SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Branná výchova by sa mohla vrátiť ako samostatný predmet (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

stačilo 25 rokov

a máme späť staré časy s nezmyselnými brannými cvičeniami a komunistickým vymývaním. exkluzívny štvorhviezdičkový ešte stihne narobiť nejednu hlúposť a komický školský úradníček tiež. Hokejová paralela.
 

 

Staré časy nikdy neskončili. Spoločnosť tvoria ľudia a nie systémy riadenia štátu. Aký maďarón, taký hejslovák, aký gardista, taký komunista, rovnaký demokrat.
 
Hodnoť

Ak bude predmet pokrývať

praktické veci pre život, určite to dá viac žiakom pre život, ako tie nové predmety vycucané z palca, ktoré sa vyučovali iba pro forma. Orientácia v teréne, poskytnutie prvej pomoci, prežitie v prírode, dokonca aj tá streľba sa môže časom zísť. A tiež nejaké tie túry v prírode môžu dať deťom viac ako večné čumenie do mobilov.
 
Hodnoť

ALE !

Hlavne,aby žiaci rozoznali radového vojaka od kapitána a tiež plukovníka. Prosím - zásadne nepliesť ! Je to veľmi vysoko dôležité poznať to už od skorého detstva !
 
Hodnoť

 

Orienácia v teréne a streľba zo vzduchoviek, no prosím,všetko môže byť na osoh.Ale prečo s takými svetobornými návrhmi prichádza naša vláda až keďto začal realizovať niekto iný,naviac to najprv brutálne odsúdila.Podobne s veľkou pompou otvorila linku školského autobusu,ako by to nebolo inde realizované už pred mnohými desaťročiami.
O príplatkoch za prácu v noci a počas sobôt a nedelí ani písať nebudem,za nadčasovú prácu a prácu v sobotu som dostával príplatky už pred 40 rokmi v Nemecku- vtedy západnom.
Domnievam sa,že bolo by vhodné nahradiť týchto neinvenčných trulkov,mdlého ducha bystrejšími ľuďmi,za ktorých by sa občania nemuseli hanbiť.
 
Hodnoť

 

Môžu vymýšľať a premenúvať v školstve hocičo. Pokojne môže minister s reformátormi robiť aj stojky na hlave, ale výsledok bude 0. Pretože podstatným článkom v systéme výchovy a vzdelávania je rodina. Táto však často zlyháva na celej čiare. A vďaka podivnému systému integrácie žiakov sú často deti z normálne fungujúcich rodín rukojemníkmi menej šťastných rovesníkov (lenivých, rozmaznaných, nevychovaných "spolužiakov"). Žijeme v dobe, v ktorej veľké percento rodičov nevie, nechce, nedokáže pomôcť svojmu dieťaťu s učivom základnej školy.
Každá úspešná reforma musí najskôr urobiť poriadok v zodpovednosti rodiča za svoje dieťa. Začať sa musí v oblasti sociálnej práce.
 

Súhlas

A pridávam: Vlastenectvo sa nedá nanútiť, to musí ísť z človeka. Jednotlivec nemôže byť národovec, keď ministri, politici krajinu rabujú, prekrúcajú pravdu a človek sa nemôže dovolať pravdy. Každý človek má iba toľko pravdy, koľko má peňazí. To bol výrok sudcu zo Slovenska. Ako môže byť žiak národovcom, keď otec je v zahraničí za prácou. Na čo má byť takýto žiak hrdý, keď starí rodičia dôchodok dávajú na lieky a prežívajú. Tu treba hľadať príčiny vlastenectva.
 
Hodnoť

Čisto teoreticky

Keby túto "našu" vlasť (v skutočnosti patriacu eštebákom a ľudákom) prepadli čiste teoreticky čojaviem Nemci,
ešte by som im ukázal cestu. A urobil by som tak pre Slovákov lepšie než keby som to tu bránil.
Aj mnohí Severokórejci by boli šťastní, ak by ich oslobodili amíci.
 
Hodnoť

 

Neviem, preco by sa mala vratit , ci sa chceme vratit aj k niecomu inemu?
 

nie, nevraciame sa

ale neviem prečo by deti nemali vedieť o možných nebezpečenstvách. napríklad únik chemických látok v blízkosti chemických fabrík. nie že deti, ani väčšina dospelých nevie čo by mala podniknúť. nevieme či a kde sú úkryty, či a kto by mal vydať aspoň plynovú masku. nehovoriac o tom ako ju použiť. alebo orientácia v teréne. tá streľba dajme tomu nie, to treba nechať trochu väčším. ak toto netreba vedieť, tak treba zrušiť tzv. civilnú ochranu a platených úradníkov na tejto agende zamestnaných a basta. aspoň riaditeľ tej školy v nitre otvoril trom ministrom oči - co patrí vnútru. jano
 
Hodnoť

 

Tiez nevidim na tom nic zle aby decka pricuchli aspon k zakladom topografie, zakladom prvej pomoci, poznali signaly siren, ovladali cisla zachrannych zloziek. Pripadne aby si vedeli rozlozit ohen, ziskat vodu, ... stratis sa v lese sa da aj dnes.

Troska pohybu na cerstvom vzduchu tiez nezaskodi a kludne by to mohlo byt v ramci telesnej vychovy/vlastivedy/obcianskej nauky ci ako sa to dnes vola. Pride mi to praktickejsie ako papagajovanie cisel o pocte odvezenych za slovenskeho statu.

Rozoberat kalasnikov a menit filtre na plynovych maskach uz asi nieje potrebne ... Sklady a kryty CO, priznam sa, neviem ani ja kde su. Co som poznal uz davno neexistuje ...
 


Najčítanejšie na SME Domov