SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nový poradný orgán splnomocnenca pre rómske komunity pomôže mladým (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

občas sa vynorí otázka,

že prečo slováci nechcú migrantov, keď tu ešte žiadni nie sú..
alebo že prečo neveria na multikultúrnu spoločnosť...
možno práve preto, že mnohí to zažívajú "v malom" už teraz.
Mohla by byť námietka - a oprávnená - že prečo, ak máme číňanov a vietnamcov - ale to by ma zaujímalo, koľko komisií a špeciálnych úradov vzniká pre tie ostatné skupiny (existuje úrad pre integráciu rusínov?)
Mimochodom - ak zas budem počuť od nejakej nnadácie, ktorá si z brucha spraví výpočet že na sociálnych dávkach až toľko nestoja - určite si spomeňte na takéto komisie a úrady, ktoré do toho nerátajú - veď ani teraz nie je uvedený rozpočet.
 
Hodnoť

Funkcie bez práce a zodpovednosti.

Riešime cigánsku otázku opäť lenne základe dojmológie.Kvalifikácia pre poradcuje je vek do 30 rokov a rómsky pôvod.Čiže opäť len teplý flek pre vybraných väčších či menších papoalášikov.Bez práce,vedomostí a zodpovednosti.
Na riešenie takej zložitej problematiky je nevyhnutný predchádzajúci výskum sociologický,etnografický,psychologický a i.Ak boli takéto štúdie vykonané,kto z minulých,terajších či budúcich splnomocnencov či ich poradcov si ich prerštudoval?
Čo sa spravilo za posledných 25 rokov vďaka týmto ......?
 
Hodnoť

 

no komisia pre rabovanie a rozkrádanie penazí na skúlturnenie cigáňov - ved aj Bééééla potrebuje na volby a kávu - na riešenie cigánskej otázkz sa po roku 1990 minuli stovkz milionov EUR, no skončili všetky vo vreckách politikov, mafianov politikov, politikov zo štandardných politických strán
 
Hodnoť

Ďalšie vyhodené

peniaze.Len to Kotlebovi prinesie ďalších voličov.
 
Hodnoť

Nemali byt do podobnych

zalezitosti svoje slovo ludia , ktori to platia zo svojich dani a bytostne sa ich to dotyka v "spounazivani" s touto komunitou?
 
Hodnoť

 

Už konečne niečo robte a neraďte sa stále!! K ničomu to nevedie. Rómom je potrebné dať prácu a ak žiadnu na okolí nemáte, tak im dajte metly a lopaty než si upratujú svoje okolie. A keď nariekajú , ako nedôstojne bývajú so svojimi početnými rodinami, už im konečne niekto otvorene povedzte, že nové byty už stovky rómskych rodín dostali a zdevastovali ich. Teraz len nariekajú, že nemajú kde bývať. Dajte nám nové byty... Kto dá len tak zadarmo nový byt pracujúcemu človeku? Každý si na byt musí zarobiť, len pre riešenie rómskej problematiky stále potrebujeme komisie, poradcov a Ravaczov. Kedysi rómovia pracovali, starali sa o svoje deti, mnohí boli /a verím tomu, že aj dnes sú/ vzorom pre mnohých občanov. Ale akosi si zvykli dostať všetko zadarmo a len nariekať ako sa štát nestará... Postavte im nový Luník, aby mali čo rozkradnúť, rozpredať a zničiť. Prepáčte mi za názor, ale už sa ťažko počúva, ako budeme riešiť rómsku problematiku. Už ju konečne riešte!
 


Najčítanejšie na SME Domov