SME
Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Danko a Plavčan ponúkli učiteľom 6 percentné zvýšenie platov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Vzdelanie čosi stojí

Je to dôležitá investícia; jej podceňovanie sa vypomstí.
Pri porovnávaní životnej úrovne sú smerodajné aj kritériá v súvislosti s vývojom krajín:

niektoré krajiny totiž prešľapujú na mieste, stagnujú a nie sú schopné postaviť sa na vlastné, iné zasa, hoci vojnou úplne zničené, dokážu sa veľmi rýchlo zotaviť.

Okrem mentality, kultúry a vzťahu k práci tu zohráva úlohu predovšetkým vzdelanie. Bez škôl by sme tu neboli ani my, práve vzdelanosťou sme sa stali národom i štátom a iba kultúrou a vzdelaním si ich dokážeme udržovať na patričnej úrovni.

Práve preto treba do školstva investovať:
ak nie je na úrovni školstvo, nie je na úrovni ani krajina.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je rozdiel investovať do školstva a je rozdiel zvyšovať platy učiteľom. Čo sa týka školstva, nestačí povedať, že chceme do školstva viac peňazí, ale treba povedať potrebujeme peniaze na toto a toto a hlavne toto prispeje k takému to zlepšeniu a toto zase k takémuto zlepšeniu. A tiež by mal potom niekto posúdiť či zaplatené peniaze za dané zlepšenie sú adekvátne výsledku. (tým myslím, že nie na každej škole by sa mali realizovať vedecké projekty). Čo sa týka učiteľov, súhlasím s tým, že ak chceme dotiahnuť do školstva dobrých učiteľov, treba ich adekvátne zaplatiť. Ale dúfam, že si nik nemyslí, že je možné nájsť 70 000 kvalitných učiteľov (alebo koľko ich je). Preto dvíhať platy všetkým je nezmysel už aj z pohľadu tých kvalitných, ktorí by dostávali takú istú mzdu ako tí nekvalitný. A na záver čo sa týka ponuky vlády na každoročné zvyšovanie platov o 6 %. Je to nadštandardná ponuka v porovnaní s inými profesiami, preto by odborári mali držať h... a krok. Ja osobne, keďže nie som politik, a môžem povedať naozaj čo si myslím, by som im odkázal: "Ak sa vám nepáči nedostanete nič." A padajte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sú tu osobné príplatky

Tie sú však toho času nefunkčné vzhľadom na nízke platy.

Ak však budú platy na úrovni, tak práve táto prax príplatkov by mohla spĺňať úlohu odmeňovania kvality.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

akože začínam byť naštvana keďže stále sa im tie platy zvyšujú a oni len stále sťažujú
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Však toto, komu inému sa ešte tak zvyšuje? hm
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zvýšenie platov učiteľov za rok

o 12% je málo? nepoznám nikoho, komu by zvýšili v priebehu roka plat o 12% to akože naozaj a ešte sú aj tak nespokojní, tak ja skutočne neviem čo by viac chceli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no na druhej strane

ak im zvýšia platy, tak nech im zvýšia súhlasím, ale nech sa zavedú nejaké previerky pre študentov, ktoré budú následne odzrkadľovať to, či sa úroveň ich vzdelania zvýšila v závislosti od toho, že ich pedagógovia dostali zvýšene a či aj k svojej práci pristupujú zodpovednejšie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže oni by vedeli aj lepšie učiť, len potrebujú zvýšiť plat? Ha ha, však sa im tie platy zvyšujú každý rok, ale im je stále málo a úroveň vzdelania sa stále znižuje. Tu treba iné reformy ako zvyšovať platy neschopným učiteľom. Ale na to nemá odvahu asi žiadna vláda, rapídne znížiť počet učiteľov a ostatným zvýšiť plat. Ale to by sa im už nepáčilo, lebo cez okno by nemohli spolu chodiť na kávičky...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

drahí učitelia

za tých cca 20 hodín, ktoré týždenne odučite môžete byť radi, že vôbec nejaké navýšenie dostanete. Za starých čias, to boli páni učitelia!!! S prirozdeným rešpektom a s láskou ku svojmu povolania, nie táto zgerba mladých anarchistov vo vyťahaných svetroch
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Netrep hlúposti o kvalite.

Drvivá väčšina ičiteliek a riaditeľov sú tupé hlavy, ktoré nič poriadne nevedia, vedia len nepotrebné hlúposti. Ich vedomosti sú na úrovni jednookého kráľa medzi slepými. V realnom živote by sa stratili, boli by neschopné a nepoužiteľné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja si vôbec nemyslím, že majú nízke platy. oni proste len nie sú spokojní, ale realita je taká, že sa nikomu nenavyšuje tak ako im
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vláda smeru

schválila na budúci rok vyšší balík peňazí pre ministerstvo školstva a to ako s tými peniazmi naloží Plavčan ako minister školstva a nominant strany SNS je na jeho pleciach.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Plavčan je s učiteľmi jasne dohodnutý na 24% zvýšení platov. tá dohoda platí a vzhľadom na to že sa nikomu tak nenavyšuje je veľmi veľkorysá
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kým bude na čele školských odborov smerák Ondek - Ficov sluha, štrajkokaz a nepriateľ učiteľov, vzdelania a inteligencie, dovtedy sa učiteľom nepodarí dosiahnuť nič.

Šikovná ŠtBácka taktika rozdelila učiteľov na 2 skupiny. Táto zákerná boľševická ficotaktika bude fungovať.

Učitelia by mali všetci odísť z Ondekových Ficoodborov a ukázať boľševikovi a kleptomanovi prostredný prst.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Všetci nadávate na Ondeka, ale treba si uvedomiť, že robí presne to na čo bol určený. Má sa tváriť, že bojuje za učiteľov, ale súčasne vie, že nedostane pre nich viac ako mu dovolí vláda. Ak si myslíte, že hocikto iný by bol na tom poste lepší, tak sa mýlite. A povedať, že za takých podmienok by som na taký post radšej nešiel, alebo že by som radšej odstúpil, by nič nevyriešilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

slizký Crmoman by bol najlepší. najmä keby ho podporilo len 3% učiteľov ako teraz.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale za čo si akože zalúžia tých ich 25% ? Však to je na smiech, nech si idú aj do štrajku, zas utrpia len tí rodičia ktorý si budú musieť zobrať voľno a doučiť svoje deti. Lebo učitelia sa postavili na hlavu a chcú peniaze. Potom sa to už stane pravidlom, pekne im zvýšiť iba o toľko, koľko sa sľúbilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím si, že v tých Ondekových odboroch je už dnes veľmi málo učiteľov. Sú školy, že ani jeden.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

samozrejme že sa o kvalite nemá zmysel baviť, titul už má v dnešnej dobe hocikto
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slusny narast

ostatni zamestnaci verejnej spravy by boli spokojni. Ja jenom ja.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov