SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vedci nechcú, aby prišla SAV o vyše milióna eur zo svojho rozpočtu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

netransparentná SAV

tie vyplakávania vedátorov zo SAV sú smiešne, veď tam rozdávajú pracovné zmluvy bez výberových konaní na miesta vedeckých pracovníkov... o tom prečo mlčia??? zabúdajú, že sú inštitúcia platená z peňazí daňových poplatníkov, nie súkromná firma, nech sa nad sebou tí nekritickí prestarnutí funkcionári SAV zamyslia, veď na niektorých ústavoch je vekový priemer viac ako 50 rokov a držia tam 80-ročných ľudí!!! a na to majú peniaze, aby si mohli držať tých bývalých normalizátorov, ktorí si robia cestovné kancelárie z vedeckých grantov - viď Historický ústav SAV, ktorého pracovníci sa fotia na Facebook z reštaurácií a píšu si k tomu, že "Moja pracovná náplň", čo sú toto za pomery...
 
Hodnoť

A čo tak SAV-ku zrušiť?

Načo nám je veda, veď väčšina šikovných vedcov sa už uplatnila v zahraničí, šikovní študenti utekajú už priamo zo škôl, lebo by sa ako doktoranti ani neuživili a zopár tích čo zostali, si svoj výskum urobia doma, v garáži a patentové podanie zvládne i domáce PC, keď už "starého psa novím kúskom nenaučíš". Veď ako montážna dielňa Európy, s nejakým, európsky hlboko podpriemerným platom pre našich prácechtivých občanov, naša krajina korupciou rozožratá, snáď ani vedu a výskum nepotrebuje. Všetkým by sa nám však uľavilo keby zopár potentátov, ktorí ešte včera mali plné ústa dôležitosti podpory vedy a výskumu, dostali riadne po papuli. Srandu si robte z čertíka na gumičke pokiaľ i ten vám oko nevybije !
 
Hodnoť

 

Keby ste prišli z článkom, že vedci chcú aby SAV prišla o 1 mil. EUR mohol by to byť zaujímavý článok, ale to že o ne nechcú prísť, je absolútne normálne a nie je na tom nič zaujímavé. Však vždy platilo a aj platí "Bližšia košeľa ako kabát".
 


Najčítanejšie na SME Domov