SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dubovcová: Polícia manipuluje verejnou mienkou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

My si môžme len položiť otázku, na čo je nám ombudsman, keď Kandráč i Dubovcová boli úplne k ničomu. Ten prvý ani snáď nevedel, čo má robiť a preto pre istotu nerobil nič, a táto, veĺké sklamanie, riešila len Rómov, Políciu a cely pre darebákov. Najlepšie by bolo tú funkciu zrejme zrušiť, škoda peňazí.
 

Potom nám netreba ani

Vážený Sagci podľa toho čo píšeš nám netreba politické strany , premiera , ministrov , podľa toho čo píšeš sú taký istý ničnerobiči ako Dubovcová . Pokiaľ by si sa na Dubovcovú obrátil tak rieši aj tvoje problémy a mnohé aj iné veci riešila ale najvypuklejšie boli tie okolo Romov a Policajtov a to tvrdím že z týchto dvoch skupín menší lumpovia sú ty prvý. To že Kandráč skoro nič neriešil to je pravda ale ten to považoval za výsluhový dôchodok bohužiaľ a nový kandidáti vyzerajú že tiež to berú skôr ako výsluhu ako poslanie. Podstate je aby na tu zgerbu čo riadi tento štát neustále niekto dozeral aj keď slovenské ovce sú príliš umiernené aby tu niekto ešte niečo veľké urobil, a to som rodený optimista.
 

 

Nemusíme so všetkým súhlasiť, čo urobila alebo neurobila Dubovcová, ale položila základy tejto funkcii a ukázala odvahu stáť si za svojím názorom aj za nepriazne verejnosti a oficiálnych orgánov, ktoré sa k nej a jej funkcii i práci správali ako neurvalí hulváti nerešpektujúci zákony a právo, teda ako tí, na ktorých sa najviac kydá a ktorých zneužívajú aj v mocenskom boji, a mnohého, čo jej verejnosť vyčítala, sa neskôr ujali iní a zahrnuli to do programov či požiadaviek... Obávam sa, že osoba, ktorú už má vybratú Smer a koaliční prisluhovači, bude väčšmi poplatná vládnucej moci ako ochotná brániť proti nej práva občanov.
 

Smer si samozrejme vyberie

akoby členov Smeru.
 
Hodnoť

Toľko právd.

Politici sa boja. Priznať si chybu. Pretože by prišli o hlavu.
Ak by im bola daná sloboda chyby napraviť a pokračovať v práci o level vyššie, možno by to vyzeralo inak.
Strach vládne v tejto spoločnosti.
Za priznanie si chyby by mala nasledovať odmena. Tak ako má to učil môj otec.
Zabúdame na základy výchovy.
 

Dve kultúry sa u nás bijú.

Punitívna kultúra (za chybu patrí trest, pozostatok náboženskej výchovy spred II. Vatikánskejo koncilu), a
Reportujúca kultúra (typická napr.pre dnešné Švajčiarsko), kde chyba slúži ako prostriedok na zlepšenie sa a je preto vítaná z pohľadu motivácie. Paradoxne, aj tento princíp má hlboké korene v Biblii - bez hriechu by nebolo spásy (listy sa. Pavla), pripadne ranná kresťanská tradícia - "ó, šťastná to vina..." (Citát z veľkonočného hymnu).
Ako povedala p. Dubovcová. Sme v plienkach, ako spoločnosť.
Takze len trpezlivosť.
 
Hodnoť

Ľudské práva sú kontroverzná vec

a väčšina z nás ich chápe úplne zle. Obávam sa, že aj pani Dubovcová.
Ľudské právo jedného človeka neznamená povinnosť druhého človeka toto právo napĺňať. Príklad - každý má právo na život. To znamená, že nikto mu ho nesmie zobrať. Ale neznamená to, že jeho život musí niekto aktívne chrániť. O svoj život sa každý má starať sám...

Rovnako právo na vzdelávanie, o ktorom pani Dubovcová hovorí. Nikto nemá právo zakazovať vzdelávať sa deťom z vylúčených spoločenstiev. Ale pani Dubuvcová hovorí, že "robíme pre ne málo". Pokiaľ im nebránime vzdelávať sa, tak je z hľadiska ich ľudských práv všetko v poriadku.
Ľudské práva sú práva jedného, nie povinnosť druhého, pani ombudsmanka.
 

Nemáš úplne pravdu.

Sú jedinci, ktorí nie sú schopní sa brániť. Nemusím menovať.
Povinnosťou schopnejsieho je ochrániť slabšieho.
Inak sme pri fašizme. Slabšieho treba eliminovať.
 

 

Domnievam sa že simple mal na mysli isté skupiny,nie jedincov.
K Dubovcovej ,hoc mi liezla na nervy,tak je to osobnosť s charakterom,a normálny človek si ju musí vážiť.
 

 

Nechápeš rozdiel medzi nechránením a elimináciou ?
Je to podobný rozdiel ako medzi anglosaským chápaním slobody a demokracie, v zmysle Magny Charty, a európskym chápaním, v zmysle Francúzskej revolúcie.

Prvé zabraňuje totalitnému útlaku, druhé prináša tyraniu väčšiny a gilotínuje politických odporcov. Správne je to anglosaské, negatívne chápanie slobody - nikto mi nesmie siahať na moju slobodu.
Európske pozitívne chápanie slobody je nesprávne - môžem si robiť čo chcem a ty mi v tom musíš pomáhať.

Pravdu máš v tom, že sloboda a ľudské práva sú slabým a neschopným na nič. Musíš byť rovnocenný s ostatnými, vtedy majú význam. Tu platí to hádzaní periel sviniam... O svine sa treba starať, nie im hádzať perly. O slabých a neschopných sa starať treba, ale nie preto, že majú na to právo. Ty sa staráš o svoje malé deti preto, lebo majú na tvoju starostlivosť právo? Určite máš úplne inú motiváciu.
 

Odkaz pre simple 16

Prečítaj si článok ešte raz aby si pochopil o čom je funkcia verejného ochrancu (ľudských) práv. Ombudsman podľa môjho názoru musí dbať, aby sa občan dovolal svojich práv pred orgánmi, ktoré sú v štáte na to zriadené, aby ich ochraňovali. Či už ide o políciu, súdy atď, a tiež aby si nikto nemohol prisvojiť si ich právomoci a zobral si výkon ich právomoci do vlastných rúk. Naša polícia je ešte stále vnímaná ako príliš represívny organ a to zásluhou niektorých jej príslušníkov, ktorí si myslia, že s uniformou dostali právo aj na výkon trestu ako sami uvážia. V tomto smere si p. Dubovcová robila prácu dobré a patrí jej za to vďaka.
 

 

Pani Dubovcová je právnička a bývalá sudkyňa. Polícia nie je tá, ktorá je hlavne zodpovedná za nespravodlivosť a nefungujúci právny štát na Slovensku. Iní majú na hlave ďaleko väčšie maslo. Polícia viackrát vyšetrila trestný čin a obvinila páchateľa, a bola to prokuratúra a súdy, kde spravodlivosť zaviazla.
Nevhodné správanie policajtov vyplýva mnohokrát z pocitu bezmocnosti, lebo vedia, že správnym postupom ich snaha vyjde navnivoč.

Pani Dubovcová je právnička a bývalá sudkyňa a ako taká má najmenšie právo kritizovať políciu. Radšej by mala kritizovať prokuratúru a súdy. Ja to vnímam ako jej profesionálnu deformáciu.
 
Hodnoť

Good job pani Dubovcová

bol som milo prekvapený Vami odvedenou prácou.
A to aj napriek tomu, že pani ombudsmanka vzišla z SDKÚ ako nominantka pána Dzurindu v čase ked SDKÚ bránila členom sa brániť pred skrivodlivosťou zo strany vedenia. Teda keď bolo bránené v SDKÚ vykonávaniu ľudských práv členov v Banskej Bystrici ale aj v iných zväzoch.
Vpred!
 
Hodnoť

 

Dovidenia, pani ombudsmanka. Ukázali ste SK, aký je aspoň minimálny štandard na funkciu ombudsmana. Nastavili ste zrkadlo, v ktorom vidíme, ako Slovač reaguje na aktívnu prácu. Neviem, či sme obstáli (viď aj táto diskusia). Upozornili ste na to, ako vnímajú funkciu ombudsmana tí najvyšší. Tí neobstáli vôbec. Uvidíme, či si v budúcom období budeme zvykať na ďalšieho aktívneho alebo na to, že ide len o teplý flek, v ktorom je najlepšie nič nerobiť a potichu brať svoje drobné.
 
Hodnoť

Pani Dubovcová odviedla dobrú prácu.

Ukázala smer pôsobnosti úradu a prinútila politikov zaoberať sa aj takými "taľafatkami" ako sú ľudské práva. Zo súčasných kandidátov na tento post, podľa môjho názoru, ani jeden nedosahuje kvality pani Dubovcovej. Mám z toho obavy, že politici navrhli takých kandidátov, ktorí nebudú moc rýpať. Aby mali kľud na svoje záujmy. Pritom dodržiavanie ľudských práv je to najdôležitejšie, čo spoločnosť potrebuje. Generácie našich predkov za ne bojovali dlho a tvrdo. Všetka česť pani Dubovcová. Môžete odìsť s hrdo vztýčenou hlavou. Ďakujem.
 


Najčítanejšie na SME Domov