SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Budaj vyzýva Fica, aby zmenil prístup k Mečiarovým amnestiám (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Nerozumiem, ako vôbec v demokracii môže existovať rozhodnutie, ktoré je nezrušiteľné. Nechcem dehonestovať funkciu prezidenta, ale aj ten, kto má právomoci prezidenta, je vždy len politik, ktorý môže mať svoje záujmy a jeho rozhodnutia môžu byť účelové, nesprávne, alebo pomýlené. Udelenie amnestie má samozrejme svoju váhu, ale vždy musí existovať nejaký zákonný postup, ako sa dá zrušiť rozhodnutie, ktoré je všeobecne považované za nemorálne. Inak je to popretie demokracie.
 
Hodnoť

 

..."Nerobme svojvoľne niečo, na čo nemáme oprávnenie v ústave," apeloval Fico vo videu...

Kua, podplukovník birmovaný, aké oprávnenie ešte treba v ústave aby ZÁSTUPCOVIA OBČANOV v parlamente mohli hlasovať PODĽA SVOJHO SVEDOMIA A PRESVEDČENIA??? Takéto oprávnenie už v Ústave SR predsa majú!

Čl. 73
(2) Poslanci sú zástupcovia občanov. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.

A nech budú hlasovať ako chcú, nič sa im stať nemôže...
Čl. 78
(1) Za hlasovanie v Národnej rade Slovenskej republiky alebo v jej výboroch nemožno poslanca stíhať, a to ani po zániku jeho mandátu.

Teba sa hlasovanie o zrušení amnestií parlamentom predsa netýka, si vo vláde preceda, nebudeš v parlamente hlasovať. Tam, vo vláde, by si nemal robiť to, na čo nemáš oprávnenie v ústave... A keď už budeš v ústave, tak tam tiež nerob to, na čo nemáš oprávnenie podľa väzenského poriadku. Lebo ťa na samotku dajú. Aj keď si podplukovník a birmovaný... ;o)
 
Hodnoť

vyzyvat moze, no

vyzyvany moze odmietnut.

Ze prave Budaj je ta "moralna autorita" na riesenie tohoto problemu, to by som vsak netvrdil.
 
Hodnoť

 

Budaj sa mota okolo politiky 25 rokov . Výsledky za tie roky žiadne. Stale je v mestskych zastupitelstvach , parlamente a pod. Tento covek - chodiaca depresia stale len kritizuje ale za ty 25 rokov žiadne výsledky. Žiadne riziko vlastnej odbornosti len negacia.
 


Najčítanejšie na SME Domov