Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Štát zváži návrat k Rázsochám. Pozrite si, kde v Bratislave majú byť nemocnice (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

penta vs fico 1:0..

sestrička z rázsoch budeš mu na osoh ? s úsmevom, bez rečí, fica hneď prelieči.. yeah..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Preklad:
- nová nemocnica v Razsochoch nebude skôr, ako v roku 2026. Jej kapacita bude plne nedodtačujúca.
- Penta získa aj Petržalku a lukratívne pozemky pre nové administratívne na Kramároch
- geriatria vzhľadom na nárast seniorov nebude stačiť
Ale hlavne, že súdruhom z ministerstva všetko funguje...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No...ja neviem

Principiálne nemám rád, keď takéto veci rieši nelekár. Mladý je asi šikovný, ale nikdy nebude mať pohľad medicinmana. Iste, nie je tam sám, má okolo seba aj lekárov. Ale zrovna teraz hrať veľkú hru? Ja by som sa bál...a to mám oveľa viac skúseností. Žiaľ, aj oveľa viac rokov.

Dobre. Aké DVE nemocnice? Sú predsa aj Milosrdní bratia, Heydukova, Onkologický ústav, Ústav srdcových a cievnych chorôb...nemocnica sv.Michala atď.

Kramáre zhasnú? Môže byť, sú opotrebované...neoplatí sa investovať. Ružinov? Tiež na hranici.
Rázsochy? Ale to už dlhé roky tvrdia, že by nebolo rozumné oživovať tú stavbu. Premrhané prachy...zlá koncepcia. Petržalka nebude "univerzitná"? To nemusí. Prečo by každý špitál mal byť fakultný či univerzitný? To je blbosť podobná univerzitám na dedinách typu Skalica.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pokračujem

Kedysi dávno, veľmi dávno...Podunajské Biskupice boli pohodový špitál. V tichom, malebnom prostredí, lesopark...nízke pavilóny, klasika. Boli tam dokonca aj veľmi kvalitní lekári. Nebol som tam asi 20 rokov. Počul som, že je tam už iba geriatria (ktorú vedie môj o pár rokov starší kolega, poznáme sa ešte z internátu). Aj to malo umrieť. Nevidím do financií, areál ale výborný...až vynikajúci.

Čo nechápem...je tzv. "štátna". Teraz ju tuším označujú ako Staré Mesto. Tak tú bolo treba zrušiť už minimálne pred 30 rokmi. To je humus, gebuzina, hnoj. Zrušiť tak - že zrovnať buldozermi so zemou.

Nie som týpek, ktorý verí v nejaké čary a kúzla...no tam nemá byť nemocnica, ani nová. To miesto má nejakú zlú energiu. Poznám ten špitál od detstva...umreli tam desiatky mojich príbuzných/známych...ktorí NEmali zomrieť.

Čo Bezručova? Zochova? Policajti na Štefánikovej? Hlboká? Partizánska? Som rád, že sa o to nezaujímam. Nerád by som sa vracal do minulosti - tak odporné nemocnice ako v BA som nevidel nikde na svete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dokončím

Reči o "dvoch nemocniciach" sú bohapustá blbosť. Nebudú dve. Ani nemôžu byť dve.

Parkovanie? Kedysi sa dalo parkovať aj v centre. Dnes už ani v Ružinove. Ten je dobre ďaleko od centra mesta. Nechutný špitál. Socialistický monoblok (či dva), podobne ako Banská Bystrica. Aj R v BB treba zrušiť. To nie je dobré ani pre dobytok.

O tom, že dušu špitálu dáva personál, vzťah k pacientom...možno inokedy :-).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V Podunajských

je aj vynikajúce plúcne oddelenie pre deti.
Liečili mi tam aj syna keď mal problém so silným zápalom priedušiek. Luxusné priestory v tej menšej budove vpravo od vrátnice. Vraj to mali tento rok zrušiť - štýlom od zeleného stola a nechať pre celú Bratislavu jedno plúcne na Kramároch. Pritom to oddelenie praskalo vo švíkoch - čiže asi na Kramároch to bude ešte horšie. Keď sa to spojí tak amen tma.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Samozrejme, bolo to najmä o pľúcach. Ale kupodivu, bola tam dobrá urológia, gynekológia atď. Veľa vplyvných osobností, ktoré mali možnosť vybraž si...išli na urologickú operáciu k Obšitníkovi resp. Slezákovi (ak som si dobre zapamátal meno kolegu gynekológa).

Pľúca nevykopli na Kramáre...ale do Ružinova. Pričom je stáročná tradícia...ako má vyzerať areál pre pľúcne chorých. Dané je to ešte historicky (tbc). Ružinov je na tisíce km ďaleko od príjemného prostredia pre pacientov s pľúcnymi chorobami. Môžeme sa tváriť, že je iná nozológia.

Každopádne, ideálne je keď existuje nemocnica pľúcnych chorôb sólo...alebo aj psychicky chorých sólo. Pre duševne chorých nie v centre mesta, pre Boha! V malebnom, príjemnom prostredí. Pezinok je fajn.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

iba kvôli športu

otvorím polikliniky. Bývavalo: nemocnica s poliklinikou. Ambulancie si prenajali jednotlivci...ktorí dosť intenzívne utekajú inam. Iste, sú ambulancie pracoviska - tej-ktorej kliniky, oddelenia/príjmu.

Na otvorenie stačí :-).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Urobi sa hodnotenie alternativ? Kto ho vykona? Hodnota za peniaze k tomu nema co povedat? Ide o ibrovaky balik VEREJNYCH financii.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Parentium to pekne glosoval...

Ja som v odbore medicíny laik...ale prezentovaná predstava mi pripadá tiež iluzórna. Aj z pohľadu na demografiu...a na rozdiel od Nal si nemyslím, že zvýšený nárast seniorov bude vyžadovať iba zvýšené kapacity na geriatrii. Väčšina seniorov bude aktívna dlhú dobu a budú potrebovať bežnú starostlivosť aj na ostatných oddeleniach.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hahaha

nie je to o predložení a zdôvodnení nejakej stratégie, koncepcie zdravotníctva do budúcnosti, ale o možnosti čo najširšieho vykradnutia verejných zdrojov v súčasnosti ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ministerstvo verí, že pracovať v univerzitnej nemocnici, ktorá bude poskytovať viac a náročnejších výkonov, bude vec prestíže
Cize viac prace a mensi plat. Ten co to vypotil si robi srandu alebo to je *****
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nase ministerstva a ministry su schopny verit vsetko a vsetkemu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Koncova nemocnica pre cele Slovensko - to si robia prdel? vdaka polohe Bratislavy je to totalny nezmysel. Bratislava nemala byt hlavnym mestom a nemala mat vsetko narodne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne.

Ak chceme mat nemocnicu, jedinu svojho druhu, co sa tyka ukonov a vybavenia, pre cele Slovensko, tak by mala byt v Banskej Bystrici alebo niekde blizko. Myslim, ze by tam bol aj mensi problem ziskat lekarov, pretoze odtial to maju do rakuskych nemocnic trochu dalej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"stat"

- zabudli ste? " Stat som ja" ... :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyzerá to tak, že na Ministerstve

zdravotníctva pod priamym vedením súdruha Fica robia všetko pre to, aby súkromná nemocnica Penty bola postavená skôr a prevzala pacientov aj lekárov z Kramárov. Potom už stačí na Kramároch len zhasnúť a pripraviť pozemky na predaj pre Pentu, alebo niekoho iného, ešte šikovnejšieho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Deal down...

Bory privatna fakultna nemocnica made in DIGITAL PARK s full zazmluvnenim....
DRACKER splni svoju ulohu a bude posunuty na dalsi menezersky flek....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne tak.

Úspešní budú odmenení, niektorí v zlate iný v pozíciách.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov