SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kiska rozdelil svoj augustový plat desiatim rodinám v núdzi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Diskriminácia! Politika je od toho politikou, že dáva každému rovnaké šance. Podozrivé je už to, ako tie rodiny vybral. Vieme, ako ich vyberal minister práce, keď sa vykotil z autom a sestričky vykrámili, že mal vo vrecku 8k plus náčinie na erotickú aktivitu. Ako na to išiel prezident? Je nám dlžný vysvetlenie.
 

Ak budete rozdeľovať svoj plat

Ak budete rozdeľovať svoj plat môžete vybrať podľa seba. Všetkým iste pomôcť nemohol preto je suma rozdelená na 10 častí. Takže nedal to jednému ale desiatim.
 

 

Keď Kiska tak zúfalo nepotrebuje svoj plat, nech ho venuje na charitu. Potom nebude krákať nikto, ani ja.
 

 

Plamienok, Úsmev ako dar, Liga proti rakovine, Dobrý anjel a Organizácia muskulárnych dystrofikov

je podľa teba čo?!
 

 

Čítaš vôbec, na čo reaguješ? O tom hovorím - nech to dáva Plamienku a iným dobročinný organizáciám alebo charite na polievku pre žobrákov. To je košer. Nie keď sám vyberá rodiny, ktorých sponzoruje. A keď už dáva rodinám, ktoré vybral bohvie ako, nech to nerozmazáva v novinách, lebo zbytočne rozčuľuje iné rodiny, ktoré si myslia, že by si tiež zaslúžili takú prezidentskú finančnú injekciu.
 

 

je to celé falošné. ak by tým rodinám chcel naozaj nezištne pomôcť, nebežal by jeho hovorca hneď písať tlačovú správu, aby o tom vedeli všetci. ale tento článok mi príde celkovo veľmi veľmi pokrytecký, keďže je verejnosti už dávno známe, že Kiska oveľa viac minie na letoch do Popradu a na zamestnávaní ochranky na dovolenke, ako rozdá na svojom plate.
 

 

To je tiež pravda. Keby mu spičítali, koľko PHM minie vládny špeciál, slávny z toho nevyjde.
 

myslis ten vladny special

ministerstva vnutra, ktoremu vypisuje stasku minister? a schvaluje kazdu jeho jazdu po ceste ci vo vzduchu? :-)
tak ten by musel minut phm s kiskom ci bez kisku na palube. v ramci povinne nalietanych hodin. ako to uz raz verejne vyjadril akysi vysoky uradnik ministerstva vnutra ci z uradu na ochranu. a zevraj lietat proste musi - ak nema s kym, tak prazdny.
dalej tvrdil, ze ochranka pri preprave po ceste, obsadenie a strazenie vsetkych ciest a krizovatiek, by bola nasobne drahsia. aj to vycislil.
teda nie ze by mi to trhalo zily, ale cil buc mudry...
""Prezident Kiska k svojej prvej veľkej kauze: Kaliňák ma prosil, aby som lietal
Úprimne, keď sa rieši preprava, tú rieši Úrad pre ochranu verejných činiteľov. Prezident povie "potrebujem sa prepraviť tam a tam" a ten rozhoduje čo, kde a ako. Paradoxne, som sa veľmi usmial, keď mi vysvetlili, len prosím vás nikdy nechoďte vlakom, lebo neexistuje drahšia preprava ako vlak. Lebo každá stanica, nadjazd, tunel musia byť zabezpečené. Všetko musí byť zabezpečené. Je na úrade, aby zvolil správnu formu prepravy," "
 

 

S tým vlakom zrejme máš pravdu. Môj jeden strýko bol policajtom a musel so samopalom dva dni ležať pri koľajniciach, kade mal ísť Zápotocký.

Čo sa vládneho špeciálu týka, už tu viac krát logicky zdôvodnili, že ho nevyhnutne potrebujeme. Lenže pamätáme sa aj na návštevu švédskeho kráľa, ktorý sa sem doterigal obyčajným linkovým lietadlom a práve tak sa odterigal. Len nástup bol trochu zdržaný kvôli šaškovaniu čestnej stráže.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Ja by som skôr neriešil že špeciál, nešpeciál. Vybral si 10 rodín po 500, čo tak tie rodiny ktoré si zobrali od neho pôžičku a potom im exekuovali niečo ? Tie nech si vyberie, to by bolo spravodlivé. A toho platu sa mohol aj vzdať alebo každý mesiac robiť takéto oprávnenie. Myslím že na to nie je odkázaný. Tak nech nerobí zo seba dobročinca.
 

 

umelo pretlačený prezident do novín, vlastne ak by niečo také nerobil,zabudol by som že nejakého prezidenta máme, reálne viac spotrebuje ako rozdá,neviem či sa má čím prezentovať a chváliť
 

 

tuším, že sa už robili nejaké výpočty, podľa ktorých on na letoch vládnym špeciálom minie ročne oveľa viac, ako rozdá na svojom plate. je neuveriteľné, že sa médiá chytajú na takéto falošné kroky. okrem toho predstavte si, že by to urobil Fico - bol by určite obviňovaný že opíja ľudí rožkom. tak prečo sa pri Kiskovi správame inak?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Veď...

...to robí...
 

 

Cez to akurát prepieral peniaze podľa mňa.
 

Prečo rozhodujete kam má dať svoj plat

Nájdite si aspoň jenu takú rodinu a posielajte jej 1/10 svojho platu-
 

 

Myslím, že by to dopadlo zle. Najprv by ma skopala manželka, lebo každý mesiac vychádzame do nuly, pričom ona má dve zamestnania. Potom by ma skopala sponzorovaná rodina, že čo to za žobračenky im dávam. Ako tá pani, ktorej povodeň zaplavila dom. Keď voda odpadla, objavil sa aktivista, ktorý za halasu novín jej daroval jednu fľašu Jaru.
 

 

Kiska za výdatnej mediálnej pozornosti rozdeľuje iba polovicu svojho platu. Tú druhú, v podobe rôznych paušálnych náhrad, a pod. si necháva pre seba. Nejde v žiadnom prípade o charitu ale o investíciu do preferencií a jeho politický marketing. Napokon sa netají zakladaním novej strany a politickými ambíciami.
 

 

To vážne chce novú stranu? No to ma podrž. Ak rozdávanie platu vopred určeným odberateľom je stratégia, ako získať hlasy, ide na to zle. Dostane 10 hlasov, ktorým dal, ale nedostane 100 tisíc, ktorým nedal. Hovorím, radšej mal peniaze vraziť do polievky pre žobrákov.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Domov