SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

SaS žiada pre kauzu otvárania listov odchod kancelára Guspana (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

rôzne Dankotiny

Zamestnanci hľadali v listoch vulgarizmy, ale zároveň listy nečítali.
:-D
Tak takúto obhajobu môže vymyslieť iba kapitáň Dankot.

A asi iba volič SNS je schopný takúto brutálnu, primitívnu a infantilnú stupiditu akceptovať.

Iné príklady Dankotín:

Nalial som si do úst vodu, prehltol som ju, ale NENAPIL SOM SA...
Vytiahol som v obchode peniaze za tovar, odovzdal som ich predavačke, ale NEPLATIL SOM...
Uložil som sa na chrbát do postele, nehybne som tak zotrval, ale NELEŽAL SOM...

Kam sa na kapitáňa Dankota hrabe môj bratranec Borat...
 

čo čakať od autora bonmotov

"Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku."
"Štát sa musí pozrieť do zrkadla."
o to väčšia tragédia je, že sú to hlášky vraj právnika a predsedu parlamentu...
je ťažko pochopiť, ako tomuto človeku mohli udeliť titul...
zrejme si ten titul kúpil... a ešte ich aj ukecal... navyše hovädinami...

podľa jeho logiky zlodej sa môže brániť, že on nechcel kradnúť... to tie klenoty mu samé naskákali do vreciek...
vrah nikoho nemal v úmysle zabiť... ten neborák sa sám vrhol na jeho kudlu...
Guspán sa sám usvedčil svojim prípisom...
je nepodstatné, či tie zásielky otváral z dôvodu šmírovania alebo nie...
tu je názor odborníka... druhá polovica príspevku...:

http://komentare.sme.sk/diskus...
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

presne tak tu uz nepomozu ziadne lacne vyhrazky a odvolavania ja som len zvedavy kolko ludi pride na protikorupcny pochod minimalne v BA a KE ale velke nadeje tomuto masochizmus oblubujecemu a blbeckemu narodu nedavam
 
Hodnoť

 

Listové zásielky sa vlastne neotvárali, opozícia nemá žiadne témy a nenechá zlepenec pracovať pre Slovensko.
Prirovnanie voličov k ovciam, ktorým toto neprekáža, je naozaj výstižné.
 
Hodnoť

...ak uznajú

...že paškov grinch pochybil tak zároveň uznajú aj matovičove argumenty a to ministerstvo pravdy nedopustí...vitajte v absurdistane
 
Hodnoť

Porušovali sa a otvárali listy

áno alebo nie? Jednoduchá otázka s jednoduchou odpoveďou. Všetko ostatné sú ficoviny a žvatlanie ufňukaného kapitána.
 
Hodnoť

myslim ze

toto je dosledok premnozeneho uradnictva, ak by ich bolo o cca 200 000 menej, tak by si inak vazili svoje miesta a inak by sa spravali
 
Hodnoť

Guspan

mal okamžite po prevalení kauzy otvárania listov sa porúčať. Je to hrubé porušenie pracovnej disciplíny, keď nariadil podriadeným otvárať listy určené poslancom. Ako mohli nechcieť prevziať listy poslanci z kancelárie, keď po prinesení z pošty prejdú listy rôznymi bezpečnostnými prístrojmi, následne sa zaprotokolujú na obálke a zapíšu do zoznamu, kde potom poslanec podpíše prevzatie. Divím sa hlavne opozičným poslancom, že si nezriadili POBox na pošte, kde by splnomocnili svojich asistentov, aby im preberali listy. Tie by sa odniesli do ich kancelárie a Danko s Guspanom by nemali čo cenzurovať. Poslanci nie sú zamestnancami firmy NRSR, aj keď im v NRSR vypočítavajú plat. Poslanci sú volení zástupcovia ľudí tejto krajiny. A preto nemôže im diktovať ani Danko a už vôbec nie dosadený zamestnanec Guspan, zjavne neschopný pochopiť usmernenie ohľadom bezpečnosti od Kaliňákovho ministerstva, zjavne hlúpy a arogantný. Už len za to, že namiesto ospravedlnenia si dovoliť arogantne nadávať na poslanca Matoviča, mal dostať okamžitého padáka. To je aká kultúra pán Danko?! Nerobte z ľudí volov, my sme voliči!
 
Hodnoť

Chyba pravna analyza

Ako laik by som povedal ze stacila ta prva tlacovka Igora M.
P. Guspan podla mojho presvedcenia pojde sediet, po navrate ho uz nikde do st. spravy nevezmu, no ani predavat salaty v Kauflande.
Ustava je jasna, poslanci prijimaju zakony, Trestny zakon o poruseni listoveho tajomstva hovori jasne. Terazje na tahu policia a sudy.
... citatel detektivok povie ze teraz priskripnu jedneho vtacka a ten zacne spievat.
Teda dufam
 
Hodnoť

Guspan sám od seba neotváral

Až taký hlúpy nie je. Musel mu to niekto dať príkazom a teraz keď sa to prevalilo hádžu špinu na Guspana. Za riadenie NR je zodpovedný Danko, on by mal niesť zodpovednnosť za túto aféru. Guspan je iba poskok, ktorého obetujú, aby sa kauza vyriešila.
 

 

Kapitáň Danko o ničom nevedel a kancelár :o) Guspan len príkaz, v dobrom úmysle chrániť zdravie a životy poslancov, nešťastne naformuloval. Fyzicky listy otvárali, čítali, cenzúrovali a selektovali tie tetušky v podateľni... Ak teda bude niekto potrestaný, tak to budú tie tetušky. Lebo, neznalosť zákona neospravedlňuje. Ani tetušky, ktoré len plnili šéfov príkaz... A za vinníka potrestania tetušiek označia kapitáň Danko, preceda Fico aj Béla Bugár Igora Matoviča. Ako hovorí klasik, krstný otec kapitáňa Danka, Janči Slota, na Slovensku je to tak...

P.S. Keď môže niekto beztrestne prikázať aby voleným zástupcom občanov protizákonne otvárali, cenzurovali a kradli listy, tak niečo v tomto štáte slovenskom je veľmi, ale veľmi hnilé. Kým sa ešte môžeme slobodne zhromažďovať a vyjadrovať svoje názory, prídime 5. júna všetci, ktorí ne sme spokojní s tým, čo tu vystrája Ficov zlepenec, na ďalší pochod proti korupcii. http://www.tvnoviny.sk/domace/...

Tie svoje názory môžeme podľa ústavy slobodne vyjadrovať nielen slovom, ale aj písmom, obrazom a iným spôsobom. Je dosť času pripraviť transparenty, obrazy (karikatúry) a nájsť aj iné spôsoby na vyjadrenie názoru. Trebárs aj piesňou, niečo v duchu piesne Jiřího Dědečka "Už jde rudoch od válu". Tie slová v piesni

..."Nechme samet sametem, pánové a dámy,
buďto s nima zametem, nebo oni s námi...

sú pravdivé a dnes na Slovensku viac než aktuálne...
 

:)

Nad Tatrou sa blýska,
hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia,
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.

To Slovensko naše
dosiaľ tvrdo spalo.
Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.
 
Hodnoť

 

Je to smutné. Asi by za toto mali byť nejaké dôsledky. Ten mladý dal príkaz, ale na druhej strane existuje vysoká pravdepodobnosť, že otec myšlienky je niekto iný. Takže si to od...ie zas len pešiak ako u nás vždy. Na tlačovke ku kauze na ňom bolo vidno, čo si o tom celom myslí, a že plnil úlohu. Pravda je, že mohol povedať nie. Ale platí aj to, že kto je bez viny nech prvý hodí kameňom. Mladý ambiciózny človek na dobrom fleku - rád by som videl x ďalších ak by sedeli na jeho stoličke či by povedali nie ja to neurobím. Aj u iných zamestnávateľov by som rád videl koľkí by boli hrdinovia a povedali by ja sa na tomto podieľať nebudem radšej kašlem na dobré miesto a idem preč. Takže ak vôbec tak si to od...ie zas len pešiak ako u nás vždy. Ale možno ani ten nie, lebo ak by ho vyhodili tak si priznajú, že sa to nemalo robiť.
 
Hodnoť

Trestná činnosť

Guspan aj Danko ako spolupáchatelia odstúpiť. Bol spáchaný nimi trestný čin Porušovanie tajomstva prepravovaných správ podľa § 196 ods. 3 písm. c) Trestného zákona, nakoľko došlo ku konaniu závažnejším spôsobom, a to je v zmysle § 138 písm. h) Trestného zákona porušenie dôležitej povinnosti vyplývajúcej z páchateľovho postavenia alebo funkcie.
Podľa uvedeného paragrafu a odseku je trestná sadzba v tejto kvalifikovanej skutkovej podstate ( ods. 3 ) na štyri až desať rokov odňatia slobody.

Patria pred vyšetrovateľa, podať obžalobu a potom ich hnať pred trestný súd. Nepatria do NR SR
 

Tajomstvo prepravovaných správ

Trestný poriadok ( ako vyššie správne píše diskutér ) chráni listové tajomstvo od okamihu podania listu na prepravu ( doručenie ) až do okamihu dodania písomnosti príjemcovi.

Oprávnenými zásahmi do listového tajomstvá sú zásahy ( cenzúra ) napr. podľa § 25 z.č. 475/2005 Z.z. ( zákon o výkone trestu odňatia slobody ).

Chráneným tajomstvom je OBSAH PÍSOMNOSTI, bez ohľadu na ich hodnotu, adresáta, odosielateľa, či páchateľa.

O PORUŠENIE TAJOMSTVA VYZVEDANÍM pôjde predovšetkým v prípade OTVORENIA UZAVRETÉHO LISTU, bez ohľadu na to, či bol jeho obsah niekomu oznámený !!

Policajti a prokurátori, pre doplnenie vedomosti, pozorne si prečítajte tento príspevok a ak mu rozumiete, tak z úradnej povinnosti ( ex offo ) začnite trestné stíhanie vo veci a predvolajte na výsluchy Danka, Guspana a úradníčky podateľne ktoré listy otvárali, následne všetkých spolupáchateľov OBVINIŤ, niektorých ( hlavných ) stíhať aj väzobne, preventívne, aby nepokračovali v trestnej činnosti.

Skutok sa stal
 
Hodnoť

Zodpovední dvaja

Guspan plnil pokyn Danka, a ďalej dal písomný pokyn na otváranie zásielok, čo je trestný čin ako vyššie uviedol diskutér. Zodpovednosť priamu nesie Guspan ale politickú Danko a tu sa odstupuje, vo vyspelých štátoch, ale nie v banánovej republike - Ficovo Slovensko.
Otvárať cudziu poštu je veľmi zákerné ako aj primitívna Dankova obrana - v záujme bezpečnosti, čej, akej ??
Toto sa dialo zo zvedavosti a pre získanie informácii o protivníkoch. Hanba NR SR a jej vedeniu
 
Hodnoť

chcem sa spýtať,

to podivné čudo zvané guspan je označovane za kancelára - to je čo za funkciu? to má tak uvedené v zmluve? Ja poznám len nemeckého kancelára ostatné je zrejme floskula. Obyčajný vedúci kancelárie.
 


Najčítanejšie na SME Domov