SME
Streda, 8. apríl, 2020 | Meniny má Albert

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výtvarníka napadli pred pamätníkom komunistického prokurátora (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Rehabilitácia zločinov komunizmu,
pod dohľadom polície i prokuratúry. Pokiaľ bola na zatretie pamätníka Pješčaka použitá vodou ľahko omývateľná farba, tak predpokladám, že "páchateľ" sa nedopustil ani žiadneho priestupku, pretože nebola spôsobená žiadna škoda. Predpokladám, že výtvarník svojím činom chcel demonštrovať absurdnosť situácie, keď určité osoby beztrestne odhaľujú pamätníky predstaviteľom zločineckého komunistického režimu - Pješčakovi, Biľákovi - a štátne orgány napriek existencii zákona č. 198/1993 Zb. o protizákonnosti komunistického režimu a podozreniu zo spáchania trestného činu "podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd" podľa § 421 Trestného zákona, vôbec nekonajú. Ak by štátne orgány postupovali v zmysle platných zákonov a začali vo veci trestné stíhanie, obvinili trestne zodpovedné osoby z uvedeného trestného činu, v rámci svojich kompetencií prokurátor požiadal osoby, ktoré uvedený pamätník vlastnia a tento na verejnosti umiestnili, aby ho odstránili, potom by sa určite takéto "pokusy" o rehabilitáciu predstaviteľov komunistického režimu neopakovali a k takýmto incidentom by nedochádzalo. Skutočným vinníkom za tieto dva incidenty v súvislosti s pamätníkmi Biľaka s Pješčakom je nečinnosť zodpovedných štátnych orgánov - polície a prokuratúry. Veď zákonný rozdiel medzi odhalením pamätníka pre Biľáka a Pješčaka a Goebbelsa s Himmlerom nie je žiadny.
Jozef Šátek
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Jozef Šátek

Keby boli obyvatelia spomínanej obce chytili toho mentálne retardovaného " umelca a ľahkou omývateľnou červenou farbou mu natreli genitálie, bez toho, že by mu spôsobili nejaké zranenie, bol by to priestupok ? Tu sa zaoberáte nejakými mŕtvymi komunistami a nevadí Vám, že Biľakova pravá ruka a hlavný normalizátor na Slovensku je rtiaditeľom Židovského múzea v Bratislave. Áno myslím na pána Pavola Mešťana. Ani sa mi už nechce spomínať Kusého a ďalších komunistických potentátov , ktorí konvertovali na pravičiarov. Počas vlády komoušov 95 % obyvateľov Slovenska s nimi spolupracovalo. Mimochodom, keď nadávate na komunistov, tak vlastne nadávate na židov a to nie je kóscher
 

Naozaj?

Odkedy sa vyžaduje pri "sprejestve" spôsobenie škody? Ospravedlňovať obyčajné vandalstvo politickými pohnútkami? Ste smiešny. Je dobré, že už nie ste policajt. Nedokázal by ste byť apolitický. Apropoó, kedy ste nastúpil do služieb polície?
 
Hodnoť

no a teraz som zvedavý ako bude reagovať

lucia žitňanská ako ministerka spravodlivosti vo vláde KOMUNISTU róberta fica!
dá celú žáležitosť riadne preveriť a pozrie sa aj na to že na slovensku sa BEZTRESTNE stavajú pomníky komunistickým zločincom a vrahom?
"charakter rozhoduje",pani žitňanská!!!alebo žeby opäť prišlo na frázu o tom že vznikla "najlepšia možná vláda"?
dokedy budú "charaktery rozhodovať" v neprospech ľudí ktorí upozorňujú na velebenie fašistických a komunistických zločincov?
hanba všetkým čo sú vo vláde s niekdajšími predstaviteľmi zločineckého komunistického režimu-komunistami ficom,kaliňákom,lajčákom,atď.!!!

pripravený pre belize a panamu-pripravený na útek!!!
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Vitazom parlamentnych volieb v obci

Velky Lipnik bola strana SMER so ziskom 50,23%, na druhom mieste sloncila LS Nase Slovensko .
 

 

Inak z diaľky vyzerá tá dedina byť veľmi pekná, obklopená horami. Niekde som počul hlášku o Slovenskú ako o krásnej krajinke, že boh musel ozaj milovať ten kút, keď mu nadelil takú prírodu. Akurát tých hlupákov je veľa, ako keby ich na padákoch zhadzovali..
Súdruženko prokurátor vari aspoň dal zaviesť plyn či vodu do tej diery. Keď ho uctievajú ako veľkého človeka, čo to dotiahol do Bratislavy. Samozrejme to robil s čistým štítom, teraz tú o tom ako svišť balil euráče do alobalu:)
Veď za bolševika sa bez pečiatky od strany nedalo nič, a gen prokurátor bol reprezentantom onoho zločineckého systému prenasledujúceho vlastných občanov. Tie staré štruktúry mali byť po 89.tom odstránené z verejného života, pričom sa stal presný opak, kam to až dotiahli zrůdy typu Mečiar, Schuster, Kováč, Gašparovič atď.
 

 

... najväčšia sranda je tá, že štruktúra prokuratúra je ruská, z čias komunistického režimu, a nikomu to neprekáža, a prekáža vám prokurator , ktorému nikto nič nedokázal. Generálna prokuratúra- podriadená Krajská prokuratúra a tej je podriadená Okresná prokuratúra!!!

... v Čechách to zmenili!

...toto vám pán Šatek a pán Lorenz nevadí?!

... ja si myslim, že pán tento maliar farbou a svojou činnosťou prekrýva čosi iné!
 
Hodnoť

Čo ja viem

Neviem či Pješčak spáchal alebo nespáchal nejaké zločiny. Bol prokurátor teda súčasť orgánov v trestnom konaní. Je pravda, že trestné konanie sa za komunistov zneužívalo, ale je aj pravda, že väčšinu agendy prokuratúry tvorila normálna trestná činnosť ako dnes. A niekto to robiť musel, represívne zložky na ochranu zákonnosti potrebuje každý štát. Ak sa niekto stal generálnym prokurátorom tak je to pre malú dedinku veľká vec. Neobhajujem, ale snažím sa nájsť normálny ľudský motív. Inak pokiaľ ide o kauzu Cervanová tak prípad bol opätovne posúdený po r. 1989 a s rovnakým výsledkom ako pred revolúciou.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

lebo odsudit niekoho na trest smrti za to, ze chcel odist je taka uplne normalna vec, ze. *ebat na taky stat, sudcov, policajtov, prokuratorov.

ze niekto to robit musel. v 89-tom mali vsetci do jedneho visiet. a bol by pokoj.
 

Ešte stále nie je neskoro.

Ešte stále má národ možnosť sa prebudiť a nakúpiť povrazy. Hodne povrazov. A na chvíľu zavrieť hranice, aby tie svine nemohli utiecť. A na hraničné prechody napísať to komunistické: "NEPREJDÚ".
 

tie svine su uz davno vonku

ako myslim synackovia tych co to tu 50 rokov humplovali a rozkradali statny / narodny majetok. bolsevicke kadrove ***** karierny komunisti, estebaci / velvyslanci, ale aj clenovia cirkusu politika. taky prokurator, zaslepeny mocou - na takeho treba poukazat.

a povrazy nepomozum, dokym nebude riesenie co potom. tak ako v 89 mohli ti isti vyuzit prilezitost a prezliect kabaty po tom co systematicky znicili vnutornu aj vonkajsiu opoziciu a pripravili si akoze demokraticke strany (kazdu stranu po 93 zakladal estebak). . potom sa mohli hrat na demokratov

ale najskor museli sa infiltrovat do statnych podnikov, ukradnut hospodarstvo aj rozkradnut hodnoty exportu - potom sa im lahko investovalo v privatizaciach.

a nakoniec to konci vsetko pod rovnakymi rukami pociatka, lexu, generala lorenca, a prisluhovacov bolo vela. ved len taky prokurator gasparovic..

kym ale nebude plan co potom. strielat a obesovat ich budeme zbytocne.. a garantujem vam alternativou nieje ani kotleba ani matovic. to su len taraji, gagaji a prdusi.. lternativou je konecne obcan spolu s dalsim obcanom aka spoluobcania.
 
Hodnoť

Kolaboranti a červené ošípané

vystrkujú rožky,cítia,že súdnictvo a polícia je na ich strane.Keby sa ich režim vrátil,tak to by sme ešte len videli čo by začali vystrájať.
 
Hodnoť

 

Dúfam, že pán "statočný" starosta bude v pondelok vypovedať vo veci prečinu ublíženia na zdraví.
 

 

zaroven prokuratura by mala rozsirit podnet aj o 'nebezpecne vyhrazanie' [ http://www.zakonypreludi.sk/zz... ] kedze min.tyzden dali na FB velmi-velmi zaujimavy post (ktory sa priamo tyka utoku na Lorenza):
"Dnes postavíme pomník Biľakovi, zajtra Husákovi a pozajtra Stalinovi?" pýtal sa na včerajšom súdnom pojednávaní jeden z košických vandalov Lorenz. A dodal nám motiváciu osadiť ..pamätnú tabuľu venovanú doktorovi Husákovi. A ak sa jej niečo stane, tak sa nebudeme obracať na bezzubý súd, ale vyriešime to inak;)''
[ https://www.facebook.com/Komun... ]

bude prokuratura v tomto 'bezzubom state' konat? ..oh no ono..
 
Hodnoť

Dobre mu prskol

***** strapatému.
 

 

Nevadí,veď viete,čo som myslel.
 

Nevadí

vieme ,že si nemyslel.
 
Hodnoť

Som proti ...

... akémukoľvek násiliu, ale nádej, že pán "umelec" sa aspoň zamyslí, umiera posledná ...
 

 

to je umelec ???
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME Domov