SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Systém samospráv si žiada podľa šéfa kontrolného úradu zmeny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Mali sme tu,za komunizmu, strediskové obce.

Výsledkom bolo,že sa jedná stredisková obec rozvíjala, zatiaľ čo všetky ostatné na okolí,zaostali v rozvoji.Je to nepremyslený krok a tento SISkar,by mal odísť do dôchodku... Neporovnávajme sa,s Holandskom, pokiaľ máme ekonomiku,na úrovni rozvojových krajín.
 
Hodnoť

 

To nie je len o ekonomike , ale aj o úrovni spoločnosti. Tam,kde každý hrabe k sebe , je ťažké čokoľvek.
A keď začneme hore , to Holandsko má 50 poslancov , malé Slovensko 150. Ani nie tristotisícové Košice majú 22 mestských častí , presadiť nižší počet sa nedarí , veď kto by sa chcel dobrovoľne vzdať svojho korýtka , však? Tiež sa dá povedať , že nič nie je iba čierne , alebo biele. Za socializmu boli odborné školy napojené na závody , prax bola súčasťou vzdelávania , po 28 rokoch sa o to začína opäť zavádzať ako čosi nové a prevratné. A dalo by sa takto pokračovať. Týmto nechcem velebiť bývalý režim , len si myslím , že s vaničkou bolo vyliate aj dieťa.
 
Hodnoť

Obce

majú presunutých čoraz viac kompetencií, ale bez finančného krytia. Nikto nemôže očakávať, že starosta a cca ďalšie dve pracovníčky budú odborníci na všetko.
 
Hodnoť

Načo je tolko štátnych zamestnancov

v republike s 5,4 miliónom obyvateľov. V 21 storočí, kedy by sa malo dať veľa vecí vybavovať elektronickou formou sa stále drží množstvo starých kádrov na úradoch. V prvom rade treba vyhodnotiť ktoré úrady sú personálne predimenzované, a všetkých zbatočných úradníkov vyhodiť. Je to možno kruté, ale naozaj je tu prebujnelý štátny aparát, a skôr či neskôr sa nájde niekto kto to tu vyčístí a úradníci si budú musieť hľadať normálnu robotu.
Tak isto samosprávne kraje. Pre boha živého načo nám je tu 8 samosprávnych krajov s množstvom zamstnancov? Pôvodné členenie na BA ZSK SSK VSK bolo úplne postačujúce a mali by sme sa k nemu vrátiť, a taktiež žnížiť počet okresov, veď je hanba keď nejaká vačšia dedina je okresné mesto. Vyhovárať sa na to že ľudia musia ďaleko cestovať za vybavovačkami na okresných úradoch, tak to je úplny nezmysel. Koľko krát do roka človek niečo vybavuje na úradoch spadajúcich pod okres? Niekto ani raz, vačšina možno raz dvakrát. Toto treba prispôsobiť jednoznačne vačšine.

Po zoštíhlení úradníckeho aparátu bude zrazu dosť pracovnej sily aj na linky do automobliek :D
 


Najčítanejšie na SME Domov