SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ministerstvo zdravotníctva stále nevie, kedy sa tento rok dofinancuje systém (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Poctiví hlupáci a zlodeji

A čo keby vyhlásili mnohé zmluvy medzi nemocnicami a dodávateľmi za zmluvy v rozpore s dobrými mravmi a teda za neplatné a zároveň by súd nariadil exekúciu majetku pokiaľ došlo k plneniu a aktérov z oboch strán dali do basy?

Prečo sa má rozkrádanie možno v rozsahu 1,5 mld ročne financovať zo zvýšených odvodov a teda daní?

Prečo už nie je zmena Ústavy a jedna zdravotná poisťovňa, poprípade poisťovne bez zisku?

Tie nekonečné diskusie v parlamente bez toho aby bol vôbec nejaký výsledok najlepšie zhodnotili dvaja poslanci:

pani Nicolsonová a pán Blaha:

http://www.glob.sk/kalinak-to-...

“Milý pán Kaliňák, pred chvíľou som sa vrátila zo svadby, kde som sobášila veľmi milých ľudí. Napriek tomu, že išlo o ich veľký deň, hovorilo sa tam o vás,” začala svoj prejav liberálka ilustráciou toho, že kauzy ministra vnútra sú na Slovensku témou číslo 1. Podľa nej sa o tom rozpráva všade – u zubára, v MHD, v taxíkoch či na uliciach.

Ste hanba tejto krajiny, odkázala Kaliňákovi
“Viete vy vôbec, pán Kaliňák, čo o vás ľudia hovoria? Hovoria o vás, že ste hanba tejto krajiny, hovoria o vás ako o mafiánovi, ako o podvodníkovi,” pokračovala tvrdšími slovami.

Tvrdí, že Kaliňák vytvoril bezprávie: “Úplne vulgárne ste popreli zásadu “padni komu padni” a to, že pred zákonom sme si všetci rovní. Tam dole tí ľudia nemôžu. Vy, áno. Váš Bašternák áno a všetci vaši ľudia môžu tiež. Kradnúť, podvádzať, tunelovať.”

. “Robíte z ľudí hlupákov. Kradnete im ich krajinu. Vyháňate ich deti za hranice a nútite ich volať po defenestrácii. Pán Kaliňák, ste hanba tejto krajiny.” hromžila, pričom si vyslúžila potlesk svojich kolegov z opozície.

poslanec Blaha:

Patetické a trápne, tvrdí Blaha
Na Nicholsonovú následne reagoval Blaha. “Toto bolo tak strašne patetické a trápne, pani kolegyňa. Vy ste podpredsedníčka Národnej rady? Toto sa nehanbíte za tento výkon?” pýtal sa a kritizoval, že mala za asistenta podvodníka a ona nemá žiadne vzdelanie.

“A potom takto vyzerajú aj tie prejavy bez akéhokoľvek základu, bez ničoho. Nedospelé, detinské. Bahno, absolútne bahno,” farbisto opísal jej prejav.

poslaňkyňa Nicolsonová:

Podpredsedníčka parlamentu sa ohradila voči Blahovým tvrdeniam. Uznala, že nemá vysokú školu, no priznáva “to na rozdiel od pána Kaliňáka a jeho majetkového priznania otvorene a vždy a neustále aj v životopise.” Na záver mala pre koaličného poslanca jednoznačný odkaz. “A pán Blaha, ja radšej budem poctivým hlupákom ako zlodejom.”
 


Najčítanejšie na SME Domov