SME
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dostať Marca späť na Slovensko môže byť problematické (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť

 

Slovenský súd je zárukou absolútnej nestrannosti, rozhodnutie bude v súlade so zákonom najmä v prospech dieťaťa a určite bude do pol roka rozhodnuté. Dieťa bude zverené do opatery toho, kto sa oň najlepšie postará a kde bude chcieť dieťa žiť.
Vilo Rozboril máš čo robiť, lebo snívajte s nami!!!
 

A pre istotu, keby toto cele zlyhalo,

tak este su tu povestne medzery v zakone, ktore advokati Marcovej babky urcite vyuziju.
 

A na základe akých medzier v zákone

sa tu dozvedáme toľko osobných informácií zo života Marca a jeho rodiny? K tým minulým, šťavnatým, teraz ešte pribudla jeho zdravotná diagnóza a pár ďalších zo života jeho matky... Je pravda, že vďaka médiám sa o prípade dozvedela verejnosť, ale byť advokátom rodiny určite žalujem médiá kvôli šíreniu osobných informácií.
Ak sa chudák chlapec vráti na Slovensko, nebude to žiadna výhra. Deti sa mu budú po celú školskú dochádzku vysmievať, z akej rodiny pochádza a čo to má za matku... Vďaka médiám majú teraz celý arzenál osobných, veľmi zraňujúcich informácií. :-(
 

 

asi tak .... hlavne, že ide údajne o dieťa
 

Absolútny súhlas :-)

V článku zaznela srandovná veta, ktorú povedala advokátka Veronika Škodová: "...že zatiaľ sa ešte nestretla s prípadom, kedy by bolo dieťa odvezené do zahraničia ešte počas prebiehajúceho súdneho procesu, vždy sa totiž prihliadalo na práva dieťaťa."
Pani Škodová na súde asi vždy zastupovala iba matky a preto sa naivne domnieva, že keď súdy vždy automaticky, iba na základe pohlavia rodičov, zverovali deti do osobnej starostlivosti jej klientiek, tak že to znamená, že súdy "vždy prihliadali na práva dieťaťa".

Matky, v porovnaní oproti otcom, sú rekordérky v počtoch medzinárodných únosov maloletých detí
http://www.otcovia.sk/medzinar...

Za povšimnutie stojí tá skutočnosť, že pani advokátka Škodová vôbec neuviedla dôvod, prečo súd vydal rozhodnutie o exekúcii dieťaťa - že by to bolo preto, že "milujúca" stará mama bránila v styku dieťaťa a jeho matky?
 
Hodnoť

Zaujimave

Keby sa marcov pripad neprevalil cez blog, tak pripad by padol do zabudnutia. Preco riaditelka nekonala hned? Ked pripad javi znamky unosu, sudny uradnik ju 24hod vopred neinfomoval, tak preco riaditelka nevolala policiu a nezabranila "unosu"???
Mne sa nezda, ze pochybil len sudny uradnik. AKo rodic zverim dieta do skoly, ktora pocas vyucovania prebera za neho zodpovednost. Aj skola svojou necinnostou umoznila "unos" dietata...
 

Vyšší súdny ***********

sa vyhrážal triednej učiteľke aj riaditeľke 5 rokmi väzenia pre marenie súdneho výkonu. Čo by si ty robil na ich mieste, pobil by si sa s ním?
 

Vyhodil by som ho

z triedy, jak špak do kanála.
A obhajoval by som sa tým že nikto neposkytol žiadne informácie o nejakom výkone súdneho rozhodnutia, a ten človek mi narušil vyučovaciu hodinu, tak som musel ochrániť deti.
Keby bol drzý kludne by som ho za golier vytiahol z triedy a na chodbe mu dal na papulku.
 

v každej škole by mal byť 1 ozbrojený

strážnik, sa čudujem že doteraz SVK školy nezabezpečuje sbs a sú väčšinou otvorené/ľahko prístupné rôznym agresorom, sa čudujem aj zrpš že toto neriešia celoplošne. to v usa už maju aj detektory ... k veci: zákon umožňujuci takéto,legálne odobratie dieťaťa je fašistický a bez jeho zmeny sú všetci politici ľahostajný ku tejto veci niečo ako napomáhači zachovania fašistického prvku v našej pademokracii - HHH!
 

 

hrdina
 

Videl si to video?

Celé sa to udialo za cca 6 minút, riaditeľka tam prišla až neskôr, keď počula krik v škole, ten mgr. sa neunúval zastaviť sa najprv u nej. V tom zmätku a snahe nejako to ukľudniť aj s ohľadom na ostatné deti, to nebolo možné. Kukni pozorne to video.
 

Neviem,

ci ak by si bol na riaditelkinom mieste, by si za par sekund vedel hned duchaplne zareagovat a este podla zakona.
Napadlo by ta v tom momente ze ten sudny uradnik nekona v medziach zakona a ze sa mu mozes postavit na odpor?
 

myslíš

že advokátka starej matky Veronika Škodová nevedela, že ak neumožnia matke prebrať si dieťa normálne od babky - tak súd nariadi výkon rozhodnutia?

A že to nepovedala Márii Škodovej - riaditeľke školy, že sa to môže stať? A nechala ju v nevedomosti? Že mala len pár sekúnd na premyslenie si reakcie?

Evidentne sú v nejakom vzťahu http://dlznik.zoznam.sk/social...
 

 

advokatka starej matky nie je ta co organizuje odobratie dietata...
za sposob akym bolo dieta odobrate zodpoveda jedine sudny uradnik a ten to pokakal ako sa len dalo...
vyhovorky ze "Evidentne su v nejakom vztahu" su len ciste ucelove zahmlievania a ospravedlnovanie lenivosti...
navyse keby prisiel najprv za riaditelkou, s tym, ze ma sudne rozhodnutie a bla bla bla a ziada aby bol maly M. privedeny do riaditelne na konci vyucovacej hodiny tak by sa stalo co? jaj, zabil by tym miesto 6 minut asi hodinu....
 

však ano

súdny úradník nepostupoval dobre .... ja som reagovala na to, že riaditeľka sa za pár sekúnd nemohla zorientovať
 

 

mozno mohla, mozno nemohla...mozno mozu byt radi ze tam nepribehol telocvikar a nevyhodil ich cez zavrete okno....
fakty su ale ze:
sudny uradnik to pokakal (pouzil by som ine slovo, ale to neviem slusne napisat)
socialna pracovnicka trosku "klamala" o priebehu ako to cele bolo (viz dalsi kamerovy zaznam)
sedovlasy minister ktoreho meno si teraz nespomeniem de facto nehovoril pravdu tiez

ale budeme spekulovat o tom, ze co vsetko mohla riaditelka rychlo urobit...
 

mal by si viac čítať s porozumením

pri odoberaní chlapca bola aj jeho matka, čiže čo mohla riaditeľka školy robiť, keď tam bola " zákonná zástupkyňa " dieťaťa ešte aj s absolútne gadžovským súdnym úradníkom? myslíš, keby privolala políciu, že by sa tá postavila na stranu riaditeľky? alebo by tí magori čakali, kým prídu policajti kdesi zo žarnovice či z ktorej diery?
 

Sorráč, ale bude reagovať...

.... v priestoroch školy je za dieťa zodpovedný učiteľ, následne za daný stav riaditeľ. To či tam je, či tam nie je zákonný zástupca je jedno. Mi chcete povedať, že hocijaký rodič môže vbehnúť do triedy a zobrať dieťa? No nemôže, pretože podľa postupnosti, dieťa musí byť prv vyžiadané u triedneho učiteľa, ak nie je prítomný tak od riaditeľa školy. Ako nerobme si z inštitúcie, ktorá je na kolenách práve nesprávnym výkladom zákonov, holubník.
A k tomu čo sa hovorí vo vyšších statiach. Riaditeľ je tam na to, aby práve duchaplne reagoval. Ak to nie je schopný, nemá na to predpoklady. Tak si uvedomme aj túto skutočnosť. Nie je to zložité. A na to netreba len čítať s porozumením. Ak príde polícia, daný problém sa rieši so všetkými dotknutými stranami, tj. dieťa, matka, úradník, socka, rodič, ktorý sa o dieťa do danej doby stará......ako naozaj si nevykladajme, že neviem čo by urobili policajti. Ak by to dokafrali oni, mali by byť za to patrične potrestaní. Ak už začnime chápať zodpovednosť za svoje pozície a posty (to nie je len o tom, že zarábam 20000 Eur za to že mám zodpovednosť a neviem reagovať, ako pardón).
Ďalšia vec. To znamená, že ak príde rodič, ktorému ešte dieťa nie je zverené, prebieha súdny proces, alebo ešte ani nezačal prebiehať, môže si druhá strana prísť pre dieťa počas hodiny, a zobrať do zahraničia. Veď čo je na tom? Nie? No nemôže!
A na záver zopakujem čo som v inej časti napísal. Dementor úradník nemal právo bez povolenia vstúpiť do triedy ani v prípade riešenia súdneho príkazu. A to len ukazuje jednu vec. Písalo sa, že tento jedinec predtým vymáhal peniaze??? Ak som správne pochopil. A toto bol jeho prvý prípad v rámci riešenia odňatia dieťaťa. To takýmto spôsobom vymáhal aj peniaze, alebo exekučne trovy alebo neviem čo? Prišiel do domu, bytu či roboty, je mu jedno kto kde robí, vošiel a bral? Vošiel a prinútil? Tak to by som chcel vidieť ako by pri mne letel, keby si toto parchant dovolil. Takto sa pracuje na súde. Obyčajné občiansko-súdne výpalníctvo. A môžete úplne nesúhlasiť. Ďakujem za prečítanie.
 

len poznámka

stará matka nie je druhý rodič ... Marco má len jedného rodiča - svoju mamu a tá nepotrebuje povolenie babky ani súdu na nič
 

milý nyrra

...pozri si podľa zákona kto všetko je právoplatný rodič....asi tieto veci nepoznáš si mimo, a akceptujem to, že aj ja by som v prípade genetickej informácie trepal také hovädiny (šokoda len že nemôžem :D:D:D:D ). V prípade súdu súd prilieha na všetky okolnosti, nie len na to kto je ploditeľ....zoberme si adopcie, a stará mama je v poradí ďalší rodič. A ak si trochu mimo...tak len jedna vec....netrep blbosti, lebo si napísal, že má len matku....mňo, neviem ako si bol alebo ste boli splodený pane, či chlapče vy/ty....ale väčšinou na to treba dvoch. Ak ste splodený v jednom človeku.....ste pravdepodobne nástupcom Krista, k čomu Vám gratulujem. Ale rozumu ste pri tom dostali veľmi pozriedka. Naštudujte si radšej zákony a paragrafy. V týchto vodách plávam už nejaký ten čas :) pekný večer
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie na SME Domov