SME
Pondelok, 1. jún, 2020 | Meniny má ŽanetaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opozícii sa nepáči, ako chce vláda rušiť Mečiarove amnestie. Kollár návrh nepodporí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Amnestie sa nesmú rušiť, pokiaľ boli právoplatne udelené. lebo by sa zdegradoval právny systém na neustále sa meniace zákony podľa aktuálnej nálady, aktuálnej politiky, mediálnej masáži a pod. Jediným riešením je dokázať, že Mečiar oprávnenie na to, aby udeľoval milosť nemal. Ak sa to dokázať nedá, amnestie treba akceptovať. Stabilný právny systém je zárukou istoty pokojného života občanov. Ten je už ale aj tak nahlodaný neustálymi novelizáciami nižších zákonov. Drvivá väčšina novelizácií neuľahčuje ľudom život, ale kladie na nich nové bremená povinností, pričom rozširuje právomoci represívneho a povolovacieho aparátu. De facto, klesá sloboda.
Alexandrovec
<< < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >>

tomu rozumiem

aj suhlasim. Ale len po hranicu, ktoru ukazal napr. film Vyssi princip. Alebo Norimbersky proces. Nemozeme tolerovat vsetko, co sa stalo podla zakona, "rozumiete? po-dla-za-ko-na", ako ktosi v tomto state s oblubou hovori. Prijimanie nemoralnych rozhodnuti predstavitelmi statu degraduje pravny stat viac, ako ich anulovanie a trestanie tych zodpovednych. Podla Vasho pohladu by bol uz spomenuty Norimbersky proces zruseny Ustavnym sudom.
 

 

Prijimanie nemoralnych rozhodnuti predstavitelmi statu degraduje pravny stat viac, ako ich anulovanie a trestanie tych zodpovednych.

S týmto súhlasím. Amorálne zákony treba zrušiť a ich negatíva a neprávosti z toho vyplývajúce napraviť hoci aj spätne (konkrétne pozostalým a židom, ktorí prežili koncentráky, rekvirácie, platilo nemecko odškodné). Amorálnych zákonov sa však v zbierke nájde aj u nás plno. Samotný inštitút milosti však amorálny nie je. Amorálne bolo to, že boli aplikované zo zištných dôvodov na ľudí a na činy v ktorých bola vtedajšia moc, jej orgány (nepr. SIS) a jeho ľudia zainteresovaní.
 
Hodnoť

Ja osobne, byt opozicnym

politikom, z tohto podvodu urychlene vycuvam. Nikto ma nepresvedci, ze Ficko ma uprimny zaujem na zruseni amnestii. Je to len tazky alibizmus s kalkulom, ze to "spravni chlapici" na ustavnom sude stopnu. To iste plati aj o jeho prekvapujucom boji proti korupcii. Fico je patologicky manipulator a svojho ucitela neohrozi.
 

Aky by ste vsadili kurz na to,

ze do toho ustavneho zakona zakomponuju aj odbrzdenie dlhovej brzdy? ;-)
 
Hodnoť

Zrušenie Mečiarových amestií

tak či tak skončí na ÚS. Vie to aj opozícia a jej servilné médiá /čo je väčšina/ len robia okolo toho ako vždy politické divadlo Dnes je v réžii Budaja. /Matovičovho poskoka/
 

 

V normálnom štáte by ústavný súd neprijal podnet, pretože ústavný súd nemôže rozhodovať o ústavnom zákone.
 
Hodnoť

Koalicie sa treba pytat,

co ma Ustavny sud na uzneseni parlamentu posudzovat. Skumat pravnu stranku je nezmysel, pretoze niet pochyb, ze Meciarove amnestie boli v sulade s vtedajsimi zakonmi. Na druhej strane bude mat parlament z ustavy povolene navrhnut amnestie na zrusenie. Ak by islo o moralnu stranku rusenia amnestii, tak to by bol skutocne paskvil, keby o tom rozhodovali politicki nominanti HZDS na Ustavnom sude, ti, ktori pasivne alebo aj aktivne podporovali Meciarovo nedemokraticke vladnutie (zdvihanim ruky v parlamente ako poslanec za HZDS a vystupovanim v mediach, vsak, pan Brňák?), keby siedmi nevoleni politicki nominanti mohli zvratit rozhodnutie ustavodarneho zboru 90-ich volenych zastupcov ludu. Dokonca by sa mohlo pocas vysetrovania zistit, ze niektori zo sudcov aktivne pomahali Meciarovi zametat stopy po jeho zlocinoch. To by nebol moralny alebo pravny suteren, to by bolo pravne a zaroven moralne -2. podlazie! Doteraz sme mohli aspon teoreticky verit, ze Ficovi a jeho kamaratom ide o pravnu cistotu, pravnu istotu a zamedzenie retroaktivity. Tymto navrhom sa vsak otvorene prihlasil ako dedic Meciarovho zneuzivania moci hrstkou vyvolenych.
 
Hodnoť

 

Macejková to už má dávno napísané, Fico potvrdzuje, že je darebák, ochranca zločinca a teda zločinec
 
Hodnoť

co ho meciar drzi za gule? (kolar)

Sme za zrušenie Mečiarových amnestií, ale Ficovi neverím,

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/2048373...
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

čo ?

všetky tieto pohyby sa robia pre niekoho a v jeho prospech. Nemecko atd privítalo vítazstvo vo volbách v Hoalndsku, ale koná opačne doma...češi sa v parlamentu dohodli za pár minut o cirkevnych restituciach...atd. Fico asi musí mat srandu z Bugara, ktovie čo si o nom myslí....všetkosa robí pre určitú skupinu ludi pre ich prospech, tu nejde o ludí na celej zemi alebo o slovenský národ...ked bude nutné tak sa ten národ predá...tu nieje sila ktorá by to zmenila,po 89 dost ludí pochopilo že doležite je kradnut a chovat sa ako hyena,...většina by radšej bývala v nemecku a nevadila by jej ani muslimovia, a to si priznajte! Uvedomte si nemáte nikoho koho by ste si ako intelektuála na slovensku vážili, neexistuje tu skupina ludí ktorá je nad veci, v Čechách ano...|Tu sú iba politici...slovaci majú velice slabu minulost,nemajú z čoho brat,to že chodíte do práce a honíte za peniazmi to nieje ešte život.Kedy sa dali slovaci do kopy ? Ani v 89 nie ? Spýtajte sa svojich rodičov , starých rodičov ako vtedy hodnotili 89 rok,posielali študentov a ludí niekam...nie že by všetci držali spolu a vytvorili nové lepšie prostredie. prečo je slov. človek tak slabý ? jedine Štefánik bol jeden z posledných...Dubček bol komunista, ktorý podpísal s Svobodom zásah proti ludom ! Jednooký medzi slepými.
Všetci vieme že mečiar a celá doba je špatná, a že tato šaškárna s amnestiou je len pre niekoho. Koza musí zostat celá a zostane.všetci to tam niekde na konci takto schvalujete. Len štefánik bybol proti ! Ludia hovorili, že ked je nahoršie, chlapi chodia robit do cudziny ! A okolo uprchlíkoch, čo sazmenilo za tie 2 roky, nič , zvyknetete si a budú žit tu, na slovensku, všade okolo a nikto nič neurobí, pretože rovnako všetci zalezú domov a zamknú dvere a možno pustia psa a PIR senzori...nikdy, nikdy neurobíte hrubu čiaru a ani češi ju neurobili, iked chceli....a.to je všetko.
 
Hodnoť

ČASOVANÝ PODVOD.

Je nám jasné, nejde o amnestie.
To len eštebáci si uvedomili, že nemajú takú moc aby mohli zmanipulovať voľby prezidenta a dosadiť si aj tam svojho človeka tak to skúšajú cez ovládaný ústavný súd.
Začnú postupne okliešťovať prezidentove právomoci a nejako začať musia.
Za druhé takýto komplikované zrušenie amnestií pre nejakého hlúpeho, nešikovného zneužívača štátnych úradov sediaceho v penzióne je trapné až smiešne.
A hlavne ďalšia časovaná bomba do politiky, že pán gašparovič najlenivejší prezident slovenska.
 
Hodnoť

§§§§ Mafia vo vláde §§§§

Tento návrh zrušenia Močiarových samo- amnestií je neprijateľný!!!
Fico je zločinec beztrestnosť si chce zabezpečiť vymenovaním politický zaujatých sudcov!!! (To sme sa už kde dopracovali!!!) Za to že zo Slovenska urobil skorumpovanú žumpu by sa mal zodpovedať spolu s ostatnými kumpánmi zločineckej organizácie. Sídlom: SÚMRAČNÁ 25821, 02 BRATISLAVA.
Pán Bugár, Žitnanská toto ste chceli? Kde je vaše morálne dno? Toto je pre Vás akceptovateľné!!! Prisluhovač zločincov sa stava tiež zločincom!!!

Ficko už ti šiju pracovnú rovnošatu v Leopoldove, konečne urobíš niečo užitočne pre Slovensko!!! Je potrebné sa osobne dostaviť na adresu:

Gucmanova 19/670
Leopoldov
92041

Slováci zobuďte sa len Vy dokážete vytiahnuť Slovensko z morálnej žumpy do ktorej ho vtiahli skorumpovaní politici!!! Kradnú Vám mzdu a prijateľnú budúcnosť zatiaľ čo vy dennodenne driete v práci za mizernú mzdu.

http://hnonline.sk/svet/907968...

http://www.mojevideo.sk/video/...
 
Hodnoť

§§§§ Mafia vo vláde §§§§

Tento návrh zrušenia Močiarových samo- amnestií je neprijateľný. Fico je zločinec beztrestnosť si chce zabezpečiť vymenovaním politický zaujatých sudcov!!! (To sme sa už kde dopracovali!!!) Za to že zo Slovenska urobil skorumpovanú žumpu by sa mal zodpovedať spolu s ostatnými kumpánmi zločineckej organizácie. Sídlom: SÚMRAČNÁ 25821, 02 BRATISLAVA. Pán Bugár, Žitnanská toto ste chceli? Kde je vaše morálne dno? Toto je pre Vás akceptovateľné!!! Prisluhovač zločincov sa stava tiež zločincom!!!

Ficko už ti šiju pracovnú rovnošatu v Leopoldove, konečne urobíš niečo užitočne pre Slovensko!!! Je potrebné sa osobne dostaviť na adresu:

Gucmanova 19/670
Leopoldov
92041

Slováci zobuďte sa len Vy dokážete vytiahnuť Slovensko z morálnej žumpy do ktorej ho vtiahli skorumpovaní politici!!! Kradnú Vám mzdu a prijateľnu budúcnosť zatiaľ čo vy dennodenne driete v práci za mizernú mzdu.

http://hnonline.sk/svet/907968...

http://www.mojevideo.sk/video/...
 
Hodnoť

Vizitka

a zároveň ukážka, prečo právnik nesmie riadiť vládnu moc ... :)
 
Hodnoť

Nepáči sa mi rušenie amnestií, nech ich

udelil ktokoľvek. Len nechápem, prečo má opozícia panický strach pred ÚS. resp. chápem, že sa boja, že ÚS to zruší. Inak by neprotestovali. Ale pred ÚS to pôjde v každom prípade. najneskôr vtedy, ak v danej veci niekoho obvinia.
:-)
 

Re:stredné ucho

Ak by som sa opýtal, akým myšlienkovým pochodom ste došli k záveru, že opozícia má obavy zo zrušenia mečiarnestíí, dostal by som odpoveď alebo len prostoduchý emotikón?

Ináč toto "riešenie" koalície kontinuity (a práve kontinuita je podstatná), je zas raz len pokus obabrať. Jednoducho kontinuita aj v nezrušení zvrhlosti príkazu nešetriť únos, vraždu.
Minimálne 4 z dnešných ústavných sudcov, sú priame Mečiarove persóny, ak k ním prirátame súdruhov (a môžeme zarátať aj prípadne novovymenovaných Smerom navrhnutých), tak s určitosťou denného zlodejstva strany a vlády, sa dá predpokladať, že prípadne parlamentné Za by ústavné ctihodnosti zmietli zo stola.
A otázka prečo má dostať 7 kúskov bezcharakteru, možnosť zvrátiť rozhodnutie ústavnej väčšiny parlamentu, má aký vzťah k parlamentnej demokracii?
 

Dnešná generácia má údajne problém

pochopiť písaný text v súvislostiach. Asi je to pravda. Keď píšem : "Len nechápem, prečo má opozícia panický strach pred ÚS. resp. chápem, že sa boja, že ÚS to zruší. Inak by neprotestovali." Je jasné že píšem o strachu opozície z toho, že ÚS zruší zákon o zrušení amnestií.... Nie je to na Vás moc komplikované?

ÚS sa Vám môže alebo nemusí páčiť. Ale on tu nie je na okrasu. Rieši aj spory súvisiace s porušením ústavných práv. To znamená, že ten zákon o zrušení amnestií bude posudzovať tak ako tak. Aj pri Budajovej verzii. Akurát že bude posudzovať jeho účinky až po prvej žalobe osoby, ktorá sa bude cítiť poškodená na svojich právach. Preto je strach opozície z ÚS zbytočný, aj tak sa to tam skončí.

:-)
 

Pre : stredné ucho

poznámka s34... sa dotýkala toho, že Ústavný súd je spolitizovaný členmi skupiny, označovanej občas aj Dzurindom, ako "skupinka" ... tzn. ÚS obsadený "starými štruktúrami", pod vedením napr. právničky Macejkovej koná podľa potrieb politickej utajenej spolupráce s vládnou mocou a exprezidentom ... ako sa takáto spolupráca nazýva, nech si každý vytvorí vlastný názor ... ak chce ... :)
 

Re:

Re:perspektiva1
no však tak

Re:stredné ucho
" pochopiť písaný text v súvislostiach" o tom som počul už aj ja
Mimochodom ak je parlament u nás jediný ústavodarný orgán, tak ani ústavný súd nemá nárok skúmať ústavnosť prípadných parlamentom schválených ústavných zmien.

p.s. celé "riešenie amnestii" v podaní koalície kontinuity je len a len obabraní verejnosti. Teda aby strana a vláda si mohla verejne odškrtnúť nejaké splnené políčko, a neverejne pri cole, aby sa mohli rehotať, že ako super to zas dopadlo.
 

<< < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >>

Najčítanejšie na SME Domov