SME
Štvrtok, 12. december, 2019 | Meniny má Otília

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na polícii pribudlo za rok vyše 1100 miest, počet policajtov ostal rovnaký (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

podstatne rozumnesie by bolo

keby bol pocet policajtov nizssi, ale aby boli policajti kvalitativne lepsi.
je totiz prilis vela takych, ktori su primitivni a uplne arogantni a v momente, ked si oblecu uniformu, ako keby ich navliekli do prasacej koze


obrovska skoda, ze zrusili cetnictvo a to aj s ich prisnymi poziadavkami na prijimanie novych cetnikov
 

?

Je jedno ako sa budeme volať. Podstatné bude, či niekedy bude vôľa políciu zreformovať zo strany politikov. Doteraz sa o to nikto ani len nepokúsil. V Policajnom zbore som od 2001...
 

mas uplnu pravdu...

reformovat policiu do podoby, ked bude opat vyberovou organizaciou (viem, naivne to takto povedat) a teda hlavne - aby nebola zavisla od toho, aky ***** sedi vo vlade a dosadzuje do velenia svojich rektoskopov.
ti poctivi policajti, ktori tu robotu robia fakt poctivo, si to naozaj zasluzia. a takisto si zasluzia, aby dostavali za tu robotu naozaj zaplatene.
 
Hodnoť

1100 novych Kalinakovych

darmozracov, tak toto je ta ekonomicka reforma SMERu ?
 

 

Osobne som zo situácie v polícii veľmi smutný.
Aj Vám sa zdá, že policajti strácajú povesť čo mali, a teraz
sa už podobajú na prisluhovačov ako VB za komunistov ?

Prečo všetci v uniformách čušia , keď ich veliteľom a ministrom
je podľa môjho názoru , myslím si že podvodník a mafián.
Ako sa vám pracuje "milí policajti" keď vaši nadriadení majú
vyšetrovať sami seba ?

Prečo ste všetci ticho ?

Zmena musí prísť. A zmena príde zdola.

.
 

?

A čo by sme také podľa teba mali robiť? Nevieš čo sa deje vo vnútri, tak by som nevynášal súdy či čušíme. To, že nerobíme tlačovky, neznamená, že sa nič nedeje...
 

?

Nevieš nič o mojej práci, ani ja o tvojej. Jediný rozdiel medzi nami je v tom, že o tebe nepíšem ako o darmožráčovi...
 

 

ked nebudeš ty platit za moju pracu lebo ti ju netreba alebo onu netojiš, tak a nič nedeje.
ked ja z toho isteho dôvodu nestojim o tvoju pracu, lebo mi ju netreba, tak ma pridu zatknuť na čele s tebou.

ked sa nezašivate v tieni, tak akurat buzerujete , alebo chranite "svojich ludí". to je to , čo realne vidno.
to že sa dačo deje vnútri, je sice pekný drist, ale nijako sa to neprejavuje.
a ked sa pozrieš na "prácu policie" napr v smilne, tak ti musi byť jasne, že si len poskok oligarchov v obleku za štátne.
 

?

Aj po tomto tvojom ďalšom príspevku musím konštatovať, že o mojej práci nič nevieš, len si vymýšľaš. Nebudem ťa teda ani unavovať argumentmi, lebo ty máš už vo všetko jasno...
 

jak tak pozeram tvoje prispevky

na tuto temu, tak argumentami neunavuješ nielen mna, ale nikoho.
prestanem veriť tomu, čo vidim okolo seba a budem veriť tvojmu ničim nepodloženemu tvrdeniu.

možno je medzi vami 5% poctivých, ale neprejaví sa to tým, že sa postavia proti kolegom ked su s nmi v dave. to že je tebe a ešte dvom z vašej prace na zvracanie a zanadavate si v krčme na veci nič nezmeni.
a ked dostaneš rozkaz rozohnat ludi s ktorými v duchu suhlasiš, počuvneš rozkaz. dokonca niesom istý, či by si ho nepočuvol, aj keby si vedel, že je v tom dave tvoj brat, žena, alebo matka.

ked sa fararovi v bordeli podari pokrstiť 5% prostitutiek, ešte z nich nebude kongregacia a z bordelu stánok boží.
 

?

Ak si si nevšimol debatím na túto tému s veľa ľuďmi a oni debatia so mnou na úplne inej úrovni ako je debata s tebou. Ak chceš dôkaz, pozri si moje príspevky na tému polícia a potom pochopíš.

Ako vieš, že som niekedy rozohnal dav mierumilovných ľudí, ktorí len ticho oproti niečomu (správnemu) protestovali? Ako vieš, že by som hypoteticky vôbec také niečo urobil? Máš vešteckú guľu? Nevieš, iba si domýšľaš... A o tom som hovoril, debata s tebou vedená prostredníctvom argumentov je zbytočná, lebo ty máš vo všetko už jasno asi.
 

ty by si bol asi ten, čo by vystupil

z davu týchto policajtov a postavil sa proti prikazom z hora http://www.*****/vybusna-situacia-na-severovyc hode-slovenska/862024
alebo by si prišiel za šefom a povedal: vtedy a vtedy sme konali nespravne a ja nechcem za ten den plat.
už ta vidím a aj tých 5% "srdciarov" čo to tak určite robí.

asi ty by si bol ten, čo by politickemu nominantovi ktorý viedol tuto akciu, prehovoril do duše, že stači počkat kým sa chalan unaví, a to, že jemu sa zda byť dlho sediet v aute a riadiť operaciu, nie je dôvod na okamžitý zásah.
https://www.noviny.sk/krimi/14...

a to že fizel počuvne, aj ked mu prikažu niečo nespravne, je historicka skusenosť. a maju na to formulku: ja som iba počuval rozkazy. tento fizlacky alibisticky výrok je použvaný od nepameti práve uniformovanými poskokmi každeho jedneho režimu.
a je symbolom toho čo si: počuvač rozkazov. a to, že zhodou okolností ty maš ruky čiste počas celej svojej kariery znamena len to, že s zatial nedostal rozkaz, ktorý by ťa zašpinil.
alebo chceš tvrdiť, že zle rozkazy hrdo odmietaš a napriek tom stale pracuješ na policii?

vtip: stoji to pri ceste a rodina sa za to hanbí. čo je to?
prostitutka? policajt?
obe odpovede su spravne.
 

?

K tomu príkladu s ťažiarmi a aktivistami sa ti neviem vyjadriť, nebol som na mieste, neviem aká tam bola dôkazná situácia v tom momente, keď tam zasahovali policajti. Ono po bitke je každý generál. Ale keď ti tam niekto máva platnou nájomnou zmluvou a dožaduje sa vstupu na svoj pozemok, ťažko sa to namieste vyhodnocuje. A okrem toho policajti nemôžu postupovať protizákonne, len striktne v medziach zákona. Takže vzhľadom k tomu málu informácií, čo k tomu máme, je sa mi ťažko vyjadriť, či tam polícia niečo neurobila dobre.

K tomu príkladom s tým bláznom ti nemám čo napísať, zaútočil na policajtov, ohrozoval seba a hlavne svoje okolie (možným výbuchom), zákrok bol podľa mňa odôvodnený. Potom zaútočil priamo na policajtov, nemali inú možnosť ako použiť zbraň. To nebolo ako vo filme, kde vždy vyhrá dobro nad zlom, tam išlo o životy policajtov, ako aj iných ľudí, keby sa vyhodil do vzduchu. Tento príklad nebolo určite zlyhanie polície.

Nevie nič o tom, kedy môžeme a kedy nemôžeme odmietnuť vykonať rozkaz, takže na túto tému sa je s tebou zbytočné baviť. Doštuduj si fakty, potom dáme na túto tému debatu.

No nepoužil si podľa mňa moc relevantné argumenty. Nehovorím, že zo strany polície nemohlo dôjsť v tebou uvádzaných príkladoch k zlyhaniu, ale argumentovať individuálnym zlyhaním na všetkých policajtov je zcestné a účelové. Vieš koľko sa denne vykoná obdobných zákrokov a nie sú v rozpore so zákonom? Takže ak by si chcel vyhodnocovať prácu polície musíš poznať aj to druhé číslo, nie len tých pár zbabraných zákrokov. Hádam my len nechceš nahovoriť, že ty sa nemýliš, alebo v iných profesiách asa nikto nikdy nezmýlil, alebo nekonal tak ako mal.

Ak ťa pobavil ten infantilný vtip, tak si jednoducho primitív. Ja a ani ty už s tým nič neurobíme...
 

to že ohrozoval okolie je blbosť

bol to moj dobry priatel a bol na svojom a neželal si tam fizlov ktorí to hnali do krajnosti. napchali sa deviati do priestoru 2x2 m proti mužovi s nožom ešte sa aj strelili navzajom, zabli niekoho s kým až do ich prichodu nikto problem nemal, a jediný spor tam bol manželský a manželka volala o pomoc policiu. ktovie kolko krat toto rozhodnutie olutovava a oplakala. a aj jej dcera polosirota sa bude určite s dôverou na vas obracať. fakt ukažkový zásah.
v smilne sa fizli pozerali jak je majitelka na svojom obmedzovana sukromnoou sbs.
nie na 5%, ale das na polke bolo vidno, že je im zo seba blivno, no rozkaz znel jasne...
a je mi jasne že si tam nebol bo by si sa úúúrčitééé ozval. :D
 

?

Prečo manželka volala políciu, lebo bol dobrák od kosti? Asi nie. To, že bol doma nie je v takýchto prípadoch dôležité, ide o to, čo doma robí. Ak by rešpektoval pokyny policajtov, mohol ešte žiť. Normálna reakcia to určite nebola, čo predvádzal. Jeho života mi je samozrejme ľúto, sám si však vybral...

K tomu druhému spomínanému údajnému prešľapu polície som si teda niečo pozrel. Nebol som tam osobne, preto dostupné informácie sú len sprostredkované, samozrejme každou stranou inak. Faktom však ostáva, že sporná cesta má viacerých vlastníkov, všetci teda majú právo ju využívať. Aktivistka teda aj keď v dobrej viere porušuje zákon, ak bráni inému užívať aj jeho cestu. Problém tu nie je v polícii, tu by mali konať iné štátne orgány. Zbytočné je všetku vinu zvaľovať na políciu... Opakujem, že som ale nebol na mieste, určite by som nedovolil nikomu nejakým spôsobom ohrozovať toho druhého, je mi jedno kto je z akej firmy... Nič o mne nevieš, tak nesúď...
 

 

volala ich lebo ju po hadke nechcel pustiť domov. ano maš pravdu už je po hádke a može sa dostať domov. bravo a hura ich práci.
ta aktivistka je aj majitelka a neviem že za akých okolností ja možem hodinu obmedzovať človeka na osobnej slobode na jej pozemku a policajti sa budu na to pozerať.
vyhovorky a ospravedlnenia maš parádne. možno preto maš zo seba dojem, že si čistý
 

?

Nevyhováram sa, len ponúkam iný uhol pohľadu. Nikdy som netvrdil, že policajti sú bezchybný, to len ty by si ich takých chcel mať. Predpokladám, že obdobné nároky máš na všetkých vo svojom okolí, či?
Prestaň si niečo nahovárať, obaja vieme, že to nebolo kvôli jednej hádke...
Tá aktivistka je jedným z majiteľov tej cesty a teda obmedzovala ona iných majiteľov tej cesty. To, že medzi tých majiteľov patrí aj ten chruňo starosta teraz neriešim...
A či som čistý? Môžeš iba hádať ako je to so mnou... Nič si nepotrebujem dokazovať na rozdiel od teba, čo sa ma tu snažíš presvedčiť o niečom, o čom nemáš ani šajn...
 

 

jak tipické.
policajt ma policjta pozera vždy z uhla pohladu, ktorý je v kolegov prospech.

a ked to nebolo kôli jednej hádke, tak čo bolo dôvod vbehnut niekomu do domu a obyvatela zastreliť? vyhražal sa vraj výbuchom plynu v dome, čo bol už pol roka od plynu odpojený.
ak si dvaja majitelia budu vybavovat nezhody, jeden použije na druheho najatu sbsku a obmedzí jeho práva, policajti sa v danom čase na danom mieste na to pozeraju a nič neurobia(jednu celú hodinu). je to štandardne policajne spravanie? nože daj ten ich uhol pohladu.

ty si ten čistý, len mi nejde do hlavy, prečo za každu cenu braniš svinstva svojich kolegov a nadriadených. namal by si, ako ten "čistý", prave rozkrývat a odsudzovať svinstva policajných kolegov?
 

?

Koľkokrát ti mám ešte napísať, že nikoho neobhajujem. Tiež nekryjem svinstvá kolegov a už vôbec to nerobím za každú cenu. Ak kolegovia pochybili, nech si za to nesú zodpovednosť, len ponúkam pohľad z inej strany. Nič viac, nič menej.

Dosť bolo teoretizovania, teraz k tvojim argumentom. To, že dom nebol napojený na plyn, neznamená, že páchateľ nemohol spôsobiť výbuch napr. plynovou bombou. Takže tam to riziko bolo, preto tento tvoj argument nie je správny.

Každý si môže prenajať SBS a chrániť si svoje záujmy, nesmie tým ale porušovať práva iného. Čo protizákonné robila tá SBS a ako porušila zákon?
 

 

sbska bola na cudzom pozemku a obmedzila na slobode majitelku pozemku. čomu akože nerozumieš? skusim na jednoduchom priklade. u teba doma ti zabranim vyst alebo vojst do tvojho bytu a policajti na chodbe sa na to budu pozerať.

bol u seba doma a policajti porušovali jeho vlastnicke prava ked začali bez povolenia vstupovat na jeho pozemok. neuposluchli slovne výzvy tak bol razantný, ale zakon prvi porušili fizli a začali to hrotiť.
a vyjadrenie známeho policajta: to vieš ked akcii šefuje politický nominant a chce byť pred polnocou doma.

a ten vtip, že ak pochybili tak ponesu zodpovednosť, sa stane pravdou len ked nejaký čistý policajt pojde proti chybam kolegov.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov