SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bývalý arcibiskup Sokol naďalej požaduje od časopisu Týždeň 50-tisíc eur (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

Nech zaplatia aj s poriadnymi úrokami!

Už nevinného človeka dosť okydali. Hanba!
 

Mediálne očierňovanie Sokola

vyvrátilo fakty, zistené v dlhodobom vyšetrovaní. Znalecký posudok trvajúci dva roky nakoniec preukázal Sokolovu nevinu.
Chyba bola, že vyšetrovanie trvalo pridlho.
Vyvoláva to pochybnosti nad efektívnosťou práce našich orgánov činných v trestnom konaní.

Médiá sa na nevinnom Sokolovi za tie dva roky poriadne "vyřádili".
Niet dostatočného ospravedlnenia, ktoré by stačilo na zadosťučinenie.
Hanba podlým ohováračom pána arcibiskupa Sokola.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Sokol je čistý čo sa týka ŠTB

s istotou tvrdím, že s nimi nespolupracoval. Na jeho fare v Seredi sa stretávali viacerí, čo pracovali v podzemnej Cirkvi a nikdy sa nič odtiaľ nevynieslo. Naopak ŠTB Sokola nejaký čas sledovala. Mysleli si že je tajný biskup.
 

 

Tvrdit s istotou, ze Sokol z STB nespolupracoval moze but uplny hlupak alebo palteny troll.
.
Sokol bol klucova postava, cez ktoru komunisticky rezim ovladal RKC na Slovenksu.
.
Vsak to dokonca o sam priznal, ked tvrdil, ze sa s nimi spolcoval udajne preto, aby ziskal drobne ustupky pre cirkev.
.
Je kolaboracia s byvalim rezimom je NEPOPIERATELNA.
Tato hamba, ako aj ta, ze aj po pade rezimu ostal vrchnym predstavitelom cirkvi sa neda zakryt takymito nehoraznymi klamstvami.
Loz ma kratke nohy.
 

Pán arcibiskup Sokol pracoval

veľmi intenzívne v podzemnej Cirkvi po celý čas trvania komunistického režimu. Tam sa dostal k množstvu informácii o aktivitách podzemnej Cirkvi. Napriek tomu sa k Štb ž i a d n a z týchto jeho informácii až do pádu komunistického režimu n e d o s t a l a!!!
Keby bol s nimi spolupracoval, asi by im bol nejakú zo svojich informácií občas pohodil, nemyslíš?
Alebo ako s nimi spolupracoval, keď im nijako nepomohol, ale pre Cirkev bol aj v ťažkých komunistických časoch veľmi užitočný?
Nevieš o tom, že pri sviečkovej demonštrácii v deň Bratislavského Veľkého piatku bola jedna z požiadaviek veriacich, aby Korec a Sokol dostali biskupstvá??? Obaja boli komunistickým štátom prenasledovaní. Ľudia to videli na vlastné oči.
 

 

nechcu si pripustit, že msgr. sokol sa s nimi zrejme hral. "priznal" im zrejme, že sa zjedla oriešková bonboniera , ale očividne zatlkol podstatu. tak skratka mal pokoj sa oni na to nedošli. rozumné.
 

Doteraz nikto nedokázal

ani len tú orieškovú bonboniéru. A to si ho mediálni aktivisti preklepali poriadne. Anti-Sokol mediálne ťaženie trvalo dlho, bolo tvrdé, falošné a neľútostné.
 

Sokol bol od štb prenasledovaný

Sokol bol od štb prenasledovaný,
dokonca bol na neho spáchaný aj atentát, fingovaný ako autohavária. Sokol bol veľmi vážne zranený, ale nakoniec sa vyliečil. Zahynula jeho spolujazdkyňa, staršia dôchodkyňa pani Mária Hanzelová, ktorá zomrela krátko po prijatí do nemocnice.
 

 

čo sa babe zachcelo, to sa babe prisnilo?... Samozrejme, že z kuchyne ŠtB i takéto recepty vznikali, i keď bežne skôr dokázali podobné autonehody zneužiť na následné vydieranie či ako vinníkov či len ako účastníkov. Tak len či máš dôkaz na to, aby takto len nevznikali klamlivé legendy. Nijaké archívy a ani dobový svedkovia o tom nevypovedali, naopak záhadne sa spis o nehode stratil pred lehotou povinnej archivácie min. vnútra.

Priznám sa, Sokolovi som neuveril mnohé okolo jeho vzťahu s ŠtB a ešte viac okolo finančných machinácií v postkomunsitickej dobe. Môj názor však nie je nijak dôležitý, dôležitá je pravda a tú vie sám on.
I dobre viem, a viem sa vcítiť, že priama konfrontácia s komunistickou mocou nebola jednoduchá, nie každý dokázal sa vyrovnať bez kompromisov, dnes v slobodne neprijateľných. Tí, ktorí to dokázali, zaslúžia obdiv, tí čo úplne zlyhali, iste opak. No tých, čo bojovali s nie úplne čistým štítom, bolo pomerne veľa. No nemusia byť hanení, majú môj rešpekt. Ale Sokol práve s pôsobením aj po N89 ma skôr presvedčil, že nie. No nemám problém s tým, že sa mýlim, to by som bol naopak rád. A tu naozaj nejde iba o jeho vzťah k Slovenskému štátu ako sa skúšajú nahovoriť niektorí v diskusii, hneď tu vedľa Alica.

Nech jeho úmysly napr. okolo financovania boli akokoľvek dobré, no sú sprevádzané neprijateľnými netransparentnými machináciami. Neprijateľnými u verejných činiteľov, prečo by naopak mala byť tolerancia u cirkevnej hierchie, nech aj motivácia osobného prospechu nebola?
 

Sokolove skutočné hriechy

Sokolove skutočné hriechy pre ktoré je okydávaný vo všetkých médiách a sú naňho publikované ohovárania a vymýšľané osočovania:

1) Osobne sa zúčastnil na krste knihy "Dejiny Slovenska a Slovákov" - autor knihy nie je súčasnámafiafriendly.

2) Slúžil sv.omšu za dušu prezidenta Jozefa Tisa.

Odkedy sa dopustil týchto dvoch "hriechov", okamžite sa spustilo naňho neuveriteľné kydanie v médiách.
Pred ich spáchaním mal pokoj a nevadil nikomu.
 

 

1, vtedy ked sa krstilo nebol mafiafriendly
2, omša sa može služit za kohokolvek dušu, tiso nie je výnimkou.
 

omša sa može služit za kohokolvek dušu

Ale Sokolovi sa slúženie omše za nášho justičnou vraždou zabitého pána prezidenta Dr. Tisu nevyplatilo.
To, čo spravili hneď následne médiá s ničením jeho dobrého mena, by málokto ustál. Aj pre silného človeka by to bol krutý útok na psychiku.
Pán arcibikup našiel v sebe dosť síl, aby vyvrátil postupne všetky nespravodlivé obvinenia. Som šťastný, že sa mu to podarilo.
V podvedomí povrchných ľudí napriek statočnosti pána acibiskupa Sokola už zostane jeho meno nespravodlivo pošpinené, napriek pravde a nezmyselnosti obvinení. To je špina, ktorú po sebe zanechávajú nespravodlivé klebety. Sú tí podlí ohovárači naozaj takí otrlí, že ich netrápi svedomie?
 

"Dejiny Slovenska a Slovákov"

Autor knihy "Dejiny Slovenska a Slovákov" nikdy nebol mafiafriendly.
V knihe iba zaznamenal udalosti a dátumy zo slovenských dejín.
Kniha je nestranná, nefandí komunistickému, ale ani žiadnemu inému videniu dejín.
Toto je asi hlavná "chyba" tejto knihy, že nefandí komunistickému videniu dejín.
Nefandí žiadnej ideológii.
Už sama štruktúra obsahu knihy to vylučuje.
Je písaná štýlom:
dátum - udalosť
dátum - udalosť
dátum - udalosť
atď.
Udalosti iba zaznamenáva, vôbec ich nehodnotí.
Práve preto bola navrhnutá pre školy ako vhodná pomôcka pre učiteľov dejepisu a histórie.

Vtedy sa proti knižke zdvihla búrlivá anti-kampaň. Zúrivcom zrejme prekážalo, že autor prednáša históriu na zahraničných univerzitách, nevyštudoval za komunistov v ČSSR, ale v zahraničí, ani nie je zamestnancom neomarxixtickej SAV.

Proti obsahu knihy nebolo čo namietať. Ale autor knihy leží marxistickým aj neomarxistickým pseudohistorikom v žalúdku.
 

Ešte prezradil tajomstvo

o ktorom sa nepatrí dodnes hovoriť. Že za Slovenského štátu bol vysoký hospodársky rast 50% za 5 rokov a že bol dostatok potravín. Čechoslovakistom a komunistom to nevyhovuje.
 

 

Co si ochotny stavit na pravdivost tvrdenia ze bol dostatok potravin?
 

Ja som ochotný

Informácie mám síce iba od mojej babky, ktorá často rozprávala ako za prvej Slovenskej republiky ľudia pašovali zo Slovenska potraviny do Maďarska a do Rakúska. Tam bol cez vojnu hlad, u nás mali ľudia čo jesť. Od nej viem aj básničku, za komunistov by určite vyhrala súťaž O zlatú mrežu:

"Keď sme mali Tisu,
mali sme halušiek plnú misu.
Teraz máme Stalina,
zmizla nám všetka slanina."

Také básničky - ľudová tvorivosť, nevznikajú len tak. Je to skúsenosť celej generácie
 

 

"Tiso, Tuka, kde je naša múka?"
To som zasa počul ja, lebo od roku 1941 sa objavovali problémy so zásobovaním základnými potravinami, boli zavedené odberné lístky a v roku 1943 to už vypuklo naplno, keď aj hlásenia okresných náčelníkov HG hovoria, že ľudia si prakticky všetko kupujú na čiernom trhu, ktorý zásobovali skorumpovaní úradníci napr. z Obilnej spoločnosti (inštitúcia asi tak mocná a príťažlivá, ako po revolúcii FNM).
Problém s potravinami nebol len pre všadeprítomné rozkrádanie, kšefty, robenie nadmerných zásob roľníkmi a zásobovanie armády, ale aj tým, že Nemci Slovensko systematicky vykupovali. Mimochodom, dneska nik nehovorí o tom, že prakticky všetky priemyselné podniky, poisťovne a banky (napr. SNB zo 40%) boli pod kontrolou nemeckého kapitálu. Všetky zbrojovky a strojárne na 100% ovládala DM Werke.
Čiže: na Slovensku bola relatívne lepšia situácia ako v okolí, ale bola to skôr zhoda náhod a rozumná politika ľudí, ktorí v žiadnom prípade neboli ľudáci, ako blahodárne pôsobenie HSĽS.
 

re:Na Slovensku bola lepšia situác

Sám priznávaš, že na maličkom a novovzniknutom Slovensku, ktoré vzniklo dá sa povedať úplne "na kolene" a ekonomicky prakticky z ničoho, dokonca krátko pred vznikom zúrivej svetovej vojny a trvalo iba šesť rokov, bola lepšia ekonomická situácia ako vo všetkých okolitých krajinách.

Príčinu vidíš v "zhode náhod", len aby si nemusel priznať, že to bolo vďaka tomu, že sme mali na Slovensku vládu zložená z čestných a neskorumpovaných ľudí a čestného, múdreho a nebojácneho Pána Prezidenta.
 

 

Pri Machovi, ktory orodoval za komunistov a specialne Tukovi by som o absencii korupcie mohol velmi uspesne pochybovat. Navyse tu boli ludia bratia Moravkovci, Koso, Vasek..tito si nabalovali vacky hlavne na arizacii, aj s celym UHU. Pani ministri Fritz a Medricky, co brali uplatky za "Hospodarskych Zidov" rovno do vacku. Ludia, kotri boli trocha rozhladenejsi a hlavne mali viac ako 30 rokov a nebyvali kdesi na valali dobre vedeli co sa v tom rezime deje.
Totalnym ludskym odpadom bol Karol Murgas, prvy slovensky velvyslanec v Chorvatsku. V Zahrebe sa ozieral, odmietal respektovat MZ a Tuka ho odvolal az ked sa sami Chorvati stazovali (pobil sa v krcme s mladymi Ustasovcami a vykrikoval po nich ze zakial Slovaci prelievaju krv v Rusku, oni sedia na zadku, co bolo specialne od gardistickeho funkcionara specialne pikantne)
A teraz k tym okolitym krajinam: Slovesky "hospodarsky zazrak" sa neudial vdaka ludom z prostredia HSLS, ale napriek nim. Ze Tiso dal do klcovych funkcii prakticky svojich ideovych nepriatelov (cechoslovakista Karvas napr.) a dal im do istej miery aj volnu ruku svedci o jeho inteligencii a nejakom statnickom cite, ktory nepopieram. ALE: arizacia bola ekonomickou katastrofou - 60% podnikov do roku 1944 zaniklo, lebo ich novy majitelia prakticky vytunelovali. Zamestnanost bola vysoka vdaka vojnovej konjunkture a 100 000 Slovakom co robili "V Rajchu." Nemcami vlastnene podniky samozrejme vyrabali bez ohladu na potreby Slovakov a teda sa uz v roku 1942 ukazoval nedostatok spotrebneho tovaru, napr. podrazok na topanky (to sa moze dnes zdat smiesne, ale vtedy nebolo). Okolo nas bola Nemecka risa, kotra uz v roku 1938 bola na pokraji hospodarskeho krachu, potom okupovane Polsko, Protektorat a Madarsko - to prispevalo k nemeckemu vojnovemu usilu neporovnatelne viac ako Slovensko, takze neviem s kym chces porovnavat.
Na zaver v skratke: Tiso mal podla mna dostat dozivotie nie povraz, Mach mal visiet, Tuka bol vlastizradca par excellance (co doteraz hovori napr. Imrich Kruzliak, predpokladam ze vies o koho ide), Slovenska republika 1939-1945 bola z nudze cnost a jej rezim bola diktatra slovenskeho typu t.j. viac ako na terore zalozena na rodinkarstve, kamardsvhaftoch a korupcii.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Domov