SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rodičia nesúhlasia s odobratím akreditácie resocializačnému centru v Galante (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Ktokoľvek môže robiť čokoľvek

Pokus o záchranu riaditeľa?
 

na FB už dvoch pánov z tých "rodičov"

usvedčili z klamstva - susedia ich spoznali podľa foto ! Kto by si nechcel zachraniť akreditáciu ak za 1 zverenca dostáva 1000€ od štátu, pri 50 je to slušný zárobok a ešte mu chodia otročiť na jeho dom a o hlade! Sex majú zadara resp. za cigaretu! STRAŠNÉEEEE
 

Smeraci nastupili do protiutoku

zacalovali aj SME-ta maže nevhodné príspevky pre SMER !!!
 

samozrejme ze niektori su spokojni...

su tam sikanujuci a sikanovani, thtkajuci a thtkani - ti prvi su spokojni a toto skvele zariadenie brania, ti druhi sa az na vynimky boja ozvat - na kauzu malinova tazko zabudnut* a statna masineria uz dala jasne najavo, komu drzi stranu, od policie a prokuratury cez socialne pracovnicky az po richtera a precedu...

* bela samozrejme zabudat dokaze, ma predsa charakter...
 
Hodnoť

 

"O prípade údajného znásilnenia neplnoletého 14-ročného dievčaťa v resocializačnom zariadení Čistý deň v Galante informovala nedávno poslankyňa NR SR za SaS Natália Blahová. V tomto zariadení boli podľa poslankyne aj iné znásilnenia a útoky."

Znásilnenie a zneužitie je sakra rozdiel. Od poslankyne NR SR, ktorá sa podieľa na tvorbe zákonov a berie za to nemalý plat by jeden očakával, že pozná rozdiel a nešíri bludy. Najhoršie čo sa mohlo stať je, keď si politici začnú variť preferencie na nešťastí iných. Poznáme to z prípadu Hedvigy Malinovej, ktorú maďarskí i slovenskí politici vyštvali z tohto štátu. Obávam sa, že podobný, ak nie ešte horší osud čaká aj tú dievčinu z "čistého dňa", na ktorú teraz bude každý ukazovať prstom a bude žiť pod obrovským tlakom ktorý vytvorila Bláhová a jej SMERácky komplici, súperiaci o politické body.
 

z blogu

"V sobotné ráno, keď mnohí ešte dospávali pracovný týždeň, Drahomíra sa chystala za dcérou do centra. Nabalila maškrty a oblečenie a tešila sa, že ju konečne uvidí. Keď dorazila na miesto, na bráne jej povedali, že dcéra má zakázané návštevy, lebo je chorá. To matku vystrašilo. Ako chorá? Veď ona je jej matka, ak je dieťa choré, musí o tom vedieť. No personál bol neoblomný. Nie, nesmie vojsť a nesmie ísť za ňou. Čudná reakcia a správanie personálu matku naplašili ešte viac. To už bola Drahomíra odhodlaná lámať bariéry. Bez zvolenia prebehla vrátnicou rovno do izby svojej dcéry.

To, čo tam uvidela, ju šokovalo. Natália ležala polonahá na zemi uprostred izby. V horúčke celá horela. Bola dezorientovaná, spotená, blúznila. Drahomíra okamžite zbadala, že v rozkroku, na vnútornej strane stehien až po kolená má hnisavé mokvavé pľuzgiere. Zhrozená matka začala dieťa kriesiť, že ihneď odchádzajú. Námietky prítomných už nemienila počúvať. Vraj ju nepustia, majú rozhodnutie súdu. Ona im vraví – idem hneď podať trestné oznámenie. Veď je to dieťa! Ako ste ju tu takto mohli nechať? Oni – nie, zostáva, musí. Ona – tak volám políciu!

Videli, že jej rozhodnosti teraz už neradno odporovať. Naložila potácajúcu sa dcéru do auta a viezla do najbližšej nemocnice.

Vyšetrenia, liečenia, diagnózy

Matkin predpoklad bol, že dcérkine horúčky majú pôvod v sexuálnom zneužití. Keď ju uvidel prvý gynekológ, bol zhrozený. Povedal, že dieťa má na genitáliách zranenia, ktoré sú spôsobené pohlavným stykom a má aj vnútorné poškodenia na maternici, ktoré budú mať trvalé následky. Odbery a stery potvrdili dve pohlavne prenosné ochorenia, ktoré si vyžadujú dlhodobú liečbu. Genitálny herpes bol v rozvinutom štádiu a dovtedy nediagnostikovaný ani neliečený.
Štrnásťročné dieťa."
 

 

ahoj, máš pravdu v tom, že naši zákonodarci by mali poznať terminológiu a používať by ju mali v súlade s trestným zákonom keď už sa vyjadrujú k trestným činom lebo znasilnenie a zneužívanie je obrovský rozdiel, je tam veľa nepresností aj v ďalších vyjadreniach , označovaní skutkov a v informáciach od rodičov, od poslankyne, resp. poslancov, z ministerstva ani nehovorím,

opozícii neostáva nič iné a je evidentné, že ide o vyvolanie davovej reakcie aj s využívaním bulvarizácie, asi je to jediná cesta ako pomôcť deťom ale aj mať z toho prospech?

možno bolo podané trestné oznámenie aj za znásilnenie - neviem, nakoľko údajne gynekológ mal pri prehliadke poškodenej zistiť rozsiahle poranenia v oblasti pohlavného orgánu a pohlavné ochorenia,

pri takých zisteniach lekár by mal vypočuť pacientku a tá ma povinnosť uviesť s kým mala sexuálny styk aby sa určil pôvodca pohlavnej choroby a zabezpečilo sa liečenie a nie šírenie, v takom prípade ak by to lekár mal zdokumentované, tieto podklady by mohli slúžiť aj pri policajnom vyšetrovaní ako dôkazný prostriedok ,

vo veci sa malo zacať konať minimálne na podnet gynekológa či iného lekára, na podnet organizácie - zariadenia, z podnetu rodičov, ktorých samostatná etapa tohto príbehu je čudesná až neuveriteľná rovnako ako to čo sa udialo v zariadení, vo veci mali byť všetkým odobraté vzorky personálu a liečeným deťom, atď,...

celej tejto udalosti vôbec nerozumiem , ako sa v tom vyznať, kde je pravda, ak je na strane maloletej, tak pochybilo zariadenie , rodičia, lekár, polícia z tohto pohľadu sa mi to zdá až neuveriteľné,..každopádne škandál ako ***** ktorý smer evidentne zakrýva
 

 

Ja si myslím, že patent na pravdu tu nemá žiadna zo zúčastnených strán a každá jedna nesie svoj podiel viny. Od politikov koalície a opozície, cez ministerstvo a jeho kontrolné orgány, orgány činné v trestnom konaní, personál zariadenia od vrchu až dolu a napokon aj samotní rodičia, ktorí nezvládli výchovu a starostlivosť o svojho potomka. A aby toho ešte nebolo málo, politici, ktorí tvrdia že im ide o záujem dieťaťa robia všetko preto, aby na už aj tak traumatizované dieťa stupňovali tlak cez médiá, aby ho naďalej deptali, až kým si to nezvládne a niečo si nevyvedie... Je mi z týchto empatiu postrádajúcich hyen v politike na vracanie.
 

úbohosť

Je mi Vás úprimne ľúto.

Citujem: "každá jedna nesie svoj podiel viny. Od politikov koalície a opozície ... "

Aký je to pocit usvedčiť sám seba z vlastnej sprostosti, a ešte to hrdo vytrubovať do sveta ?
To je nejaká nová móda ,či čo ?

Skôr ako napíšete nabudúce nejakú sprostosť, 3x si svoje texty logicky skontrolujte.

AKÝ PODIEL VINY môže niesť opozícia , keď už viac ako 8 rokov súvisle
tu vládne FICO a SMER ?
8 rokov človeče. 8 rokov. Chápete ?
 

Z Vami uvedeného vyplýva, že ak by išlo

o Vašu dcéru, tak by ste uvítali, aby tá "zlá" Blahová nechala, napriek faktom, veci voľný priebeh, aby potom "neniesla podiel viny". Zvláštny postoj, ale zároveň poučný...
 

 

Bláhová vyštudovala sociálnu prácu a teda sa predpokladám, že dôverne pozná zákon o sociálno-právnej ochrane detí a sociálnej kuratele, ktorý v odseku 1, paragrafu 7 uvádza: "Každý je povinný upozorniť orgán sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately na porušovanie práv dieťaťa."
Splnila Bláhová túto oznamovaciu povinnosť, alebo išla vec rovno zbulvarizovať, aby z nej následne mohla ťažiť politický kapitál?
Ak by išlo o moju dcéru, uvítal by som ak by konala v intenciách zákonov a nerozmazávala naše súkromie, lekárske tajomstvo a ďalšie osobné údaje na blogu, pretože toto je proti záujmom dieťaťa a jeho rodiny.
 

 

Sprostosti tu píšeš ty, či je to nedostatkom empatie, alebo neschopnosťou chápať napísané, to už neviem a ani ma to nezaujíma, ale podľa teba je v záujme dieťaťa aby sa z toho robil bulvárny cirkus?
Mali to riešiť na miestach na to určených a nie verejne roztrubovať do sveta osobné pomery poškodenej, lekárske tajomstvo a ďalšie závažné skutočnosti, ktoré z nej do konca života urobia terč posmeškov, úškrnov a opovrhovania okolia. Veď oni tú dievčinu zlikvidovali. Ak by Bláhovej išlo o vec a nie o politiku, mohla kľudne navštíviť Richtera a povedať mu je takýto a takýto problém, treba to diskrétne riešiť v záujme dieťaťa. No ona v snahe zbierať na nešťastí iných politické body, skĺzla do suterénu a z veci urobila bulvár.
 

Schuti som sa zasmiala, Diktatúra

"mohla kľudne navštíviť Richtera a povedať mu je takýto a takýto problém, treba to diskrétne riešiť v záujme dieťaťa."

Ľudkovia boží, dajte takéto naivné detičky preč z diskusií. Však sa tak rehocem, až sa kolegovia v práci obzerajú, že čo, že daj prečítať aj nám, nech sa aj my zasmejeme.
A veru sa rehlili ako kone - že "mohla kľudne navštíviť Richtera a povedať mu je takýto a takýto problém" :-))))))) Richtera. Navštíviť. Kľudne :-)))))))
Ja už fakt nemôžem, už ma bolí bruško.
Počúvaj, ty Diktatúrko, vieš ty v§bec, akú neprístupní, nadutí, arogantní sú politici, zvlášť z KSSmer, akí neschopní riadiť rezort sú títo ministri? Nevieš. Vo svojej detskej naivite vidíš veci ako - ako - no ako naivné decko.
 

Pridávam niekoľko linkov, aby si sa

 

diky pozriem si to, je dosť možné, že len mojím nedopatrením nie som dostatočne informovaný o dianí a preto pri tvorbe názoru som narazil na nezrovnalosti:)

každopádne nech je ako chce, vláda mala prudko zareagovať a postaviť sa v prvom rade za občana, za chránenú osobu - dieťa a urobiť nevyhnutné opatrenia na zabezpečenie transparentného a rýchleho vyšetrenia , vykonať kontroly a zaviesť personálne zmeny a určiť politickú zodpovednosť,...
 

Prosím ťa, kde ty žiješ, koho zaujíma

nejaká chránená osoba-dieťa, keď "nášiľudia" bagrujú vo veľkom http://domov.sme.sk/c/20273509... http://www.pluska.sk/spravy/z-...

Toto veľa napovie o slovenskej spoločnosti http://www.aktuality.sk/clanok...
 

 

prosim? nechaaaaaapem potom lebo toto je primarna tema o zneuzivanej maloletej,... no nic nech sa dari
 

zneuzivanie je v SMER neznamy pojem ...

pokial sa netyka ich ludi. Dolezite su tieto cisla.
200 tisicova dotacia v rozpore so zakonom cez nastrcenu firmu
1000 eur mesacne za kazdeho umiestneneho v zariadeni
39 takychto odvykacich zariadeni ale vyse 60% deti bolo umiestnovane primarne v tomto.
A este jedna vec - ta co vybavila dotaciu je v konflikte zaujmov , hoci sa tvaria ze ona v tom prsty nemala
 

tupý výraz klepol

klinček po hlavičke ...

Najväčší problém slovenska je v tom, že ľudia úplne choromyselne vyhodnocujú veci ...

Závidia, nenávidia a obdivujú grázlov ...
 

Nechápeš?

Drogy riešia známi Smeru!!! http://domov.sme.sk/c/5039894/...
Liečia z drog. Peniaze dostali okľukou!!! http://domov.sme.sk/c/5154639/...
Galantské nápravné centrum zobralo v roku 2009 od vlády pochybné peniaze!!! http://www.aktuality.sk/clanok...
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Domov