SME
Piatok, 10. apríl, 2020 | Meniny má Igor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Žitňanská údajne zvažuje odchod z vlády (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Takže stupňovanie je:

Znepokojená - veľmi znepokojená - namrzená - údajne zvažuje... Koľko stupňov ešte bude potrebovať, aby prečkala do konca volebného obdobia?
 

 

Boj proti extermizmu jej nedovoli povalit tuto vladu.
 

skor

obava o svoju penazenku ... charakter predsa rozhoduje :)
 

Paradox je

ze ked je Zitnanska nemozna, po vymene by zakonite prisiel niekto horsi. Je to nekonecny kolobeh amaterizmu a neobolsevizmu. Jeden motak skonci, 10 dalsich vyrastie.
 

paradox je , že je Žitňanská vo vláde

Žitňanska z vlády neodíde, to že je tam je jasný dôkaz!!!
 

 

Ona potrebuje riešiť tie svoje dilemy. Vlastne teraz jej to je už aj tak nanič. Skompromitovaná vládou so SMERom teraz potrebuje ešte nazarábať, aby bola vykrytá. S Harakterom majú poslednú šancu a volebné obdobie letí jak fras.
 

 

Pani Zitnanska simuluje jemne hryzkanie dobre si uvedomujuc, ze pri tvorbe zlepencoveho mackopsa im bolo jasne vysvetlene, ze nebudu koalicny partner, ale koalicna handra na opakovane ucelove pouzitie avsak za stedry judassky gros.
 

asi pochopila

že Most je handra Smeru, Jankovská je pochybná sudkyňa a pochybná štátna tajomníčka. Žitňanská má dve možnosti - buď to myslí s rezignáciou pravdivo a to by bolo dobré, alebo hrá divadlo... Jankovskú do Súdnej rady vpašovať, to je predsa smerácka logika, dostať dofunkcii pochybné indivídua, ako navrhli sudcov ÚS právnych šmejdov ( Laššáková, Mamojka, notár Ďuriš a neviem kto ešte ). Smer to je korupcia a špinavosti, všade kde chodia
 

Dost pomaly jej to zapina...

Ide do koalicnej vlady za handru a po roku sa zacina cudovat, ze je vo vlade za handru???
 

Asi to bude pre teba

veľkým prekvapením, ale existujú aj ďalšie farby ako čierna, rovnako ako existujú aj ďalšie skorumpované a špinavé strany (vrátane všetkých opozičných), nielen Smer. Pokiaľ ide o Žitňanskú, mala byť už z vlády dávno odídená, prinajmenšom za pretlačenie vrcholne "demokratického" náhubkového zákona, pri ktorom by sa ešte aj Orwell chytal za hlavu.
 

 

Davat do porovnania SMER a opoziciu v oblaszi korupcie to je silna kava. To je uz na hranici zdraveho rozumu. A k nie za nou.
 

Buďte konkrétny v argumentácii,

diskutér mena "Paradox je"!

Žitňanská, ktorá zaviedla protischránkový zákon, ktorej opatrenie "osobného bankrotu" zachraňuje pred drastickými dôsledkami exekúcií mnohých zúfalcov, toto je podľa Vás "nemožná osoba"?

Kto sa jej, podľa Vás nielen vyrovná, ale má ju prekonať lepšími výkonmi po výmene na jej terajšom poste, a to spomedzi ľudí na súčasnej politickej scéne?!
 

Ak už

Tak budme konkrétni. Nie konkrétny. Ok. Chápem napísané. Aj pisateľa. Ale pre mňa, ktorý ju volil a vždy krúžkoval, je každý taký, ktorý sa dá do spolkov so merobandou a dalšími už len odpad. Tak ako aj oni. O to viac, že ju som naozaj ako jednu z mála aj uznával. Ale už len.
 

 

to ešte ani nevieme či osobný bankrot nebude viac ochraňovať haj*zlov ktorí vyhlásia osobný bankrot a nebudú splácať svoje záväzky kým chudáci si to budú musieť splatiť tak či tak... tak to bohužiaľ na Slovensku chodí. A tie prázdne kecy o zvažovaní demisie - to je len predvolebná kampaň. Teraz budú pol roka s ostatnými Bugárovcami hrať nezávislých od SMERu a aké obrovské kompromisy sa musia robiť spolu s SNS aby sa vláda udržala. Ale nakoniec túto obrovskú hlbokú krízu zažehnajú, ja im verím! Budú sa tváriť veľmi vážne a dôležito, Danko bude rozprávať o deštrukcii. Bugár o haraktere a Fico o novom bypase ale nakoniec všetko dobre dopadne. Aj Máriine rady budú užitočné a kolená mierne otlačené. Slovensko je jednoducho krásna krajina.
 

 

Pekne napisane.
Tu ma Zitnanska asi poslednu sancu na uchovanie si nejakej tvare a na vykresanie maleho svetielka, ktore nas moze nasmerovat ku koncu tohto prilis dlho trvajuceho tunela nasej krajiny.

to emaze:

K comu je nam neviem aky zakon, ked sa nic nezmenilo a ani sa pri takomto pristupe Mostu nic nezmeni. K dobrym zakonom je potrebny aj dobry zalobca a dobry sudca.
Osobne si nemyslim, ze protischrankvy zakon je nejaky super zakon, to iste aj osobny bankrot.
Myslim si, ze ak by neboli v takej vlade, tak ten protischrannkovy zakon je ovela lepsi. Takto je to len kompromis, ktory nenarobi vela skody na patricnych miestach.
 

Za slávny protischránkový zákon

momentálne platí takmer každá lekáreň ako tzv. partner verejného sektora. Lekáreň sa síce nezúčastňuje žiadneho verejného obstarávania, ale lieky, ktoré sa vydávajú na lekársky predpis sú financované z verejného zdravotného poistenia a lekáreň sa teda musí prihlásiť do registra týchto partnerov. Ale to len nie tak jednoducho, ale prostredníctvom oprávnenej osoby, teda väčšinou advokáta, ktorý si za to pýta min. 500 € za zápis a potom ďalšie peniaze za "pravidelnú verifikáciu údajov".
Po prijatí antiváhostavového zákona som v duchu Žitňanskej tlieskala. Ani vo sne by mi nenapadlo na koho všetkého to bude mať nezmyselný, buzerujúci a v poradí ďalší finančne vyšťavujúci dopad.
 

registrácia partnerov verejného sektora

je jedno veľké výpalníctvo vymyslené proti podnikateľskému prostrediu ! Zapísať sa do tohto registra do 31.7.2017 musia aj malé subjekty, ktoré so štátom nikdy "obcovať" nebudú, ale sú držiteľom napr. banského oprávnenia, alebo dostávajú 2% z dane... Výpalnícka suma advokátov 500-600 + je len za základnú evidenciu, a potom aktualizácia údajov 1-2 x do roka za ďalšie stovky... Kto povinnosť registrácie nestihne, automaticky zo zákona zaniká !!! Myslím si, že rôznym profesným komorám ešte nedošlo, akú pascu predstavuje zákon 315/2016! Už len za tento zákon Žitňanská nikdy viac !
 

Pani lekárnička, ešte vysvetlite prečo

...Ale to len nie tak jednoducho, ale prostredníctvom oprávnenej osoby, teda väčšinou advokáta...?
Prečo nie ste vy ako majiteľ/prevádzkovateľ oprávnenou osobou?
Pokiaľ viem, tak v podobných prípadoch sa hovorí o povinnosti mať oprávnenú/odborne spôsobilú osobu v takej prevádzke, kde sa vyžaduje odborné vzdelanie.A to preto, aby oprávnenou osobou napr. v lekárni nebol majiteľský vekslák typu Kočner, alebo čašník a pod.Pochybujem, že by právnik mohol byť odborne spôsobilou a teda oprávnenou osobou za lekáreň.Povedali ste A ale nepovedali B.
 

milý priateľ,

Tvoje rozhorčenie nie je namieste. Mal by si poznať problematiku a potom kometovať...Lekárnik/čka má úplnú pravdu ! Pri zákone o registrácii partnerov ver. sektora môže tento úkon vykonať IBA oprávnená osoba, ktoré uvádza zákon (advokát, notár, daň. poradca...). Ty zmotávaš dohromady oprávnenie-odbornú spôsobilosť mať/prevádzkovať lekáreň. To je niečo iné! Zapísať do registra môžu iba tie oprávnené osoby, ako som napísal. Lekárnik, hoci by to vedel urobiť, nie je tou oprávnenou osobou. A tu je problém: Vysolí za TO 600 + €, a NIČ za to nedostane..Je to výápalníctvo! Advokáti si takto prilepšia o veľké peniaze! Celkove sa odhaduje, že takto sa len za tento rok presunie cca 150-200 mio.€! Za hlúpu registráciu malých podnikateľov do spomínaného registra! Veľkí hráči -Strabac, Doparastav, Váhostav, Poisťovne... sa smejú. Pre nich je to malina. Malí ale na tom "zarevú"...
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Domov