SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Iniciatíva učiteľov nepoľaví, avizuje novú formu štrajku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Nemaju podla ineho clanku na SME 11 eur na hodinu?
 
Hodnoť

ako komentovať toto vyhlásenie:

Nespokojní učitelia zase plánujú upozorniť na svoju situáciu a tvrdia, že vláda ich nepočúva...
Týchto nešťastníkov (ISU) nepočúvajú ani žiaci ani študenti ani rodičia. Geniálnym a neustále
inovovaným druhom štrajku, vystupovaním, kecami.... spôsobili to, že verejnosť už ani nesleduje
ich inovácie, začínajú nudiť verejnosť i rodičov. Podporujem skutočných pedagógov ale nie tú
"elitu" ISU. S takýmto "neformálnym" ale vysoko formalizovaným marketingovým postupom nezískajú
spojencov - aj tých, čo s nimi sympatizovali postupne znechutia.
 
Hodnoť

 

Pokiaľ by sa školy dokázali zbaviť(samozrejme, che to hodne profesionalizmu) neschopných učiteľov(viď Crmoman,Kočan) a ponúkli by ich tržnemu prostrediu... :D , dosiahli by nasledovné:

1.Zvýšila by sa kvalita vyučovacieho procesu!

2.Ušetrené finančné prostriedky by sa "nečakane" dostali do rúk kvalitných pedagógov!

Takže pedagógovia, máte to vo vlastných hlavách...
 

 

mylis si 2 veci:
1. vedenie skoly
2. ucitelia
vedenia skol - riaditelia, zastupcovia,.. nestrajkuju
ale bezni ucitelia
preto tvoj napad, ze vedenie skol ma urobit precistenie nemoze fungovat
 

 

Vsade očistný proces funguje, len v školstve nie... :D Asi preto, že všetci majú VŠ vzdelanie... :D

Môžem ti garantovať, že učiteľské kolektívy vedia o svojich neschopnejších kolegoch, lenže falošný pocit solidarity a nastrčené dlane vždy zvíťazia...
 

 

rovnako ako zdravotne sestry, policajti ci sudcovia o kolegyniach a kolegoch
vsade je to rovnake
 
Hodnoť

Citujem z článku na SME

Hodinová mzda prevyšujúca 11 eur, priemerne 100 odučených hodín mesačne a výplata aspoň 1 111 eur mesačne v hrubom. Zhruba takéto cifry by mali mať na svojej výplatnej páske už za september učitelia na všetkých stupňoch škôl. Od nového roka by potom ich priemerná mzda mala vzrásť na takmer 1 180 eur.

Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/...

Tak a teraz mi povedzte, o čo asi ide tomu Crmomanovi, či ako sa volá, veď ten nevie ani kde je sever. Najlepšie by urobili, keby pohrozili výpoveďami a keď vláda do 2 dní nesplní ich podmienky, aby tie výpovede aj skutočne podali. A bol by pokoj, tak ako so sestričkami ...
 

 

mal si citovať aj z diskusie. Tam boli zvedaví, odkiaľ ministerstvo nabralo tieto údaje.
 

si normálny ?

Na základe čoho sa cítiš byť oprávnený určovať mi, čo mám a čo nemám citovať ? Ak chceš prispievať do diskusie konštruktívne, tak láskavo uveď sám , čo ti v mojom príspevku chýba a prečo ti to trhá žilami . Ak si ale zobral iba polovicu modrej tabletky, tak máš smolu, u mňa ti to nevyšlo a ani nevýjde ...

P.S.
Ja som necitoval žiadne ministerstvo, ale korzar.sme.sk, tak láskavo nešír bludy a verejne nezavádzaj, lebo potom si budem myslieť, že diskutujem s niekým, kto je sprostý ako Matovič ...
 
Hodnoť

 

1100 eur za 100 vyučovacích (45 minutovych) hodín...to je 11 eur na 45 minutovu hodinu a cca 14 eur na hodinu...vrátane telocvikárov, učiteľov etickej, hudobnej, ci vytvarnej vychovy...a od nového roka dalsia valorizacia...niekto ma valorizaciu raz za 4 roky a je spokojny a niekomu je malo valorizovať každé 4 mesiace...
 
Hodnoť

Máte málo?

Hodinová mzda prevyšujúca 11 eur, priemerne 100 odučených hodín mesačne a výplata aspoň 1 111 eur mesačne v hrubom. Zhruba takéto cifry by mali mať na svojej výplatnej páske už za september učitelia na všetkých stupňoch škôl. Od nového roka by potom ich priemerná mzda mala vzrásť na takmer 1 180 eur.
So začiatkom nového školského roka by mali aspoň o čosi radšej chodiť do škôl aj učitelia na základných a stredných školách nielen v metropole východu, ale aj celom Košickom kraji. Ich výplata za september by mala premiérovo presiahnuť 1 100 eur.
Platová tarifa na základných a stredných školách sa už od 1. septembra zvýšila o šesť percent, k čomu sa zaviazala vláda vo svojom programovom vyhlásení.
V praxi to znamená, že platy pedagogických a odborných zamestnancov v regionálnom školstve, ako aj finančné ohodnotenie vysoko-školských učiteľov vzrastú nielen teraz, ale potom pravidelne od začiatku ďalšieho kalendárneho roka každoročne priemerne o šesť percent.
Na ZŠ v Košiciach doteraz zarábali 1 056 eur
Zvýšenie platov učiteľov základných, stredných a vysokých škôl by malo v tomto roku stáť 32,5 milióna eur. Mesto Košice, ktoré má „pod palcom“ základné školy, ešte presne nevie, koľko eur navyše oproti schválenému rozpočtu do konca roka pôjde učiteľom.
Zatiaľ to totiž presne nevedia ani na ministerstve školstva.
Od Miroslava Sambora z referátu pre styk s verejnosťou a médiami sme sa dozvedeli, že doterajší priemerný plat košického učiteľa na ich základných školách prestavoval sumu 1 055,70 eura.
Po avizovanom zvýšení základných platov vrátane valorizovaných nárokovateľných príplatkov si tak košickí učitelia polepšia na zhruba 1 119 eur mesačne.
Najnižší plat bez odmien dosahuje 690 eur
Tieto čísla však nebudú platiť pre každého, úplne najnižší plat učiteľa, čerstvého absolventa Pedagogickej fakulty, ktorý práve dnes reálne začne učiť, bude predstavovať 690 €.
Naopak, učiteľ, ktorý začínal s praxou pred rokom 1984, bude mať základný plat minimálne 1 104,50 eura plus ďalšie príplatky. S nimi môže jeho celkový plat presiahnuť aj hranicu 1 300 eur.
Veľmi podobné zárobky ako ich kolegovia na základných školách majú aj učitelia na stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja (KSK).
Vedúci odboru školstva Štefan Kandráč nám povedal, že ho teší skutočnosť, že sa od septembra opäť zvýšilo spoločenské ocenenie pedagógov.
„Finančné prostriedky na zvyšovanie platov pedagógov idú priamo zo štátneho rozpočtu. My toto navýšenie potom zapracujeme do normatívov a pedagógovia ho uvidia už v septembrovej výplate. Hore pôjdu nielen základné platy, ale aj od nich odvodená výška kreditných, riadiacich a osobných príplatkov. Doteraz bol priemerný plat učiteľov v našich školách 1 049 eur, predpokladám, že po zvýšení už môže byť aj vyše 1 100 eur. Verím, že takéto finančné ohodnotenie sa následne prejaví aj v ich celkovom prístupe k študentom,“ povedal nám.


Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/...
 
Hodnoť

len aby to s učiteľmi nedopadlo ako so

len aby to s učiteľmi nedopadlo ako so sestrami - tiež sa vyhážali, že pôjdu do Čiech, kde ich čakajú a po mesiaci utekali domov. lebo tam to bolo ešte horšie.

Poliačika už Sulík odvolal, kedy vypadne aj Crmoman?
 
Hodnoť

Títo fešáci

z Iniciatívy to nemajú v hlavách v poriadku.

Doteraz nikomu nevysvetlili, ako prišli k tým požadovaným sumám.

Mali možnosť to obhajovať aj v parlamente. Tam sa nakoniec dohodlo, že sa pripraví návrh komplexného riešenia, na ktorom sa už pracuje. Tak neviem, čo im chýba.

Vyhlásenie štrajku má svoje pravidlá a viaže sa na kolektívne vyjednávanie. Zdá sa, že to Iniciatíva nevie.

Ináč keď vidím tie tváre, tak by som do takej školy kde učia, svoje deti neposlal. A rozprávať, že ich podporujú aj rodičia je úsmevné. Chcel by som vidieť takého rodiča čo by im to odmietol.

No a kedy sa Slovensko v medzinárodnom hodnotení posunie na lepšie miesto? Ukazuje sa, že zatiaľ naši učitelia majú vyššie platy než si zaslúžia. A celkom určite to nie je o peniazoch, ale v prístupe pánov učiteľov a v ich zapálenosti. Ono je to poslanie a nie povolanie. Osobne s vďačnosťou spomínam na svojich učiteľov, ktorí mali obrovský záujem naučiť nás čo najviac.
 
Hodnoť

 

...títo dvaja krasavci patria na psycho, len aby nedopadli tak "slávne" ako zdravotné sestry.Prepustiť nadbytočných učiteľov a budú mať platy ažaž.... Aj my ostaní zamestnanci tiež chceme plat aspoň 1 000 €.
 
Hodnoť

Cimrman je klamár

Kde nabral 15 000 štrajkujucich? Iba ak v svojej tupej hlave.

Ušiteľkam by som plat znížil o polovicu.

V školstve je prezamestnanosť, prepustiť polovicu učiteliek a pedagogické fakulty uzavrieť aspoň na 10 - 15 rokov, aby neprodukovali nepotrebné učiteľky.
 
Hodnoť

šéfovi IUS

Vážený p. Crmoman. Obáva, sa, že vaše požiadavky už začínajú byť prehnané a vlna podpory zo strany rodičov a učiteľov klesá.
Ja osobne som za plnú reformu školstva. Z praxe vidím zastaralý systém učebných osnov, vybavenosť škôl či problémy s financovaním rôznych projektov. Áno, tu je problém. A je aj problém, že v niektorých prípadoch deti a študentov učia nekvalifikovaní učitelia. Chcete viac financií? Tak nech školstvo prepustí 10% týchto zbytočných učiteľov. Rovnako si povedzme, či chcete, aby sa súkromné školstvo dotovalo rovnako ako verejné. Príďte s riešeniami. Rezort školstva asi dôverne poznáte, smelo do toho. Inak, vážený pán Crmoman, si rovno poľavte a o následkoch si nedovolím písať...
 


Najčítanejšie na SME Domov