SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Za prieťahy v kauze Cervanová mohla aj šéfka Ústavného súdu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť

 

Ja sa ani nedivím tým sudcom, že v tomto prípade nechceli rozhodovať. Keď si prečítam knihu P.Tótha o tejto kauze, tak som presvedčený, že obžalovaní ten skutok spáchali. A keď si spomeniem na ich obhajobu v médiách, nátlak na svedkov, nemožnosť, aby hlavná svedkyňa odišla zo splavu pri Žarnovici do BA a ráno bola naspäť v stane a výsledky detektoru lži u piatich obvinených, tak si myslím, že sú nevinní. A teraz čo taký sudca, ktorý má trestať?
 

In dubio pro reo

Socialistické súdnictvo fungovalo aj straníckych linkách.Spravodlivosť ,ako aj dnes ,až na druhom mieste.
 

sudcovia sú štát v štáte

je to skupina ľudí, ktorí majú privilégia a pokladajú sami seba za nadľudí, ktorí sú nedotknuteľní
 

 

Škoda že vrahovia nedostali trest smrti, dnes by nám tu neotravovali vzduch zvratkami o svojej nevine.
 

...

a vy viete kto sú vrahovia? v tomto spolitizovanom procese? neverím týmto súdom ani slovo. Už len taká obyčajná motivácia - my vysvetlí niekto, prečo aj keď už mali odsedené mali nonstop títo 6-7dmi nonstop potrebu obnovovať proces a dovolávať sa svojej neviny? prečo ? mali odsedené svoje - nikto by sa už k tomu nevracal a oni just stále sa domáhali očistenia, uznania neviny a oni tí postsocialistickí sudcovia pokračujúc v línii im furt nakladali
 

Stále ešte žije

niekto kto za to bol zodpovedný a preto sudcovia bez ďalšieho dokazovania podľa starých spisov obvinených znova odsúdili. Smutné. Je to komunistická mafia.
 

 

Je nepochybné, že vrahovia sú presne tí istí, ktorých súd odsúdil.
Aký spolitizovaný súd? Veď to boli práve rodičia týchto vrahov, ktorí boli vysokopostavení komunistickí funkcionári. Ak to bolo spolitizované tak v prospech vrahov a preto neodvisli na šibenici, hoci by inak zaslúžene odvisnúť mali.
 

Nuž

Najvyšší Súd ČSFR našiel až 72 pochybení súdu, ktorý ich odsúdil – takže celkom nepochybné to nie je.
No a pokiaľ ide o vysokopostavených rodičov, tak napríklad bývalý riaditeľ Cestných stavieb Nitra Michal Andrášik v čase odvolacieho konania v apríli 1983 už robil obyčajného kuriča.
 

 

Vie niekto z vás aj konkrétne co robili v tých časoch rodičia siedmych odsúdených alebo aj po 40tYch rokoch opakujete komunistickú propagandu rozšírenú aby " sa to páčilo ľudom"....a bez toho aby ste reálne vedeli co ktorí z rodičov nitranov robil???
 

v knihe

P.Tótha je pomerne podrobne popísané čo vystrájal tento zapráskaný komunista - normalizátor, okrem iného písal anonymné listy, vyhrážal sa svedkom,... Mimochodom aj odsúdený Milan Andrašík bol príslušníkom Komunistickej strany
 

 

Procesné pochybenia ma nezaujímajú, tie sa vyskytujú takmer v každom procese... zaujímajú ma fakty. A faktom je, že vrahom nedali trest smrti iba kvôli ich komunistickým rodičom.
 

A zas vedľa!

Tresty smrti nepadli preto, lebo neboli žiadne relevantné fyzické dôkazy, ani svedectvá. (korunná svedkyňa aj dvaja obžalovaní odvolali svoje usvedčujúce výpovede a traja obžalovaní sa nikdy nepriznali)
Jediné čo mali bolo svedectvo Lachmana (ktorého držali za gule) a Brázdu (ktorý ale už javil známky duševnej choroby – dovolával sa svedectiev Fidela Castra a Muammara al-Kaddáfího)
Komunistické pozadie obžalovaných už bolo eliminované (napr. najvplyvnejší z nich Michal Andrášik už pracoval v kotolni)
 

k tomu

je ti potrebné zopakovať, že Andrášik st. bol starý komunista - normalizátor, okrem iného písal anonymné listy, vyhrážal sa svedkom, navštevoval veliteľstvo sovietskych okupačných vojsk...... Mimochodom aj jeho odsúdený syn Milan Andrašík bol príslušníkom Komunistickej strany, nuž ale to všetko je podrobne popísané v knihe Kauza Cervanová, takže si to naštuduj nech sa ti otvoria oči
 

Ale no ták!

Veď aj tí, ktorí viedli vyšetrovanie, aj tí ktorí ich vyšetrovali a aj tí ktorí ich súdili a odsúdili boli komunisti a väčšina z nich aj Štb-áci.
 

no

tu nešlo o stíhanie "vnútorných nepriateľov" režimu, disidentov, ale o znásilnenie
a vraždu, a vraždil aj komunista
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

už prestaň

tárať sprostosti
 

Už si spokojný?

Neporušil!
 

Áno super, patríš do Severnej Kórei

Nestráviteľný guľáš uvarený z nezmyslov nazhromaždených v obrovskom množstve získaných psychickým a fyzickým týraním nevinných ľudí a z ktorého čerpali pre svoju bibliu tí čo ho dávali dokopy a podhodili Tóthovi nemá nijakú hodnotu. Nemá nič spoločné so skutočným zisťovaním pravdy. Tento guláš je vhodný len na super grc slovenskej spravodlivosti, ktorá ho zožrala aj s chlpmi a uzavrela prípad s rukojemníkmi. Súhlasiť sa dá len s tým, že slovenský vzduch je týmto prípadom naozaj zasmradený. Určite to nie je koniec.
 

Menili vypovede pred sudom

a kriva vypoved a zavadzanie je trestne. Ma byt ticho ak chce ale klamat nesmie.

Co sa mna tyka tak su aj skutocne nevinni ludia ale to ej prpblem ze sudne konanai sa budu nahravat zvukovo ale nevdeno preco nei aj videa.
A sucasne ej prpblem ze mame statnych zamestanacov ako sudcov teda nie nahodne nesrtale obcianske poroty ako v USA.

Neni teda ani sud, a ani sudny postup.
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie na SME Domov