SME
Sobota, 28. marec, 2020 | Meniny má Soňa

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výtvarníka napadli pred pamätníkom komunistického prokurátora (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ľuboš Lorenz
nie je vytvarnik. Ja som este nenasiel od neho odkaz na ziadne vytvarne dielo. Ak existuju dajte mi odkaz aby som sa mohol opravit
Jozef Gatial
OK, nech nie je výtvarník. A nie je to teraz jedno?
panasonic
Pesne. Je to obyčajný vandal
a výtržník a dostal zaslúžene. Ak chcel veci riešiť, mal podať trestné oznámenie. Ani mne sa veľa vecí nepáči, ale nebudem teraz liať farbu na všetko, čo považujem za lumpáreň a hajzlovinu! A výtvarník to nie je , iba arogantné a drzé teliatko.
Starý somár
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

No dobre, takže sme si ujasnili,

že nie je výtvarník. Je to iba akýsi dakto. Zúčastnil sa vandalstva. Dostal po čuni. Netreba nad tým meditovať. Aýž na to, že nie je jedno, či je propagandou označený ako výtvarník, alebo väčšinou verejnosti ako somár.
 

 

"Výtvarník" Lorenz je komplic ďalšieho "umelca" Petra Kalmusa, známeho z rôznych exhibicionistických cirkusových predstavení na verejnosti a páchania vandalizmu.

K vrcholom ich tvorby patrí toto:
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...

Nerozumiem, prečo denník SME poskytuje toľko priestoru ľuďom, ktorí sú zrelí na intervenciu odborníka.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Každému je jasné

Ved kazdemu musi byt jasne ze su to blazni ale na druhej strane je priam az mediami ziadane kopnut si do komunistickeho rezimu a do komunistickych funkcionarov a vlastne vsetkeho co bolo aj spravne a lepsie ako v terajsej dobe.
No ak za lepšie pokladáš to že tento komunistický prokurátor poslal na smrť človeka len za to že sa mu nechcelo žiť v tebou ospevovanom komunistickom lágri , že podobných aj keď možno nie hrdelných procesov má za sebou ako maku ,tak ti želám aby sa ti ten správny a lepší režim vrátil aj s tým čo robil tým čo ho nemali radi.Nemusíme mať v láske dotyčných protestujúcich umelcov ,ale ich čin ukazuje takým ako ty že sú v tejto krajine ľudia čo vrahov nemusia a preto sa búria proti stavaniu pamätníkov , v tomto prípade len za to že pán prokurátor vraj urobil veľa dobrého pre obec.Aj vtedy platilo bližšia košeľa ako kabát a papaláši sa aj vtedy radi ukazovali rodákom v úlohe spasiteľov.Chybou je len to že v iných obciach kde tí papaláši neboli to bolo inak.
 

 

dobre že mu jednu pri...tiež umelcovi, nech špini svoje diela
 

presne

komancov nemam rad ale kto mu dava pravo vyberat si diela ktore niesu vhodne? to je ako ked niekto rozhoduje ktory web je "konspiracny" a podobne, cenzury sme tu uz mali dost pani "umelci"..
btw zasluzil by si 3 roky za tuto fotku kde hanoby Slovensky statny symbol...
https://www.facebook.com/photo...
 

a vôbec...

kto mu dáva právo myslieť?
 

Treba usilovnejšie googliť

mne vyhodilo dva najznámejšie výtvory majstra Lorenza - pomaľovaný pamätník Biľaka a pomaľovaný pamätník prokurátora.
Hold, každý výtvarník si nájde svoj štýl.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Číňan,

komu vzdávaš hold ? Chlapče, nepoužívaj cudzie slovné výrazy, ak im nerozumieš - pretože sa zosmiešňuješ (všimni si, ako sa tie slová rýmujú: Nerozumieš - zosmiešňuješ...) Bratia Česi píšu aj vyslovujú HOLT,
HOLT ! Aspoň tušíš, čo znamená slovo HOLT !?
 

 

Jozef Gatial ,

aby bolo jasné! Ľuboš Lorenz nie je vytvárnik , ale maliar, maliar izieb a bytov a skúša sa presadiť takýmto spôsobom ako vytvárnik!

... to jest ako s tým ladičom pijan, viac pijan ako ladič ...
 

 

Aj keby pucoval hajzle zubnou kefkou.. zatrel pamätnú tabuľu komunistickému hajzlovi. To je podstata.
 

 

nie je to vytvarnik. je to vytrznik a psychicky nevyrovnany jedinec, ktory nici cudzi majetok.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Rehabilitácia zločinov komunizmu,

pod dohľadom polície i prokuratúry.

Pokiaľ bola na zatretie pamätníka Pješčaka použitá vodou ľahko omývateľná farba, tak predpokladám, že "páchateľ" sa nedopustil ani žiadneho priestupku, pretože nebola spôsobená žiadna škoda. Predpokladám, že výtvarník svojím činom chcel demonštrovať absurdnosť situácie, keď určité osoby beztrestne odhaľujú pamätníky predstaviteľom zločineckého komunistického režimu - Pješčakovi, Biľákovi - a štátne orgány napriek existencii zákona č. 198/1993 Zb. o protizákonnosti komunistického režimu a podozreniu zo spáchania trestného činu "podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd" podľa § 421 Trestného zákona, vôbec nekonajú.

Ak by štátne orgány postupovali v zmysle platných zákonov a začali vo veci trestné stíhanie, obvinili trestne zodpovedné osoby z uvedeného trestného činu, v rámci svojich kompetencií prokurátor požiadal osoby, ktoré uvedený pamätník vlastnia a tento na verejnosti umiestnili, aby ho odstránili, potom by sa určite takéto "pokusy" o rehabilitáciu predstaviteľov komunistického režimu neopakovali a k takýmto incidentom by nedochádzalo.

Skutočným vinníkom za tieto dva incidenty v súvislosti s pamätníkmi Biľaka s Pješčakom je nečinnosť zodpovedných štátnych orgánov - polície a prokuratúry. Veď zákonný rozdiel medzi odhalením pamätníka pre Biľáka a Pješčaka a Goebbelsa s Himmlerom nie je žiadny.
 

Banánová republika šuvix

kde sa to banánová republika dostala 26 rokov po vzbure, že sa velebia krysy a budujú sa im modly bŕŕŕ
 

Stále dookola.

Maďari počas maďarizácie likvidovali všetko čo nebolo Maďarské vrátane slovenských nazvov. Poroku 1920 my sme likvidovali Maďarské, Česi Nemecké,Poliaci Ruské, atď. Po roku 1948 likvidovali komunisti kapitalistické, teraz likvidujeme komunistické! V každej dobe sa nájdu ľudia, neznášanlivý, agresívny, závistlivý, falošní. Po úpadku morálky a mravných hodnôt mizne vyšší princíp a napovrch sa dostávajú najhoršie vlastnosti ľudí. Jedni niečo postavia, druhí im to búrajú. Najhorší sú tí čo berú spravodlivosť do svojich rúk. Jeden sa rozhodne potupiť niekoho pomník hoci ho nestaval, druhý ho bráni a napadne agresora. Až keď príde k dokaličeniu, alebo smrti kohosi tak sa na chvílu spamätajú. Neviem či tá tabuľa tam bola protiprávne, no s pamätníkmi máme na slovensku dlhodobo problém.
 

Je to trochu jinak

Výtvarník nelikvidoval komunistické. To by tam to umělecké dílo bylo instalováno ještě před rokem 1990. Tohle je podle mne něco úplně jiného. Propagace zločinného systému dnes a nečinnost orgánů k tomu určených. Tak to vidím a vnímám já.
 

mňa by zaujímalo

kto financoval taký pamätník. Starostu ,ktorý vyhadzuje obecné peniaze na takéto kofotiny by mali nakopať do zadku. Ak to však nešlo z obecného tak z akého mieška štrngali dukáty? A koľko zostalo starostovi v kešeni?
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME Domov