SME
Piatok, 10. apríl, 2020 | Meniny má Igor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sobotný antifašistický pochod v Bratislave zmenil trasu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Aj mne sa už zdá, že sa so slovom fašizmus začína narábať veľmi ľahkovážne.
Mám pocit, že každý, kto má iný názor, aký sa páči slniečkársko-pravicovej company je automaticky fašista.
 

 

Píše človek s nickom miro88 :D
 

Ako keby 1189 bolo na tom lepšie

 

To Miro 88 moze byt datum narodenia :))))
 

 

Nie, nemas pravdu. Fasista je kazdy, kto je fasista, kto zastava fasisticke nazory.
.
Co znamena to 88 v tvojom nicku?
.
Na Slovensku sa velmi lahkovazne operuje s pojmom slnieckar. Kazdy, kto si nedovoli zdielat nazory fasistickej lobby, je automaticky oznaceny za slnieckara.
 

Rozdiel je však

v tom, že ak je niekto označený za fašistu, je obvinený z propagácie hnutí smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd (§198 Tr. zákona, §198a TZ, §261 TZ), kdežto označenie "slniečkár" nemá nijakú súvislosť s Trestným zákonom, lebo slniečkárstvo nie je trestným činom. Takže - je ľahké niekoho onálepkovať pojmom "fašista", lebo už sa to s ním nesie, napriek tomu, že fašizmus je mŕtva ideológia. Na znemožnenie protivníka to však stačí.
 

 

Nesuhlasim. Zastavat fasiticke nazory a verejne propagovat fasizmus, to su dve rozne veci. Len to druhe je trestne.
.
Oznacit fasistu za fasistu na zaklade jeho nazorov je plne legitimne.
.
Fašizmus bohužial nie je mrtva ideologia, a zrejme ani nikdy nebude. Tento druh kognitívnych omylov tu s nami ešte pobudne veľmi dlho.
 

Nesúhlasím.

"Označiť fašistu za fašistu na základe jeho názorov je plne legitímne". Názory koľkých zajtra pochodujúcich poznáš tak, že ich dokážeš označiť (onálepkovať) za fašistov?
 

 

Rozmýšľam, čo by asi tak nefašista mohol robiť v zajtrajšom fašistickom pochode... máš na mysli nejakých nasadených SISkárov, alebo koho konkrétne?
 

myslím tých 8000 ľudí, ktorí tam boli

minulý rok. Všetci to boli fašisti?
 

 

To sa pytam ja teba, co tam robili ti, co neboli fasisti?
 

Aha, už tomu rozumiem!!!!

No predstav si, že nefašistami boli všetci a demonštrovali proti islamizácii Európy!
 

 

Aha, už rozumiem. Zaujímavé, že ty poznáš presne všetkých 8000 ľudí a vieš, že ani jeden z nich nebol fašista :-) A žiaden z nich nehádzal kamene na Hlavnej stanici, že?
.
Téma údajnej "islamizácie Európy" je jedna z tém, ktorou súčasní fašisti klamú ľudí. Typický slovenský fašista verí tomu, že niečo také prebieha, že to to dokonca riadia z Bruselu na príkaz Merkelovej.
.
Nejaké informácie o utečeneckej kríze, dublinskom systéme, ženevskom dohovore a rozhodovacích procesoch v EÚ, to presahuje kapacity slovenského fašistu. Ono sa to potom demonštruje a demoluje, s takou hlavou plnou hoaxov...
 

Fíha a ja

som si myslel, že konšpirácie sú to, z čoho taký ako ty obviňujete druhých. A tu ho máš. Máme tu predložené, čomu údajne verí slovenský fašista. Kto by si to pomyslel? Totiž, ten pochod ste za pochod fašistov označili vy - ty a tebe podobní (Havran, Kepplová atď.) Ale nevadí, žite s tým, presviedčajte o tom druhých, nálepkujte fašizmom každého, kto Vám nevyhovuje. Podajte trestné oznámenia na ľudí, ktorí budú zajtra pochodovať, veď to budú všetko fašisti. A k tým kameňom - som sa zasmial. Bude to rovnaké ako "zmarený cyklozjazd Filipa Polca", ľuďmi, ktorí nemali s Kotlebovou demonštráciou nič spoločné. Nejakí Česi, ktorí zablúdili v meste a policajti ich pri snahe ísť smerom k Dunaju nahnali naspäť na spodnú časť cyklozjazdu. Pravdepodobne úmyselne, aby sa to dalo vyhodnotiť ako demolovanie, ničenie.
 

 

Akú konšpiráciu máš na mysli? Ten tvoj záver o tom, že to vlastne zorganizovali policajti? Som sa dobre zasmial.
.
Tak ako to je s tou islamizáciou, čomu vlastne štandardný slovenský fašista verí?
.
Hm, zaujalo ma najmä to, ako rýchlo dokážete zaprieť svojich vlastných ľudí. Keď ich polícia chytí, tak odrazu s vami nemajú nič spoločné. Aké odvážne a solidárne.
 
Hodnoť

Je zaujímavé, že

nikomu nevadí "rozpútavať nenávistné nálady v našej spoločnosti" pokiaľ sa týka legálnej, demokraticky zostavenej a zvolenej vlády SR. Tam je rozpútavaná nenávisť prakticky denne za výdatnej pomoci slovenských médií.
.
Som zvedavý, ako rýchlo ma inkvizítor stihne vymazať. Je presne 12:13.
 

 

Zaujímavé, prečo si myslíš, že by tvoj príspevok mal porušovať kódex diskutujúceho?
 
Hodnoť

nenávisť je dobrá

keď je to nenávisť k fašizmu.
Dobre tomu rozumiem?
 

tam je totalne nenavist hlavne medzi...

...ficovcami vs Co. matovic and sulik. Takze mi povedz, kto su - podla tvojej teorie - vlastne z nich vasci fasisti.....
To zakliate slovicko "fasiznus" sa stalo pre nasich kaviarenských drizdacov "fetismom" - kto ho viac pouziva a bije na "poplach" - ten dnes "jede".....
 

Nenavist sirite Vy

Fasismuz je pomerne presne zadefinovany na rozdiel od Vasho zakliateho slovicka-fetisu "slnieckar" na co som inak mimoriadne hrdy, ked ma tak niekto oznaci, pretoze nemam rad tmarov, ktori nemaju radi ludi. Ten kto popiera holokoaust je fasista. Cotleba ho popiera tak nim je, ci sa Vam to paci alebo nie, aj ked Vam rozprava nieco ine. Pozdravujem vsetkych krcmovych typov -myslitelov :)
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Domov