnutú lampu mi príde pomerne paranoidná a histriónska. Možno by stálo za to prešetriť dotyčnú "obeť" psychiatricky, či sa u nej nespúšťa duševná porucha, ktorá by bola v rozpore s výkonom práce sudcu. Daná "obeť" dokonca nedávno vyhlasovala, že vraj nemá problém ísť na psychiatrické vyšetrenie. Tak prečo jej to nedopriať, pri jej zodpovednom povolaní tu ide o vážnu vec.
 
Hodnoť

Kryt o veľkosti lietajúceho taniera.

Prezradí mi niekto veľkosť lietajúceho taniera? A ako funguje atentát lietajúcim tanierom, ktorý ani netrafí? A Kali so skrutkovačom ruke? To je tiež dobré sci-fi. Obe strany sa živia na na vlne zhoväďovania, seba samej, aj tej druhej. Ale hlavne živia bulvárne plátky. Medzi ktoré sa, žiaľ, už úspešne prepracováva/prepracovalo aj SME.
 

Asi chceli napísať

letiacim tanierom....
 
Hodnoť

 

s exminister ziada o ochranu ?
v leopoldove by bol dokonale chraneny! na samotke, bez kontaktu s ostatnymi spoluvaznami (s birkom, kovsrotak, ...)
 
Hodnoť

Že to niekoho ešte baví,

robiť PR nekonečným One Man Show tohto narcisa. Nestačí to, čo sa mu od čias Mečiara podarilo nastvárať, kým sa začala pod ním mierne triasť zem? Hanbou je už to, že má stále za sebou armádu zástancov z fachu aj z politických kruhov. Aj preto u nás všetko v spravodlivosti funguje tak, ako funguje. Nekonečná pieseň pokračuje. Dokedy?
 
Hodnoť

Toto je obraz slovenského súdnictva

SMER by mal držať hubu. Harabína do najvyššej funkcie posadili spolu s Mečiarom. A tento štetináč nám ukazuje akí úbohí sú sudcovia, ktorí rozhodujú o spravodlivosti a práve na Slovensku. Takýto psychopat ako je Harabín má rozhodovať v sporoch kde ide napríklad aj o ochranu slušných ľudí. Bože, ochraňuj nás pred touto zberbou.
 

 

Plný súhlas, je to sudcovská mafia, ochraňuj nás Pane.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov