SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pohotovosti majú byť otvorené len do jedenástej večer (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Samé blbosti

Počet "pohotovostí" determinuje počet okresov - ale nie je to v súlade s predstavami ministra? Nuž...potom to nemá byť počet okresov...alebo treba zmeniť počet okresov (?). Volovina.

Čo je to "správny čas" dokedy? Je nejaká prirodzená hodina (22, 23...01) dokedy majú "fungovať" pohotovosti?

Nie sú to "stavy ohrozujúce život"? To si ľudia majú sami urobiť diagnostiku, zvážiť závažnosť problémov...a rozhodnúť, či je ich stav "život ohrozujúci" alebo nie? Kto produkuje takéto koniny?

Reálne teda...človek sa má zodpovedne, odborne rozhodnúť...aký je jeho stav, či počká do desiatej, jedenástej...alebo to riskne do rána? Alebo v prípade dieťaťa sa zahrať na pediatra? Šuflikantstvo!

No a ak sa človek rozhodne...a odváži otravovať...má sa poponáhľať do jedenástej pešo, zohnať si auto...nebodaj volať sanitku? Má si určiť aj kam chce ísť, ambulantne alebo urgentný prijem?

Toto sú nehorázne veci.
 
Hodnoť

 

Veľmi dobré rozhodnutie, ktoré zvýši u občanov záujem o prevenciu a zdravý životný štýl. Konečne vláda myslí na zdravých ľudí.
 
Hodnoť

Je to jasne :

aj horúčky budú len do 23:00 hod , potom počkajú a začnú až od 8:00 hod . Verím , ze uz dostali obežník.
 

 

zaujímavosťou je, že nikde v europe nie je pohotovosť ako u nás a vôbec s tým nikto nemá problém, prečo len my máme. Napríklad taká horúčka o pol noci ak nie je lekáreň sa dá vyriešiť napríklad poslaním do nemocnice.
Hoci by stačilo dať niečo od horúčky...LSPP je zbytočný socialistický prežitok,na ktorom poniektorí veľmi dobre ryžujú, na úkor doktorov ktorí musia a to pod pokutou zarábať na novodobých otrokárov. Rýchla bude stíhať, čo by nestíhala, za tie peniaze čo ide do rýchlych ha jáj.
je jasné, že k žiadnej zmene nepríde a nič sa v LSPP nezmení, lebo bude tisíc "fundovaných" argumentov prečo je to teraz úžasné. Samozrejme v horizonte 5 rokov to aj tak nebude, lebo nebude mať kto slúžiť, v podstate sa aj tak ambulantná starostlivosť rozpadáva, takže sa to vyrieši všetko samo.
 

 

Si si istý? Lebo sa mýliš. Neviem presne, aká je aktuálne lekárska "pohotovosť" v SR, no poznám viacero štátov (netvrdím, že zrovna najvyspelejších)...kde aj na dedinách má jeden lekár službu...doma. Normálne spí, môžeš ho ale zobudiť o druhej v noci...počíta s tým, je na to pripravený. Čo zvládne zvládne, ak ide o niečo vážnejšie ON volá sanitku.

Každopádne, človek nie je odkázaný na samodiagnostiku a nemusí čakať, ako sa jeho stav (resp. jeho dieťaťa) vyvinie do rána. Netvrdím, že je toto správna cesta.
 
Hodnoť

Nedobry pocit

Zacinam mat pocit, ze cela zdravotna strategia nevychadza od pacienta a jeho potrieb, nie je zalozena na suhlase lekarov.
Mam neprijemny pocit, ze vsetko sa toci okolo cerpania 150 milionovej dotacie z EU...Vybudovanie siete ambulantnej pohotovosti a nasledne ovpyvnenie konflikt s funkciou lekarskej sluzby prvej pomoci a urgentneho prijmu.
Nuz darmo. Manazeri rozhodli, lekar a pacient musi pochopit, ze mnohe sa deje v zaujme vyssej moci. Napr. tej financnej
 


Najčítanejšie na SME Domov