SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

SaS: Na ochranu pôdy existuje dostatočne prísny zákon, návrh SNS je zbytočný (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

SaS nikdy nebude vládnuť!

Takže ako obyčajne, SaS a opozícia sa zmôže iba na veľa kriku pre nič.

Najcennejšie, čo na Slovensku máme, sú ľudia, pôda, voda príjemná klíma. A SaS by bez mihnutia oka z týmito národnými pokladmi kupčila. Všetko podľa týchto poblúdencov na predaj!

Včera sa v Bátorových Kosihách konal koncert skupiny Omega. To boli Rolling Stones východného bloku. Bol som, videl som a bola so nadšený.

Bola som v Bátorových Kosihách a na vlastné oči sa presvedčiť o príjemnom živote na juhu Slovenska. Festival vína sprevádzalo množstva kultúrnych programov a ponuka malých gazdov, potravinárov a vinárov aj z regiónu aj z Maďarska. Aj títo ľudia majú svoje sny, pracujú na vlastnej pôde, zveľaďujú majetok svojich predkov. A i napriek globalizácii a teroru obchodných reťazcov sa im darí.A nemudrujú, ako členovia a voliči SaS. A všetci im svorne odkazujú: Nepokúšajte sa nás pripraviť o našu pôdu, vinohrady a lúky a lesy, lebo vás budeme hnať vidlami a lopatami!a i napriek globalizácii a teroru obchodných reťazcov sa im darí.

Podľa denníka SME a jeho novinárov je Slovensko jedna veľká čierna diera. Nuž, priatelia, nie je. Neprišli ste do Bátorových Kosíh a nepresvedčili ste sa, že denníky súlné lží a nenávisti voči Slovensk. Neprišli ste ani vy a nepresvedčili ste sa o tom, že novinári Slovensku nepriateľskí novinárov z denníkov SME a Denníka N úmyslne ohovárajú Slovensko a klamú.

Slovensku sa darí, Slovensko DO TOHO!

P.S.
Pozývam vás na Jarné otváranie pivníc v polovici júna. Budete mať možnosť ochutnať vína a domáce špeciality viacerých vinárov a gazdov tvoriacich nové hodnoty na juhu Slovenska. Bude to opäť veľký zážitok. A samozrejme, nevynechajte ani Južnoslovenský festival detských a mládežníckych folklórnych súborov v prvý júlový víkend.

Ale vám v SaS zrejme toto všetko vôbec nič nehovorí!

Slovensku sa darí, Slovensko DO TOHO!
 
Hodnoť

aké krásne

Nedovolia hnusným cudzokrajníkom aby ma okupčili o pôdu. Ale domáci hnusníci mi ju vyvlastnia vo verejnom záujme. Prípadne mi ju obsadia osadníci a to už sa môžem rovno picnúť.
 
Hodnoť

 

je to na skodu pretoze v zahranici castokrat lepsie vyuzivaju podu ako my. je to samozrejme ucelove, takto sa k pode moze dostat len urcitiy okruh ludi a samozrejme za nizsiu cenu ale o to aj ide.
 
Hodnoť

Moja pôda

Aj ja som vlastníkom pôdy na západnom Slovensku hoci bývam už viac ako 40 rokov na východe.Pokiaľ bola pôda v družstve , nejdem hovoriť o tom ako sa tam dostala,tak ma to viac menej nezaujímalo pretože jednoducho nebolo návratu späť pretože štát si s tým robil čo chcel.Po prevrate v roku 1989 sa situácia zmenila ,družstvo krachlo a ja som sa aj s mojimi súrodencami stal vlastníkom pôdy.Nikto z nás na nej nepracuje a viac menej bez náhrady ju využíva nejaká nástupnícka firma čo sadí repku ,slnečnicu a iné plodiny čo prinášajú zisk do ich vreciek.Žiadne farmárčenie čo by pocítil náš trh s potravinami ,len kšeft s možnosťou rýchleho zárobku.Boli návrhy na prenájom ,ale za tak smiešne sumy ,že nestálo za to o tom rozmýšľať, naviac zmluvy boli postavené tak že na 15 rokov prakticky zablokujú možnosť s pôdou obchodovať. Zrazu príde niekto ,už teraz je to tak zlé že horšie to už snáď ani nemôže byť, kto si uzurpuje právo diktovať čo smiem a čo nesmiem robiť s majetkom na ktorý môj dedo tvrdo makal vo Francúzku a 6 rokov aj v Argentíne,akým právom ? Rečičky o tom že ak pôdu predám cudzincovi budeme hladovať a podobné nezmysly mi dvíhajú adrenalín. Nie je predsa nič jednoduchšie ako prijať zákony ktoré nedovolia ,alebo aspoň poriadne sťažia možnosť že sa na pôde určenej na pestovanie plodín bude diať niečo iné, ani cudzinec si predsa tú pôdu nevezme domov a ani sa nestane územím cudzieho štátu ,vždy to bude slovenská zem aj keď vlastníkom bude Turek či Číňan . Pre mňa ako vlastníka čo nikdy farmárom nebude zaujíma len jedno a to je hodnota tejto pôdy v peniazoch ,ak príde ten Turek a bude ochotný dať mi za ňu niekoľkonásobne viac nechápem prečo by mi nejaký zákon mal zakazovať urobiť tento obchod.
 
Hodnoť

 

Tento návrh je pre Slovensko taký zbytočný, ako je zbytočná celá SNS aj so svojim kapitáňom. Radšej nech rieši otváranie listov.
 


Najčítanejšie na SME Domov