SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Viaceré veľké mafiánske kauzy sa vracajú na začiatok, píše Plus 7 dní (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

A co kauzy statnej kriminality?

Kedy sa vysetria tie? Bolo by treba podat opatovne zahajenie vsetkych pripadov, ktore upratal prokurator Kovacik. Tam je aspon 90% pripadov zrelych na Leopoldov. Od ficovho hlasu pocat, konciac Prochazkovymi pokusmi o uplacanie. V podstate niekde ide i o vlastizradu.
 
Hodnoť

Jedni sa bránia, iní idú hlava nehlava

Niektorí sudcovia sa cítia ponížení a urazení, keď im nie je dovolené pracovať ako sudca po dovŕšení 65 rokov veku.
Druhí nechajú na stole 500 otvorených prípadov a idú si mirnix - dirnix do dôchodku.

Asi to bude treba riešiť. Teraz dám jednu utopistickú teóriu.
Po dovŕšení veku 60 rokov im prideľovať len toľko prípadov, aby do 62 bola pravdepodobnosť vyriešenie všetkých otvorených prípadov a zároveň pripravovať nových sudcov do rezervy. Už po dovŕšení 62 rokov a súčasne platných 72 dní im pri pridelení ďalšieho prípadu dať podpísať, že prípad predtým, kým odídu do dôchodku vyriešia a do vyriešenia im bude zadržaná určitá časť príjmu, ktorá bude vrátená po ukončení prípadu.
To by ste videli, ako zaberú na plné obrátky a klesla by aj súdne prieťahy.
 

Okresný súd Bratislava I

- to je jeden veľký bordel, kde sa človek nedožije spravodlivosti. Ja nemám doriešené odškodnenie, keď v roku 2002 súkromnú firmu vykradol Peter Čongrády, boss mafie piťovci dva s jeho kamarátmi, ktorí pôsobili aj v radoch polície - viď napr. Milan Kožík, šéf kriminálky, právoplatne odsúdený za zločiny mafie piťovci dva (mimochodom predsedníčka súdu Bratislava I. JUDr. Kožíková moju žalobu upratávala spolu so štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti JUDr. Monikou Jankovskou, švagrinou Petra Čongrádyho. Dnes sa neriešia zločiny Petra Čongrádyho, ale idú z neho urobiť poškodeného.
To, čo robia sudcovia na OS Bratislava I, to je ako z nechutného filmu. Sudcovia vôbec nečítajú spisy, na pojednávaní požadujú listinné dôkazy, ktoré im boli osobne doručené do spisu. Osobne doručené spisy sa opakovane na Okresnom súde Bratislava I stratili, žalobu z uvedeného dôvodu zamietli a keď ste predložili potvrdenie súdu, že listiny boli osobne doručené, tak skorumpovaný Krajský súd Bratislava vydá rozsudok, že súhlasí s Okresným súdom Bratislava I a žalobu zamietne.
6 rokov som mala žalobu na súde, potom 6 rokov som chodila na pojednávania, keď som mala dostať odškodnenie, sudkyňa JUDr. Hausleitnerová odišla do dôchodku a od januára 2015 sa nekonalo, žaloba sa bude možno o niekoľko rokov prejednávať od začiatku, pričom JUDr. Fulcová najdôležitejšie doklady zo spisu nechala zlikvidovať a žalobu, ktorá bola podvodne odobratá zákonnej sudkyni prideľovali na upratanie 6 sudcom.
Takýto stav súdnictva nie je nikde na svete. Ale Žitňanská si myslí, že má najspravodlivejších sudcov a ona je najmúdrejšia ministerka. No hnus.
 

 

Toto som už od vás kedysi čítal. Odvtedy ste to uviedli v reakcii na viacerých diskutérov, videl som to (ale už nečítal, tak ako túto reakciu) najmenej dvadsať krát. Už je to trápne.
 

ty si trápny *****

od roku 2002 nemôžem dostať odškodnenie pre skorumpovanosť sudcov, ale tebe je to trápne čítať.
Asi aj ty patríš k tým hajzlom, ktorí vykradli súkromný majetok a máš kontakty so skorumpovanými sudcami, politikmi, policajtmi, resp. si skorumpovaný politik.
Želám ti, aby si sa dožil takého konania, ktoré by ti zničilo život, lebo až vtedy by si si želal zákonnosť a spravodlivosť.
 

 

Len aby ste vedeli, na kom ste sa ukojili. Od skončenia VŠ až do dôchodku som pracoval v bani, z toho 22 rokov v podzemí.
 
Hodnoť

 

Všimli ste si, s akou rýchlosťou riešili súdy v USA Trumpovo rzhodnutie súvisiace s migráciou?

V druhom stupni to trvalo menej ako mesiac.

Podobne zhruba za 30 dní vyriešili súdy USA v II. stupni čo s majetkom šiestej najväčšej banky sveta Lehman Brothers v roku 2008.

Načo sú súdy, ktoré prakticky nesúdia minimálne nie v reálnom čase , alebo povedané rečou Komanda 52 súdia na základe pokynov informačných služieb?
 


Najčítanejšie na SME Domov