SME
Streda, 8. apríl, 2020 | Meniny má Albert

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výtvarníka napadli pred pamätníkom komunistického prokurátora (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8

Hodnoť

 

Je tu ešte nejaká šanca,zbaviť sa červeného, bolševického moru a povedľa neho, aj hnedého ????
 

 

velkou chybou "neznej" bolo to, ze sa zakonom nezakazala ucast clenom zlocineckej organizacie vo verejnej sluzbe. To nase "nie sme ako oni" sa nam /nie vsetkym/ skaredo vypomstilo. Nezna, nemala byt nezna.
 
Hodnoť

O tom vytvarnikovi,som doteraz nepočul.O rusinovi,PJEŠČAKOVI je známe,že je to komunisticky masovy vrah,ktory bol ruskym agentom.

Tvrdý normalizátor,člen Biľakovej boľševickej hordy... Učiteľ s.Ivana Gašparoviča.
 
Hodnoť

Skvelá diskusia

Nemám veľmi čo dodať, lebo viacerí diskutéri to vyjadrili za mňa. Problémom radikálnych antikomunistov na Slovensku je, že ich ideológia rozkvitá iba v Bratislave a iných väčších mestách. Vidiek a hladové doliny kašlú na kecy o zlých komunistoch, lebo cítia, že kritikom ide o všetko možné a nie o pochopenie a pomoc v ich situácii. Performeri môžu byť spokojní, dosiahli krásnu odozvu. Úraz sa zahojí a po rokoch budú legendami protikomunistického odboja. A keby toto nestačilo, farba je relatívne lacná a nezničených pamätníkov stále dosť. V ďalšom dooručujem Slavín.
 

 

Ako možno spájať alebo zamieňať symbol boja proti ideológii a režimu potláčajúcim ľudské práva, ktorý stál milióny životov, s pamätníkmi predstaviteľov ďalšej ideológie a režimu potláčajúcich ľudské práva, ktorý tiež stál množstvo nevinných životov?
 
Hodnoť

Zase jedna riadená diskusia !

Diskusné príspevky, v ktorých sa diskutujúci triafa do živého a popisuje legálnosť, normálnosť a opodstatnenosť osadzovania takýchto tabúľ, búst a pod. sú nemilosrdne mazané cenzorom. Povolené sú len príspevky žiariace antikomunizmom, ponechávané sú len "neškodné" obhajoby a útoky na pána umelca.
Aký je rozdiel medzi komunistickou a smetiarskou cenzúrou ????? Žiadny.
.
Proste C E N Z Ú R A !!!!!
.
Mimochodom, rád by som vedel, koľkí z dnešných normovačov a vykladačov, čo je správne a čo je nesprávne, čo sa môže a čo sa nemôže - pred rokom 1989 s kľudným svedomím volili kandidátku Národného
frontu.
.
Kedy zmažú tento príspevok? Dám si tú námahu a budem to sledovať.
.
 

 

Legálnosť?
Je podľa vás normálne takto "LEGÁLNE" oslavovať osoby, čo potláčali práva, slobody iných?
A ak sa nemýlim, šírenie totalitných myšlienok zvrhlého biľakovského režimu je u nás trestné, teda v tomto prípade o legálnosti sa dá leda ak snívať.
Ak máme zákon o nelegálnosti hnutí šíriace totalitu, útočiace na základné práva a slobody, tak verejný činiteľ by mal byť prvý čo ho bude dodržiavať. Nie, napádať niekoho kto poukazuje na to, že oslava takýchto persón je neadekvátna.
Ono sa to týka rovnako "tabúľ" boľševických zločincov ako aj oslavných "pamätných" tabúľ klérofašistov.
V tomto sa tieto ideológie vzácne zhodnú.
Nakoniec každá totalitárna ideológia má svojho "mučeníka".
 
Hodnoť

CHMULOVIA VO VELKOM LIPNÍKU.

Tieto trapnosti vznikajú a budú vznikať dokiaľ si rusko okrem tankov v roku 1990 neodvezie zo sebou eštebácky, komunistický, bolsevický odpad naspäť do ruska. Komunistický prokurátor sa aktívne podielal na komunistickom terore a o skutočnom fungovaní práva nemal ani tušenia.
Je len trapné s prvkami dedinskej politiky ak policajti ochraňujú napr. aj bilakove šialenstvo, ktoré porušuje zákon a v podstate policajti aj bez súdneho rozhodnutia mali ten bilakov pamätník odstrániť.
 
Hodnoť

Za mreze

Pana vandala alebo skor samozvaneho umelca, by som dal zavriet za organizovanie terrorizmu, kedze pretlacal svoje radikalne myslienky tym, ze poskodzoval verejny majetok. A kedze boli dvaja, tak ako organizovana terroristicka skupina. A panovi starostovi dal vyznamenanie, za ochranu verejneho majetku, ked ochranoval budovu voci presile. A ludom danej dedinky podakovanie, ze nezlyncovali terroristov.
Pan starosta by mal iniciovat vyberove konanie na napravu poskodenej veci. A vandal by to mal vsetko zaplatit. To znamena skutocnu opravu a vsetku administrativu spojenu s tym.
 

 

Po prečítaní podobných výlevov ako si vyprodukoval ty stále viac a viac mi je bližšie myšlienka že nežná revolúcia bol omyl,ale nie kvôli revolúcii ,ale kvôli tej nežnosti. Asi by sme tu teraz nemali toľko pohrobkov bývalého totalitného a neľudského režimu vyhovujúcemu len tebe podobným neschopným jedincom . Tú tabuľu by mali nie iba postriekať červenou farbou ,ale tým čo ju nechali vyrobiť a zavesili na verejnú budovu by ju mali otrieskať o hlavu. Aj keď nemám valnú mienku o orgánoch spravodlivosti najmä na východe Slovenska dúfam ,že aspoň za ublíženie na zdraví dostane pán starosta ,to čomu patrí.
 

LEN ĽUDOVÁ SPRAVODLIVOSŤ ?

Ivo4 ... Ty moc šikovný nebudeš.
Veľkozlodejom vedený ficom a jeho bandou sa viac hodí takáto ľudová spravodlivosť ako zobrať lopaty na hlavy komunistov ako doporučil už zomretý herec Filip na demonštrácii v roku 1989 na námestí v bratislave.
Nebodaj chceš aby za zopár komunistických bláznov nejaký blázon zobral kanister s benzínom a o polnoci podpálil celú dedinu veľký lipník.
 
Hodnoť

Veĺký Lipník

nie je jediná dediná dedina kde komunistickým zločincom inštalovali tabuĺu komunistický darmožráči a prokurátor Pješčak nie je jediný komunistický papaláš ktorý pre kariéru, či nebodaj zdravotnú poistku, vraždiť alebo dalí zavraždiť. Dediny kde ich oslavujú, väčšinovou zdedili karmu oslavovaných zločincov.Luboš Lorenz poukazal na zvrátené konanie niektorých samospráv.
 

 

...„Naše dejiny nebudeme falšovať, nebudeme sa za ne hanbiť,“...

Tieto slová vyriekol magister marxisticlo-leninskej filozofie a marxisticko-leninskej estetiky, vtedajší predseda NR SR, Pavol Paška, v roku 2007 po odhalení pamätnej tabule na starej budove NR SR s citátom popredného predstaviteľa kultúry socialistického realizmu, komunistu Vladimíra Mináča, člena ÚV KSČ v rokoch 1968-1989, ktorý bol intelektuálnou oporou "normalizácie" po roku 1968 a odmietol Nežnú revolúciu a jej protagonistov... http://spravy.pravda.sk/domace...

Môžeme sa potom diviť, keď aj dnes, v kdejakej Hornej-Dolnej, arogantne velebia boľševikov osadzovaním pamätných tabúľ a búst? V roku 1989 síce padol komunizmus, ale komunisti vstali z prachu, oprášili sa a začali nám budovať kleptokratický vrajkapitalizmus. Mali by sme tú nežnú čím skôr dokončiť. Ale už nie nežne. Tí boľševici sa za ich minulosť, ale ani za dnešné rozkrádanie našich daní ozaj nehanbia...
 

Tu máš svoj idol

Jediný bolševik si tu ty. Nevynáša rozsudok náhodou sudca? Tak tu netrep nezmysly. Všetky dokumenty z 50 rokov boli skartované!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatné je všetko výplodom pomylených ludí ktorim sa cnie za trafikou lebo ju nedostali.
https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť

 

Pozval starosta na odhalenie tabule aj nejakých potomkov z rodiny Aloisa Jeřábka, obete justičnej vraždy, ktorému prokurátor Pješčak v procese zinscenovanom podľa požiadavky ÚV KSČ vypracoval obžalobu a navrhol trest smrti na výstrahu ďalším nespokojencom?
 
Hodnoť

re: Občania Lipníka

Pravdepodobne viac ako upozorňovanie na morálnu zvrátenosť takých pametníkov ich farbením, následnými súdmi, bitkami a plamennými dikusiami by najviac pomohlo, keba sa našlo aspoň 1000 občanov SR ochotných navštíviť obec Veľký Lipník. Podľa informácií z http://www.velkylipnik.sk/oobc... je to obec z cca 1000 obavteľmi z ktorých je 80% grekokatolíkov a 14% rimskych katolíkov spolu 94% všetkých pbčanov su kresťania, ale ich myslenie a skutky sú uplne rovnaké a farizejské t.j. sú to birmovaný komunisti, chcú slúžiť 1hod. týždne bohu v kostole a 100 hodín mamonu t.j. materiálnym výhodám, ktoré hlásal socializmus. Treba tam usporiadať demonštračný pochod a osloviť hlavne "zbožné" ženy čo to vôbec porodili a vychovali a hlavne pred rodným domom prokurátora a justičného vraha Pješčáka dať jasne najavo čo si o nich zvyšok slovenska myslí. Podobne by bolo treba sa zastaviť aj dôstojného grekokatolíckeho farára Mgr. Ľuboslava Pulščáka http://www.dokostola.sk/farnos... aby sa aj on zapojil do opbjasnenia ako bola ich cirkev prenasledovaná aj vďaka ich "neslávne známym rodákom" Lebo zdá sa že 7 za nič nezodpovedných poslancov na čele so starostom Ing. Peter Labant (nar. 1986). boli vychovaní a formovaní v rodinnách oddaných komunistov.
 
Hodnoť

 

no, mozno dostal nakladacku za to, co mal na tricku :D
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

az ma taketo vulgarne ***** ukazovat co je moralne a co nie ,tak potom nas chran pan boh ... Ten znak co mal na tricku ,kde znevazuje nas statny symbol ,len ukazuje ze je este vacsia spodina ako ten prokurator .. Starosta chranil len majetok obce a co tatam mam byt nech rozhodne sud ...Aby taky uboziak moralizoval narod ,ked mu ide s ust len KO ko T a ***** atd .nema pravo sa hrat na sparvodliveho ..Doporucujem pozriet si cele video neznalym ..obieha to na nete
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8

Najčítanejšie na SME Domov