Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Učitelia budú v piatok protestovať, v septembri je možný aj štrajk (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem ci pocas prazdnin to bude mat nejaky zmysel ale tak uvidime co z toho nakoniec bude.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

uvidi sa ale uz to nejako moc prehanaju s tymi strajkami
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V pondelok pred Bonaparte učitelia

Preboha učitelia Vám ešte nedochádza ,že s Vami orú ako s myšami ?
Prečo masívne neprídete AJ v pondelok o 17,00 hod. na Nám.SNP a potom stupajte spolu s namik Bonaparte !

Tam vás hlavne potrebujeme !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

choďte sa zajtra pozrieť pri školu

na akých autách prídu tí chudáci učitelia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...trauma z detstva?

Lebo na tebe sa musela slovenčinárka riadne vyšantiť. Prípadne nad tebou zlomila palicu, ako nad beznádejným prípadom, keď si v nadpise svojho príspevku netrafil predložku ani koncovku v slove škola...

Problematika platov učiteľov má trochu širší rozmer, ako si ty vieš čo i len predstaviť a týka sa to aj teba. Ak štát nezaplatí dostatočne učiteľov, tak len málo kvalitných kvalifikovaných pedagógov sa zamestná v školstve.

Ak decká na školách nebudú učiť tí najlepší, ale priemerní až podpriemerní učitelia (an bloc), tak nám vyrastú hlúpe generácie (možno aj tvoje deti k takej generácii budú patriť), ktoré budú dobré akurát tak k montážnym linkám v automobilkách.

Bohatí a vplyvní sa o vzdelanie svojich detí postarajú na súkromných, príp. zahraničných školách. Takto ohlúpnutému národu bude potom ľahšie ťahať pred voľbami medové motúzy popod nos a k moci sa dostanú zase len tí, ktorí nemajú chrbticu a svedomie.

Tí vyžerú slušným pracujúcim ľuďom zo štátneho válova to čo by inak dostali v službách štátu a sociálnom zabezpečení. Národu s prázdnou hlavou tak zostane aj prázdna huba, ktorou budú tliachať prázdne závistlivé reči po internete, ktorý si ešte chvalabohu môže dovoliť mesačne platiť, aj keď napr. 2 miliónovom Estónsku ho majú dávno zadarmo všetci...

...počkaj...

,,,ale veď vlastne toto sa už deje!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máme stále menej detí

a stále viac učiteľov. Pri tomto trende pripadne časom na 1 dieťa 5-6 učiteľov. Predpokladám, že rodičia mu potom vyberú iba tých najkvalitnejších.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tento Váš argument nemožno doložiť, v dnešnej dobe môžeme počet učiteľov na žiaka len hádať. Údaje eurostatu ukazujú, že sme niekde v strede v štatistike učiteľ/žiaci. Je však otázne ako sme na tom, ak porovnáme počet asistentov učiteľa, psychológov a špeciálnych pedagógov. Rovnako je otázne, ako štatistiky zohľadňujú čiastočné úväzky riaditeľov, zástupcov a často aj katechétov alebo trénerov, ktorí paralelne učia telesnú výchovu. Faktom je, že školstvo nemáme ako prioritu. Klesajúci demografický vývoj, ktorým argumentujete by mal práve byť argumentom pre vzdelanostnú ekonomiku - investície do školstva a vedy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ty

"PRI skolu". este to zabi spojenim "keby budem"... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Teraz je to skutočne veľmi málo

Prisľúbený príplatok
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aký je prísľub zo strany učiteľov?

Prísľub zo strany vlády je známy. Je to skutočne veľmi maličká finančná čiastka. Nemôže stačiť na to, aby vysokoškolsky vzdelaní odborníci mohli byť spokojní so svojím platom. Mali by však aj toto vnímať ako istý
"posun dopredu", lebo nie sú jediní, ktorí potrebujú zlepšenie svojej finančnej situácie vzhľadom na charakter a množstvo práce dôležitej pre spoločnosť.

Učitelia môžu (aj musia) pokračovať v nastoľovaní požiadaviek v ďalšej časovej etape, ale tak, že budú dávať najavo záujem o riešenie nielen finančných, ale aj iných problémov v školstve. Musia dať i verejnosti najavo, že vidia, kde sú problémy, vedia, ako ich treba riešiť a vedia, aké úlohy v školstve budú prijímať oni sami v záujme zmien v ňom k lepšiemu stavu. Toto sa, samozrejme, nedá riešiť na ulici. Verejnosť ešte nevidela a nepočula učiteľov v niektorom médiu diskutovať v kolektíve, v skupine učiteľov
z rôznych druhov škôl a stupňov vzdelávania, ktorí by spolu s ďalšími odborníkmi z oblasti vzdelávania hľadali - v názorovej konfrontácii - riešenia, ako zlepšiť situáciu v školstve, lebo úroveň vzdelávania badateľne klesá z roka na rok, potvrdzujú to i medzinárodné porovnávania (nie sú to teda len tvrdenia "neprajníkov").

Ale treba si uvedomiť aj toto: usmerňovať v súčasných pomeroch ( spoločenských, školských, rodinných - žiaduca je hlbšia analýza ich vplyvu na školstvo) súčasnú školopovinnú mládež, to si vyžaduje nesmierne úsilie, sebaovládanie, vynachádzavosť. To je "drina". Dôvod na rešpekt. Súčasní učitelia to veru nemajú ľahké. Chvála všetkým tým, ktorí zotrvávajú na školách. Nech si počas prázdnin poriadne odpočinú. (Ale najskôr si budú mnohí brigádnicky vylepšovať finančnú situáciu.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jedna malá otázočka na učiteľov

Stále hovoria o proteste a to že sa im nepáči, že zvyšovanie je také, aké je. Nejdem riešiť či to majú dostať či nie. Živoriť človek nemá to je pravda ako hrom. Ale taká malá poznámočka. Počas protestov sa Vás zastal aj technický sektor a ostatná pracovná časť škôl. O nich sa už nehovorí pri zvyšovaní platov. Stáli za učiteľmi, ale nejak sa mi nevidí, že by v článkoch a vyjadreniach ste ich nejako podporovali. Nemyslíte si, že by ste mali zaujať aj k týmto ľuďom stanovisko, a že zvyšovanie platov aj keď je aké je nehodnotí aj ostatných pracovníkov? Alebo je pre Vás dobrá len podpora a na ostatných sa nehľadím? ďakujem za nejaké normálne vyjadrenie sa k tomu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

škola zateplená za týždeň

učitelia sa musia učiť podnikať, musia ich viesť "podnikatelia" ktorí dokážu pracovať s 50% rentabilitou..

http://www.uvo.gov.sk/vyhladav...

..a zarobené na cestu okolo sveta
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov