Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Učitelia ukončili svoj stupňovaný štrajk. Hovoria, že splnil úlohu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prečo hovoríš za všetkých?
Ty si nevšimol....keď tvrdíš že iba novinári Sme a eNka
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ani ja by som o ničom nevedel

a to mám deti v škole, nebyť mediálnej histérie okolo frašky zvanej vrajštrajk učiteľov, korého sa NEzúčastnilo 98% učiteľov !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jednota učiteľov je nesmierne dôležitá

Jedine, ked 89 tisíc učiteľov pôjde štrajkovať naraz, bude mať štrajk význam a porazia aroganciu vlády na kolená. Inak to nema žiaden význam. A hlavne transcendentálna meditácia pomôže, ale to učitelia asi nepoznajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Učitelia sú rovnako arogantní

a hlúpi ako vláda, čert ako diabol. Prepustiť polovicu a zvyšnej znížiť platy o polovicu.
A vládu rovno zrušiť a poslancom znížiť plat o 3/4 na 1/4.
Toto by bola reforma , ale to by muselo vyjsť do ulic nie 89 tisíc ale 2 miliony.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Iba blbecek

može povedať ,že štrajk bol úspešný.Bola to katastrofa a len sa umocnila sila vládnej kliky,že na Slovensku ani štrajk nepomože odvolať prasce od koryta. A task nám treba,ked si nevieme silno dupnuť.To chce 20-30 tisícové manifestácie s palicami v rukách,ináč tu čvargu zlodejskú nevykynožíme
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Asi tak, ako ked pri futbale hrate výborne, ale bohužiaľ prehrate...Aj trener je s predvedenou hrou spokojny...Len ziadne body nepribudli...
Tak bol uspesny ten strajk.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čo vlastne

rozumejú učitelia pod slovom "štrajk"? zrejme niečo iné, čo si pod tým predstavuje bežná populácia. a určite niečo iné, než pod tým chápe boľševik Bonaparte a jeho banda lúpežníkov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A čo ak šéf, riaditeľňa, dupne nohou?

Máš rodinu, deti, nechceš predčasne stratiť povolanie, nuž podriadiš sa a nepodporíš otázny štrajk, o ktorom nikto nevie, ako dopadne.

Bolo by skôr treba postaviť postaviť otázku v riaditeľni:
koľkí riaditelia pochopili učiteľa, ak sotva prežíval na existenčnom minime?
Koľkí stoja za svojimi učiteľmi a podporujú ich oprávnené požiadavky? A koľko riaditeľov zastrašovalo učiteľov vyhrážkami za účasť na štrajku?

Pán Plavčan, ako ste sa zachovali v tejto konfrontácii medzi učiteľmi a riaditeľmi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zmenilo sa tym vobec nieco? Tento strajk mi prisiel zo zaciatku trocha zbytocny, ale verim, ze si vydobili svoje poziadavky uspesne. I ked, je dost smutne, ze v tejto krajine musi prejst vsetko az do strajku, ak clovek nieco chce od statu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dočkáme sa

Nevydáva aj pravopis a štylistika diskusných príspevkov nejaké to svedectvo o úrovni nášho vzdelávania? Neviem, či nenadobúdam nesprávne presvedčenie: čím viac chýb, tým väčšia pravdepodobnosť, že ide o nedávno končiacich absolventov vzdelávania.

Ale aj formálne nedokonalý príspevok s podnetným obsahom je prínosom v diskusiách. Okrem toho najmä v posledných rokoch vraj pribúdajú prípady neschopnosti osvojiť si zásady formálnej úpravy textu z objektívnych dôvodov - z dôvodov rôznych zdravotnými hendikepov.

Škoda, že na Slovensku sa asi - prinajmenej v dohľadnej dobe -
aby odborníci reagovali aj na pripomienky a otázky laikov
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pokračujem,

lebo príspevok mi nedopatrením "odišiel" pred dokončením.

Nadpis: Dočkáme sa
diskusií odborníkov s možnosťou vstupu laikov do ich priebehu?

Posledný odsek:
Škoda, že na Slovensku sa asi - prinajmenej v dohľadnej dobe - nedočkáme vo verejnoprávnom médiu (najlepšie v TV) diskusií kolektívov odborníkov o problematike vzdelávania, ale v širokom rozsahu tém, a to od predškolského vzdelávania cez základné, stredné až po vysokoškolské. O vzdelávaní domácom, vzdelávaní na súkromných i na verejných školách, o úlohách učiteľov, rodičov a podobne. Samozrejme, takých diskusií, aby
v nich odborníci reagovali aj na pripomienky a otázky laikov. Veď je tu more problémov, o ktorých treba vedieť diskutovať aj, takrečeno, "verejnosti na očiach". Veď prax je taká ( a treba sa obávať toho, že bude taká naďalej), že učiteľ či rodič je prekvapený takou či onakou požiadavkou, príkazom, požiadavkami a nevie, kde sa vzali, aký vývoj názorov im predchádzal, výsledkom akej diskusie sú, kde "prebehla".
Realizovať len internetové diskusie a vychádzať len z nich - to je málo.

Práve od učiteľov sa očakáva, že by mali požadovať diskusie, v ktorých dokážu verejnosti, že vyššie platy nie sú jediný problém, ktorý ich trápi. Že vedia pomenovať problémy a potreby súčasného školstva. Vedia? Treba začať pochybovať. Nedávno ich " kdesi bolo počuť", že vyjadrení v médiách už bolo dosť... Žeby?! (Ale akých vyjadrení?!)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Diskusia začína,

ale áno, len nikto nevie, s akými výsledkami.
Peter Plavčan chce nechať žiakov sedieť v škole dvanásť rokov.
Plavčanov návrh:
http://domov.sme.sk/c/20357855...
Pri reformách tohto druhu som za opatrnosť:
ak sa na vec ide postupne - najprv sa zásadné zmeny skúšajú v rámci projektu iba na niekoľkých školách v rôznych mestách a až potom sa uvádzajú do života v celej krajine.
Viac na:
http://janpinter2.blog.sme.sk/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pri takomto

boji za svoje prava sa ucitelia nemozte cudovat , ze s Vami vlada zasa vy..be . A este Vas ma zastupovat Ondekov odborovy zvaz , ktory Vas v case, ked ste mali najvacsiu podporu verejnosti , zradil...

Myslel som , ze v skolstve su vysokoskolsky vzdelani ludia , ale pri predvadzanej naivite... Je mi Vas luto ..
Potom nebudte prekvapeni , ze vam vlada navysi platy , ale zoberie Vam priplatky za triednictvo atd. a odidete s dlhym nosom... A nasa skvela vlada potom pride do televizie , ze ste mali zvyseny plat o 20 % ...

Komu niet rady , tomu niet pomoci... Zvykajte si na to , ze Vas potom v tomto state nikto nikdy nebude brat vazne... Ale dannej situacii si za to mozte sami...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Úspech

Úspech pre ministerstvo~ prehra je prehrou nielen učiteľov, ale celej spoločnosti. ..Kedy začnú štrajkovať rodičia za riadne financovanie školstva (teraz sa to málo peňazí stratí po ceste vo vúc alebo predrazenych sifonoch) koľko ešte bude ufrflanych diskusií o výškach poplatkov v školách? ??štát si zvykol, že rodičia platia~ že učitelia nevyslovili jasne všetky svoje výhrady? Ale áno~ len platy rezonovali najviac. ...nuž budeme mať to čo chceme. .deti budú učiť dôchodcovia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vraj štrajk

Táto smiešna a trápna akcia bola totálne fiasko,na Slovensku sme si však zvykli na to , že neúspech sa snažíme označiť za výhru. Kedy niekto konečne pochopí že štrajk je nereálny a to z jedného praktického dôvodu ,organizátori , jedno ktorí, nespĺňajú základnú podmienku na úspech a to mať financie na refundáciu mzdy pre štrajkujúcich pretože máloktorá rodina si môže dovoliť na dlhý čas prísť o často jediný ,alebo nie zanedbateľný príjem do rodinného rozpočtu ,úvery ,hypotéky a podobné radosti nepustia. V čase keď bolo treba šetriť financie mnohé a školstvo tam patrí niekde dodnes, po socialisticky organizovali MDŽ , MDD či na Vianoce rozdávali kolekcie a teraz nemajú na štrajk .Čo myslíte v čom spočíva sila odborových centrál a organizácií na západe ? No len v tom že majú na podobné akcie peniaze .
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov