SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Danko podľa opozície koná splašene, zmenami chce umlčať diskusiu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ale ved dsanko spolupracuje

co by ne.. je to ale krasna ukazka toho kam to dotiahol nas politicky system. k svojvoli na vsetkych urovniach. k tomu ako zbohatlici si este viac ohnu zakony.. ludom to uz je jedno su tym preplneni kolko sa kradne..

ale chybaju vizie. tito maju vizie jasne, zabetonovat sa na svojich miestach, pripravit co najviac kohutikou na dlhodobe zmluvy..

ale aka je alternativa? je pracou poslanca robit pracu najvyssieho kontrolneho uradu, policie, a svoje poznatky potom prezentovat v narodnej rade? nema byt narodna rada zakonodarnyn organom?

mozno by bolo dobre restrukturalizaciu statu zacat prave v tejto statospravnej organizacii. staci si uvedomiyt ze je nefunkcna, nerobi nic a nic pre obcana..

skusme vytvorit jej realnu alternativu, taku kde budu moct napady a podnety predkladat vsetci obcania, kde budu fuunkcne komisie, kde sa bude debatovat konstruktivne a nie cirkusovat okolo hry macky a mysi.

zatial vo virtualnom priestore mame 3 roky na najdenie vizii a funkcnych zmien tak, aby bolo konecne mozne postavit obcianske politicke hnutie - take ako vylkradli a zneuzili estebaci po 89.

lebo vsetko co sa medzitym producirovalo a vykonalo v parlamente bolo len v ich prospech v ramci rozkradnutia statu. prist tam, a mysliet si ze faktickou poznamkou nieco zmenite, je naozaj smieste.

http://vlastizrada.sk
 
Hodnoť

 

SNS argumentuje, že v 9 z 27 krajín majú poslanci obmedzený čas vystúpení?
To je argument presne takej istej sily ako že v 18 z 27 krajín to nemajú. Teda v dvoch tretinách krajín.
To, čo podsúvajú ako obvyklé inde, je skôr Dankov sen ako realita.
 

a ešte jedna vec

Tých 9 krajín ma dvojkomorový parlament a obmedzenie sa týka len jednej z dvoch komôr ( v GER
Bundestag obmedzenie má, ale Bundesrad ho nemá,...) a zákon musia prijať obidve komory
 

 

Fakt sila, že nám idú dávať za príklad Nemecko, právny štát v ktorom by väčšina z nich dávno sedela...
 
Hodnoť

Osobne si myslim,

ze za Dankovymi navrhmi je aj "rukopis"B.Bugara.
 

 

V tom tom s tebou súhlasím.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Môžte ešte zapracovať

1) Premiér by mal mať maximálne 5 min. odpoveď na jednu poslaneckú otázku v Hodine otázok v parlamente.
2) Aby VŠETKY návrhy zákonov išli najprv do pripomienkového konania. Napr. zákon o majetkových priznaniach poslancov niekto napísal a až po predložení verejnosti by mohli o ňom poslanci jednať. Nie ako Číž stále spieva, že sa potrebujú dohodnúť ale návrh neukázali.
3a) Aby medzi podaním pozmeňovacieho návrhu a hlasovaním o ňom bola aspoň 2 týždňová medzera.
3b) Aby v 1. kole mohli podávať pozmeňováky všetci poslanci. V druhom kole pozmeňovák podporený 30 podpismi poslancov. V treťom 60-timi. A v prípadnom 4. kole 90timi.
 

 

4) Platnosť zákona v zrýchlenom konaní by bola max 12 mesiacov.
 

 

Čo sa týka hodiny otázok, poslanci Smeru ju absolútne sprofanovali hromadným kladením otázok typu: Pán premiér, čo hovoríte na mediálne klamstvá čo sa o vás šíria? Takýchto otázok tam boli často desiatky a otázky k veci čo sa chcela pýtať opozícia boli vyšachované z hry.
Samozrejme toto je politická kultúra ktorú Danko riešiť nemieni, jeho zaujíma len kto má aké tričko. Na viac ako úroveň materskej školy zjavne nedorástol.
 
Hodnoť

Rokovací poriadok meniť

uvažovaným smerom znamená potvrdenie úlohy poslanca na úrovni disciplíny člena ÚV KSS v štáte, kde vedúcu úlohu v spoločnosti majú majitelia strán (prevažne "koaličných"). To však nemá nič spoločné s demokraciou, tak sa ani nemožno čudovať navrhovaným "zlepšeniam". Politika na úrovni utajeného spolku má zjavne nádych organizácie typu "Cosa Nostra" už od čias nástupu agenta Doktora do štátnej "služby" ...
 
Hodnoť

Danko nie je nič

iné ako Slotov klon ktorý sa pred volbami hral na slušňáka, na bilbordoch spínal ruky ale v skutočnosti má povahu kápa. Mňa neoblafol. Howgh!
 
Hodnoť

Parlament presadzuje záujmy občana,

nie záujmy tých či oných politických kruhov. Úlohou poslancov je regulárnym spôsobom rokovať o tom, akú alternatívu riešenia nejakej zodpovednej úlohy v prospech spoločnosti prijať, aby jej splnenie bolo optimálne.

Riešenie hľadá vláda i opozícia. No takým spôsobom, aby občania neboli pohoršení nevkusným správaním sa pánov poslancov a aby si neosvojovali názor "politika je len panské huncútstvo". (Inými slovami - vplyvní aj tak "berú ohľad len na seba".)

Sú občania spokojní s atmosférou, aká vládne od volieb na pôde parlamentu?
Prevláda nespokojnosť, odmietanie. Extrémne správanie ešte nikdy nijaké problémy nevyriešili, len ich vyhrotili.

Správanie sa poslancov na pôde parlamentu treba skutočne "skonsolidovať". Nikto by nemal "chytráčiť" na úkor iného a každý z poslancov by mal svojím správaním posilňovať v občanoch presvedčenie, že parlament je miestom, kde je prvoradý záujem občana, nie miesto "osobných súbojov" a mediálneho zviditeľňovania niektorých politikov.

Nový rokovací poriadok by mal byť výberom toho najlepšieho z podnetov práce poslancov v európskych demokratických parlamentoch.
 

Opravujem:

Extrémne správanie ešte nikdy nijaké problémy nevyriešilo, len ich vyhrotilo.

... nie miesto osobných sporov a mediálneho "zviditeľňovania sa" ...
 

Len to by

v našom parlamente museli sedieť vzdelaní, rozhľadení ľudia, ktorých správanie netreba "konsolidovať" ,lebo slušné správanie majú v krvi. Žiadny rokovací poriadok neurobí z polovzdelanca múdreho človeka a z "hulváta" človeka, čo sa vie slušne správať. Keď chce pán predseda presadzovať "politickú kultúru" musí sa v prvom rade "kultúrne" správať on. Nie sa hrať na "slušňáka". Martin Rázus sa musí v hrobe obracať...
 


Najčítanejšie na SME Domov