SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Frešo: Uznávaní politici v silných liberálnych demokraciách nechcú rušiť kraje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Citam, ze Fico nepostavi ....

...vlastného kandidata do VUC BB a chce sa spajat. Nech nudzovo opaci aj toho muzejnika.
A papagaj Beblavi chce pre zmenu zrusit VUC. Vsetci "demokrati" su posjati z toho Kotlebu.
Ach, ake usmevne....
 

Niekedy mám pocit, že

ráno otvorím chladničku a vypadne im odtiaľ Beblavý. Nehovorím, že niekedy má chlapec pravdu, ale tentoraz sa za cieľom zviditeľnenia vybral zlým SMERom. V prípade žúp som za určité zmeny, ale decentralizované riadenie je určite výhodnejšie.
 

 

Pre tak rozlohou malú krajinu je 3-stupňové riadenie úplne zbytočným luxusom.
A to nehovorím o tých kompetenciách VUC.
Veď si povedzme, aké súčasné kompetencie VUC by nemohli plnohodnotne plniť ostatné úrovne riadenia ?
NO, žiadna také nevyhnutná kompetencia VUC neexistuje. Za to musíme živiť 8 byrokratických úradov, VUC zastupiteľstiev, voľby, ...
 
Hodnoť

WUC nezrušia,kde by

zamestnali svoje deti?
 

 

15 rokov fungujeme tak, ako spomínané krajiny, ale bez nejakého výsledku. Len somá.... bude čakať, že keď to bude rovnako pokračovať, bude iný výsledok. Ak si niekto spomína na čo chcú kraje nalákať svojich voličov pred voľbami, tak sú to tri základné veci. Doprava, zdravotníctvo a školstvo. A to sú práve tie veci, ktoré mali podľa mňa ostať na celoštátnej úrovni. Neexistuje rozumný dôvod, prečo by mal byť v nejakom kraji iný prístup k týmto oblastiam ako v inom. Po ich presune na celoštátnu úroveň si so zvyšnými kompetenciami úplne ľahko poradia na miestnej úrovni, kde naozaj majú ľudia bližšie k politikom. Resp. kto môže povedať, že má bližšie ku krajskému politikovi než ku celoštátnemu. Sú rovnako mimo realiti a mimo potrieb občanov.
 

 

Dovolím si nesúhlasiť. Práve samospráva a jej posilňovanie by malo cieľom aj v budúcnosti. Problémom v súčasnosti je, že veľa vecí sa rieši paralelne. Riešiť napríklad dopravu na na celoštátnej úrovni je nezmysel, nakoľko podmienky a požiadavky sú pre každú župu veľmi odlišné.
Súhlasím, že celoštátneho politika ľudia poznajú lepšie, no zapríčinené je to najmä mediálnym priestorom, ktorý dostávajú. Pre ľudí, ktorí sa o dianie v svojom okolí zaujímajú, je regionálna politika oveľa dôležitejšia.
 

 

Aj ak sú podmienky a požiadavky na dopravu v každom VUC odlišné, je predsa jedno či nejaký starosta bude informovať o dopravných potrebách jeho obce kraj, alebo Slovensko. Aj tí aj tí to majú len z druhej ruky a musia sa spoľahnúť na to čo im daný starosta povie.
 
Hodnoť

Arogancia moci

...Označil ho za nepodstatný, nezaujímavý výkrik, ktorý nerešpektuje ani to, že na takúto legislatívnu zmenu je potrebná ústavná väčšina...Nemožno fungovať tak, že niekto príde a ako hotovú vec oznámi, že ide zrušiť VÚC. A pritom má jeden jediný hlas v Národnej rade," uviedol Fico.

Takze zamieta sa, ale nie pre obsah navrhu, ale preto, ze poslanec neprisiel najskor potichu s prosikom za precedom. A uz sme tak opiti mocou, ze nejaku slusnost sa ani len nesnazime predstierat :D...
 

Veru tak!

Nuž keď si Rado, tak by si mal vedieť, že Mirkovi vôbec nejde o rušenie VUC, ale v prvom rade o vystrnadenie Magiana Kotlebu z jeho pevnej a neohrozenej pozície. Keby to navrhoval Sulík, okamžite by sa to prevalilo, že to je jeho maslo kamaráti navrhovaní na županov by sa mohli nahnevať. Takto cez Mirečka je to v podstate utajené. Nie však pred všetkými.
 
Hodnoť

Plne súhlasím

so zrušením VÚC, mne ako občanovi tieto byrokratické inštitúcie nič nepriniesli, akurát sú tam nominovaní na vedúcich miestách členovia vladnúcich strán a majú teplé miestečko na niekoľko rokov. Bolo by dobre sa zamyslieť aj nad rôznými úradmi a inštituáciami,kttoré sú pre slovensko veľmi nákladné a v praxi budeme žiť aj bez nich.Predsa v dnešnej informačnej dobe mail a iné technické vymoženosti fungujú na dobrej úrovni a prácu VÚC by mohlo robiť pár uradníkov pri ministerstvách.
 
Hodnoť

 

predsa s freso nebude suhlasit so zrusenim svojho tepluckeho miestecka .....
a KSSmer tiez nie. trafiky potrebuje nadalej
 
Hodnoť

a ze sa tu stale politici

tvaria, ze v celosvetovom meradle malicky narod potrebuje zo vsetkeho vsetko. za priklady si beru vsetko ine, len nie poriadok v legislative, moralku a cest.
 


Najčítanejšie na SME Domov