SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Behana chytili, skrýval sa na povale. Odviezli ho späť do Leopoldova (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Poznámka
Počas štúdia na fakulte nás v predmete trestného práva učili, že väzeň, ktorý ujde najskôr sa skrýva u rodiny, priateľov a známych. Ak tohoto väzňa nevedeli chytiť od júna, tak potom si na túto základnú poučku policajti nespomenuli ? Pripomína mi to príbeh jedného môjho známeho, ktorému ukradli auto, sám si ho našiel, dokonca aj zistil kto mu ho ukradol. Policajti však sa k tomuto prípadu postavili tak, že ich "otravuje", skoro boli schopní ho obviniť zo spáchania trestného činu "Ohovárania". Kto potom verí ich heslu "Pomáhať a chrániť " ?
Odin ml.
poznámka
Vážený pane, skúste porozmýšľať čo som napísal. Žijeme v spoločnosti, ktorá nie je raj, kde sú určité normy, ktoré majú za sebou tisícročia vývinu. Z dejín je známe, že morálne normy sa väčšinou nedodržiavajú. Právo a spravodlivosť sú rozdielne pojmy. Vinu ako to vyzerá u nás nemajú zodpovednosť len právnici. To by sme sa mohli baviť aj o iných profesiách. Nezáleží na profesii, ale na tom, kto má akú morálku.
Odin ml.
<< < 1 2 3 4 5 > >>

 

To čo som napísal si mi aj tak nevyvrátil ,len jedna poznámka aby ti príliš nerástol hrebienok , ja som skončil technickú strednú školu a logicky sme sa hlásili na techniku až na malé výnimky ,tí menej schopní sa hlásili na právo aby ťa nedráždilo zaradiť ma medzi nich ,ja som skončil elektrotechniku.
 

Poznámka

Ja si s nikým netykám, nebudem ani s Vami. Osobne mám stredné technické, stavebné vzdelanie. To právo som študoval až neskôr, kedy som mal za sebou 14. ročnú ekonomickú prax. V mojej dobe však ešte existovali na území dnešnej Slovenskej republiky iba 2 právnické fakulty, teda už skúšky tam boli náročné, nehovoriac o štúdiu. Nás ešte učili učitelia, ktorí niektorí boli spolu vytvárali prvé ekonomické zákony po roku 1989. Dnes je ich viac a podľa toho aj úroveň absolventov vyzerá, teda v mnohých prípadoch klesá. Právnikov je naozaj už veľmi veľa. Osobne si myslím, že viac potrebujeme technicky vzdelaných ľudí, aj napríklad elektrotechnikov. Môj syn napríklad je našťastie informatikom a v tejto oblastí aj podniká. Nemienil som vyvracať Váš názor, na ktorý máte samozrejme právo. Vyjadril som iba svoj, keď tvrdím, že potrebujeme všetky profesie, ak ich absolventi si svoju prácu robia zodpovedne. Niekto má talent na právo, iný na umelecké smery, ďalší na techniku. Musí to však okrem kvalitnej práce aj rozdelené tak ako to jednotlivé spoločnosti potrebujú...
 

 

V tej dobe vás učili právo ktorým by som sa neoháňal , na to vaše právo si dodnes spomínajú mnohí čo naň doplatili. No a to ako vyzerá to právo ktoré vraj po roku 1989 vytvorilo ekonomické zákony zažívame v praxi.
 

 

Ešte otázočka , na to právo ťa vyslala rodná strana ?
 

:-)

Na to právo ma vyslala moja rodná, vtedy ešte manželka...So stranami to našťastie nemalo nič spoločné vážený pane, asi skaut, ak viete čo to je ...
 

 

Vieš komu môžeš tvrdiť že si sa bez požehnania rodnej strany len tak mohol dať na štúdium práva najmä keď si už 16 rokov pracoval v inom odbore. Rozhodne nie nám čo sme to obdobie prežili a vieme ako sa vybavovali prihláška na štúdium a najmä na štúdium popri zamestnaní. Už vôbec to nie je uveriteľné pri štúdiu práva a podobných odborov ktoré si komunisti tvrdo strážili.
 

Doplnok

Bolo to možné keď si pred tým absolvoval pre komunistov tak obľúbený VUML.
 

poznámka

Vážený pane to teda máte dobré informácie. Azda priamo od ŠtB ? Nuž ja som sa nikdy spolužiakov nepýtal či mali ukončený Vuml. Na rozdieľ asi od Vás, nás vtedy politika nezaujala, boli sme radi ako otcovia rodín, aby sme zvládli popri zamestnaní všetky skúšky. Je mi Vás ľúto ak máte nejaké komplexy z obdobia pred rokom 1989. Nie každý musel byť politický ( mimo členstva v odboroch) politický angažovaný. Tu len pripomínam slovami herca Labudu u st. ktorý sa vyhol členstvu v KSS tým, že sa stal členom Slovenskej strany obrody. Teda aj takouto formou sa dalo vyhnúť členstvu v KSS. Ja si nespomínam, že by niekto mne alebo spolužiakom dával otázky pri prijímacích skúškach či sme členmi KSS, alebo či m&#227;me Vuml. Ak zamestnávateľ nemal výhrady tak nebol problém. Stačilo hlavne vedieť otázky o keď v tej dobe sa vymýšľali hlavne politické otázky. To sa stačilo nabifľovať. Literatúru bolo dosť. Mne skôr robili problémy otázky z ruštiny, ktorú som sa pred prijímačkách musel doučiť z dôvodu, že trocha som ovládal stavebnú ruštinu a na prijímacích pohovorov sa vyžadovali vedomosti z gymnaziálnej ruštiny. Hough.
 

 

No ja mám problémy spred roka 1989 pretože mne ich spôsobovali takí ako ty čo sa nás snažia presvedčiť že bez požehnania rodnej strany vyštudovali pri zamestnaní právo. Ono to totiž nie je o tom či si zvládol ,alebo nezvládol skúšky zo socialistického práva , ide o to že ťa na to štúdium pustili a to bez požehnania rodnej strany jednoducho nešlo , oblbovať môžeš koho len chceš ,ale generáciu čo si vás užila z toho láskavo vynechaj .
 

Vystihol ste podstatu

právo a spravodlivosť sú dva rozličné pojmy. Záujmom (oprávneným) národa je spravodlivosť a nie právo. Prečo teda absolútna väčšina právnikov nehľadá spravodlivosť a celé ich úsilie sa obmedzuje na víťazstvo právnika A nad právnikom B ktoré posudzuje právnik C? V tomto zmysle má diskutér s nickom agzat pravdu. Tento postoj právnikov je nešťastím národa a predstavuje uzurpáciu moci v štáte právnikmi a to neoprávnenú, pretože záujmom národa nie je právo ale SPRAVODLIVOSŤ!
 

 

vzdy tak rychlo sudis? to myslis, ze ho tam pred tym nehladali, alebo co? pravdepodobne prisiel nazad lebo nemal z coho zit.
 

 

boze odin tu superman ty ma tak iritujes ty chobak truhlik, no nic
 

Zriedkavo videný

dokonalý súlad nicku s písomným prejavom...:-)
 

))))

)))....K+
 

 

:)))))
 

 

Kto potom verí ich heslu "Pomáhať a chrániť " ?

Menovite: Kaliňák, Bašternák, Fico, Široký, Výboh, Brhel, Bödör, Kmotrík, Poór, Haščák...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Mne sa pacila cast "po dokladnej osobnej prehliadke " ....
 

 

Mal by si sa dat k prezidualnym kocovym patracom aj ty. Urcite si jediny komu napadlo ze bude doma a nikomu inemu
 
Hodnoť

hmm

Útekom z väznice je podozrivý z marenia výkonu úradného rozhodnutia.

nadherna veta..Behan ako vezen zdrhol z vezenia, stvrt roku ho hladali a nakoniec je podozrivy,ze zdrhol - cize organy nie su si iste,ze zdrhol?
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Domov